Bodo drugo cev skozi Karavanke zvrtali Turki?

Cash

Guru
19. avg 2007
8.070
981
113
Ja, ma samo do meje. Granit niso spustili čez mejo, ker ni imel passaporta.
 

sass

Guru
1. sep 2007
5.092
733
113
Saj pravim, pri nas je vse drugače. Najmanj 30% drugače.
tako je. pri nas so že v štartu predvideli 30% večjo cev, pa 30% več sider in 30% več betona, da bi se kolektor lahko omastil na projektu. potem pa so jih eni turki zajebali...
pa kje ti živiš, da te ne ukradejo?
 

Floki

Guru
6. sep 2007
9.851
2.986
113
Sass veš kaj bi se čez 4 leta najbolj smejal slovenskim gradbincem. Da Turki res zgradijo to cev v predvidenem času brez 123 aneksov kot bi jih dali naši. Da enkrat vidimo kdo blefira in kdo ne.
 
  • Všeč mi je
Reactions: cappy

cappy

Guru
8. apr 2010
8.154
4.482
113
tako je. pri nas so že v štartu predvideli 30% večjo cev, pa 30% več sider in 30% več betona, da bi se kolektor lahko omastil na projektu. potem pa so jih eni turki zajebali...
pa kje ti živiš, da te ne ukradejo?
pa lej... šivilji se pravi kar ministrica za kolektor... mogoče pa je kaj na tem.
 

sass

Guru
1. sep 2007
5.092
733
113
predor log pri mejnem prehodu gruškovje je lani zgradil bosanski euroasfalt, baje brez 123 aneksov ter celo predčasno. si se tedaj tudi kaj smejal?
treba se je zavedati, da je turški cengiz ogromna firma za naše razmere, večja kot vse slovenske gradbene firme skupaj, tudi imajo več izkušenj s predorogradnjo, kot vsi naši (žal). imajo pa turki svojo računico pri gradnji, predvsem nabirajo reference za vstop na trge zahodne EU.
 

Floki

Guru
6. sep 2007
9.851
2.986
113
Kako pa to da potem naši gradbinci niso tega sposobni če so tako oh in sploh če bosanci zmorejo. Na drugem tiru za dostopn poti še delat niso začeli pa so že hoteli aneks.Pač jebiga ga če so boljši od naših bodo pač imeli posel. Tudi nič ni narobe če bodo gradili drugje po EU, če bodo gradili za pol cene domačih se bo pa lahko več gradilo. Če so kitajci sposobni drugi tir za pol cene naredit nap pa zraven še 3 os zgradijo za isto ceno kot bi naši samo železnico zgradili.
Jaz tu ne vidim prav nobenih problemov. Saj pri nas v energetiki tudi več kot pol stvari tujci delajo. Eni so cenejši, drugi imajo več znanja, dokler je stvar dobro narejena tako ni problema.
 
  • Všeč mi je
Reactions: BuDi

kajpace

Guru
6. nov 2018
5.151
3.164
113
- za tvojim hrbtom...
hmpg.net
Kako pa to da potem naši gradbinci niso tega sposobni če so tako oh in sploh če bosanci zmorejo. Na drugem tiru za dostopn poti še delat niso začeli pa so že hoteli aneks.Pač jebiga ga če so boljši od naših bodo pač imeli posel. Tudi nič ni narobe če bodo gradili drugje po EU, če bodo gradili za pol cene domačih se bo pa lahko več gradilo. Če so kitajci sposobni drugi tir za pol cene naredit nap pa zraven še 3 os zgradijo za isto ceno kot bi naši samo železnico zgradili.
Jaz tu ne vidim prav nobenih problemov. Saj pri nas v energetiki tudi več kot pol stvari tujci delajo. Eni so cenejši, drugi imajo več znanja, dokler je stvar dobro narejena tako ni problema.

Pozabil si na osnovno pravilo pri nas - kuverte...
 

softi

asfalter
30. avg 2007
33.298
486
83
okolica metropole
predor log pri mejnem prehodu gruškovje je lani zgradil bosanski euroasfalt, baje brez 123 aneksov ter celo predčasno. si se tedaj tudi kaj smejal?
treba se je zavedati, da je turški cengiz ogromna firma za naše razmere, večja kot vse slovenske gradbene firme skupaj, tudi imajo več izkušenj s predorogradnjo, kot vsi naši (žal). imajo pa turki svojo računico pri gradnji, predvsem nabirajo reference za vstop na trge zahodne EU.

in kaj je slabega, če bi cengiz nam naredil tunel zastonj zaradi reference za vstop na zahodni trg, mi pa dovolimo še brezplačni ogled reference?

ko se gre poslovnež posel, je prasec, dumpingar, žid. posel je posel. interes je interes. če najdeš računico zagrabi, če ne preskoči.

ps
lahko bi naši kolektorju ponudili arestante za delavce in bi bil projekt cenejši.
 

alkoholik

RudolF
23. jul 2007
16.089
2.188
113
v lokalni ostariji
Sass, ja zelo podobno izkusnjo s kolektorjem imam tudi jaz... Pri meni se je knjiga zatikala pri nadzoru, sefu gradbisca in spet nadzoru v nedogled dokler nisem pristal na krepak popust :) so pa trenutno eni izmed mocnejsih izvajalcev in najbrz bi celo bili sposobni prevrtat tunel... Zanimivo v izjavi je, da po izlocitvi cengiza ni dars posla oddal ggd...

Aja nekaj bo pa ostalo v sloveniji po koncu gradnje... Raznorazni odpadki. Bodo pa glede na velikost zadevo najbrz uspeli speljat. Koliko eurov bo slo mimo pa zagotovo nikoli ne bomo izvedeli
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.149
5.754
113
pri taščici
Tako za kolektor, kot za projektanta je tak tunel najbrž prvič....
Že pred desetletjem sem rekel da se nam bo kolcalo po nekdanjem SLO gradbeništvu.
Razprodali smo opremo, ljudje z znanjem pa so se razpršili po drugih službah.
Pa to ne pomeni da je bilo nekdanje šlo gradbeništvo brezmadežno.
Ampak vsaj znaki smo asfalt položiti. Pa zdaj pogkejte. Mal ga poglihajo z grebljo, pa s saflo potolčejo.
 

Jado

SCANIA, na uro ziher 140
21. maj 2008
15.612
199
63
Kranj
Kdo je pa kriv za propad? Sistem, sodstvo, inšpekcije, tožilci, ker niso takoj ljudi zaprli na 20 let+....ne da je Hilda pokradla na milione, Zidar in vsi ostali....nizke kazni samo zato, ker jih politika ščiti....ker so sami kradli narod & davkoplačevalce.
 
  • Všeč mi je
Reactions: BuDi

cappy

Guru
8. apr 2010
8.154
4.482
113
tako kot je jado napisal.
tolk časa se je to podpiral, gledal skoz prste tako da je bil to logičen zaključek.
poglej pa tudi adrio, ista varjanta. še kolcal se nam bo (no to že takrat preden smo jo prodali "nekemu neznanemu skladu" - bullshit). zaključek je bil spet logičen.
kriva pa politika, skupaj z mediji ter sodstvom in inšpekcijami.
še več takih zgodb bo pri nas.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Hanzi

sass

Guru
1. sep 2007
5.092
733
113
Kako pa to da potem naši gradbinci niso tega sposobni če so tako oh in sploh če bosanci zmorejo. Na drugem tiru za dostopn poti še delat niso začeli pa so že hoteli aneks.Pač jebiga ga če so boljši od naših bodo pač imeli posel. Tudi nič ni narobe če bodo gradili drugje po EU, če bodo gradili za pol cene domačih se bo pa lahko več gradilo. Če so kitajci sposobni drugi tir za pol cene naredit nap pa zraven še 3 os zgradijo za isto ceno kot bi naši samo železnico zgradili.
Jaz tu ne vidim prav nobenih problemov. Saj pri nas v energetiki tudi več kot pol stvari tujci delajo. Eni so cenejši, drugi imajo več znanja, dokler je stvar dobro narejena tako ni problema.
tudi naši gradbinci znajo graditi kvalitetno in v dogovorjenih rokih. ampak če se jim ponudi priložnost dodatnega zaslužka, jo nekateri tudi hitro izkoristijo (žal). enako počne tudi eurostasfalt v bosni, trenutno pri gradnji obvoznice okoli zenice.
sicer pa tudi jaz nimam nekih zadržkov, če bi karavanke gradili turki, bosanci ali pa kitajci. oglasil sem se zgolj zato, ker nekateri stalno nabijajo, da se gradnja obračunava po tekočem metru objekta, ne pa po količini vgrajenih materialov
 

softi

asfalter
30. avg 2007
33.298
486
83
okolica metropole
ampak se projektira, da bi se vedelo kaj se bo vgradilo in se cena da na to. tako se izenači ponudbe na enem nivoju in odstopanje lahko ovrednotiš, analiziraš, razumeš, če pa ponudbe niso izenačene pa ne veš kaj sploh gledaš v ponudbah.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.149
5.754
113
pri taščici
Kdo je pa kriv za propad? Sistem, sodstvo, inšpekcije, tožilci, ker niso takoj ljudi zaprli na 20 let+....ne da je Hilda pokradla na milione, Zidar in vsi ostali....nizke kazni samo zato, ker jih politika ščiti....ker so sami kradli narod & davkoplačevalce.
Kriva je politika ki je določena podjetja prodala tajkunom, kateri so jih okradli vsega premozenja in pustili propasti (koncept adrije, s tem da so so adrijo že prej za en drek vodili). Ostala.podjetja pa so se morala prilagoditi tajkunom če so želela še kak posel.dobiti. in potem so vsi propadli....
 

8888

mesija - Assassin's Creep
8. jul 2010
32.905
5.654
113
blizu močvirne prestolnice
Ja krivi so politiki, ker so spisali zakone, kjer se je dovolilo prevzemati podjetja na pufi. Če tega nebi bilo in bi vsak menager zastavil svoj imetje, do takih stvari nebi prišlo.