Bodo drugo cev skozi Karavanke zvrtali Turki?

erikson

Guru
25. avg 2007
21.411
5.395
113
Sem prebral. Oni so probali odnesti 30 milijonov dobička, pa so se pojavili nizkocenovni Turki in jim je načrt padel v vodo.

Razen če je Kolektor ob ugodnem terenu mislil vrniti 20 milijonov?

Sicer pa ja, bomo ob končnem računu pogledali te zneske.
 

softi

asfalter
30. avg 2007
33.298
486
83
okolica metropole
kolektor bi vzel 30 mio več denarja, dal slovenskim delavcem par mio plače in plačal par mio prospevkov, pa par mio davka na dobiček. vse skup bi ostalo 10-15 čistega. v črnem scenariju.

turk v štartu dela cenej in bo vse odnesel. v dobrem scenariju. v slabem bo pa delvcem plačal namestitev tukaj. kake letalske fore. v najslabšem bo pa najemal lokalce.
 

alkoholik

RudolF
23. jul 2007
16.154
2.335
113
v lokalni ostariji
Brez skrbi na koncu bo tunel drazji slabse narejen denar bo kpl odtekel iz Slovenije... Bo pa ostala nova uvožena delovna sila...

Kolektor je dober v nizkih gradnjah odkar je kupil cpg... Prej je bil cisti inzinering...sele kasneje je postal dejanski izvajalec...
 

BuDi

Guru
6. sep 2007
6.954
3.250
113
Sem prebral. Oni so probali odnesti 30 milijonov dobička, pa so se pojavili nizkocenovni Turki in jim je načrt padel v vodo.
Če nekdo pretirava s ceno ni nujno da je drugi nizkocenovnik (tudi če prvi to še tako vpije). Še vedno velja da Avstrijci - kdo ve zakaj - vrtajo precej ceneje kot mi, tudi če se v obzir vzame sestavo tal (ki je znana od prejšnjih vrtanj sosednje cevi in ne bi smela predstavljati neznank). Menda so krive "razlike v izboru", "razlike v pogodbah" in razlike v "poslovni odločitvah izvajalcev, ki so avstrijcem ponudili nenavadno nizko ceno".

Verjetno delajo Avstrijci nekavaliteten šrot... pa v pogodbah so verjetno izpustili kup varnostnih elementov in klavzul, tako da je veliko večja verjetnost da jih 'nategnejo' kot nas.... če verjameš v Smrkce.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.336
5.852
113
pri taščici
Avstrijc je dobil izvajalca za normalno ceno, ker ga bo plačal v dogovorjenem roku za dogovorjeno kvaliteto in obseg.
Pri nas pa najbrž nič od tega ne bo stimalo
 

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.012
113
Kočevska
In zakaj Dars ne bi plačal izvajalcu v normalnem roku za dogovorjeno kvaliteto in obseg? Imaš kako referenco, ki podpira tvojo trditev?
 

sass

Guru
1. sep 2007
5.103
742
113
... Še vedno velja da Avstrijci - kdo ve zakaj - vrtajo precej ceneje kot mi, tudi če se v obzir vzame sestavo tal (ki je znana od prejšnjih vrtanj sosednje cevi in ne bi smela predstavljati neznank). ....
tule bi te pa prosil za kako argumentirano potrditev tvoje izjave, da je ponudbena cena izkopa, vgradnje sider, armature, betona, ..., bila precej cenejša na avstrijski strani, kot na slovenski
 

sass

Guru
1. sep 2007
5.103
742
113
Evo vrtali bodo turki... Lepo so jim mediji pomagali da so oni dobri slo gradbinci pa fuj in fej...se komentar kolektorja:

bla bla bla...
do zdaj sem sodeloval na dveh projektih, kjer je bil kolektor glavni izvajalec in je dal dampinško ponudbo, da je pridobil posel. posledično je bil vodja gradbišča ves čas pod pritiskom, da spelje projekt pozitivno in je namesto o "kvalitetni" gradnji razmišljal, kje bo prinesel notri. od goljufanja z materiali, rušenja projektnih rešitev do zamud pri plačilu podizvajalcem.
pred časom sem se pogovarjal s kolegom, ki je bil njihov podizvajalec. ko se je po opravljenih delih pogovarjal z vodjem gradbišča glede plačila, ga je ta napotil na računovodstvo. v računovodstvu so mu rekli, da mu morajo odgovorni fakturo prej potrditi. odgovorni so mu rekli, da naj fakturo potrdi tisti, ki je naročil dela. in krog je bil sklenjen...
 
  • Všeč mi je
Reactions: Hanzi

sass

Guru
1. sep 2007
5.103
742
113
ne vem, jaz nikjer nisem prebral, da bi bila cena gradnje na avstrijski strani cenejša. to sem slišal samo od tistih "strokovnjakov", ki mislijo, da cena ni odvisna od količine vgrajenega betona ali jekla, temveč izključno od dolžine predora ali višine stolpnice ali kvadrature hiše
 

sass

Guru
1. sep 2007
5.103
742
113
avstrijska stran 4,4 km - 89,9 milijonov eur,

slovenska stran 3,54 km - 99,6 milijonov eur (najcenejši slovenski ponudnik 121 milijonov)
1575650166733.png

naj ugibam: ti še nisi videl popisa del, kajne?