BMW G310 GS - PRAKTIČNE izkušnje

IbizaDriver

Guru
Osebje foruma
21. jul 2007
10.192
3.821
113
Indija gor ali dol, če pogledamo "prave" motorje (in se omejimo na soft enduro) je zadeva postala (pre)draga za "casual" motorista.

Če pogledamo cene: najcenejša je Honda NC750x - 6.890 eur, a opdade, ker ima motor slabše zmogljivosti od 500 kubičnih motorjev prejšnjih generacij. Še najcenejša je Yamaha Tracer 700 - 7290 eur, a slišim da gre za manjši motor, bolj "street fighter" kot enduro. Klasika sta Kawasaki Versys 650 - 7816 eur in SuzukiV-strom 650 - 8490, a to so že veliki denarji, pa še za najmanj ugledni znamki od "velike četverice" gre. Če pogledamo "pravo" Hondo in Yamaho, stane Tracer 900 - 10695 eur in Honda VFR800X - celo 12690 eur. Če gremo nazaj k bmw, je naslednji model 750GS, ki ni nič posebnega (77ps), a stane kar osnovni kar 10110 eur, F800GS pa kar 12850 eur.

300 kubični "indijski" motorji za cca 5 jurjev torej imajo trg, če človek hoče (ali mora) razmišljati bolj racionalno.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Mr_Wolf

map

Guru
6. jul 2008
7.786
1.924
113
najrajš na babi
Ma vseeno so malo dragi, posebej BMW in KTM, kao prestižne znamke. Če redno kam potuješ, potem tud na tem malem motorju rabiš še za kakega jurja pa pol opreme gor, je pa cena potem že primerljiva recimo z Tracer 700 traveler edišn, katera ima vse, dokupiš samo zadnji nosilec kufra in kufer (cca 300 EUR), pa lahko greš kamor hočeš. In na koncu prideš na kakega jurja razlike med temi motorji. Ni debate, tamali so predragi.

https://www.kmc.si/si/yamaha-tracer-700-traveler-akcija-i35237.shtml
 
I

Izbrisan uporabnik #488

2009 sem dal za er6n 5600 eur, danes je 6600, za versysa 2012/13 sem dal 6400, danes je 7800...

zadeve so šle pač gor in za občasne motoriste so cene že kar navite

če pride bmw gska 310 5600eur je to normalna cena

glej na mobile.de pa uvozi kaj gori so smešne cene
 

map

Guru
6. jul 2008
7.786
1.924
113
najrajš na babi
V tem rangu mali tracer, vesače in to nimaš kej uvažat, ker je prermala razlika v ceni rabljenih in novih. Razen tistih 10+ let starih. Uvozit se spalča kako ladjo ranga k1600 ali GW.
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Dejansko pa folk hudo komplicira, alter style :)

Jaz sem šel 2009 po kawasakija, hotel sicer z750, pa so rekli, lej čist nov er6n, pa še smešna cena se mi je zdela, gledal račun 5.450 eur je bil... + 4 leta garancije.

Pa sem si rekel, ja zakaj pa ne, saj to je skoraj gratis za skeširat...

Vsako leto pa je cena višja, edino kar se splača je kupit "lanski" model (druga barvnapaleta), tu še kaj prišparaš

Sem tudi prvo mislil, da bom malo kafetiral ipd., pol sem pa z njih kar lepe zadeve tudi prevozil. Tudi 2 sva se normalno vozila.


tu je šel pri 37k km pol od hiše (odstranjeni kufri), staro za novo :)
071120121336.jpg
 
  • Všeč mi je
Reactions: map
I

Izbrisan uporabnik #488

V tem rangu mali tracer, vesače in to nimaš kej uvažat, ker je prermala razlika v ceni rabljenih in novih. Razen tistih 10+ let starih. Uvozit se spalča kako ladjo ranga k1600 ali GW.

se strinjam

https://www.kmc.si/si/yamaha-tracer-700-akcija-i36463.shtml

tole recimo, odšteješ 7.295 pa imaš resen in neresen motor za kamorkoli brez kompromisov in še dokaj kulturna cena

mokra teža le 196kg!!, kar je super cifra in glede na to težo zmogljiv agregat.
 
  • Všeč mi je
Reactions: map

map

Guru
6. jul 2008
7.786
1.924
113
najrajš na babi
Pa točno za to gre. Jest sem tud maxiskuterja vzel, da se bom v sosednjo mestece na pir pa pico vozu, na koncu sem pristal na balkanu, češki, itd. Če te not potegne, boš šel kamorkoli in potem si kupiš 300 ccm, ki ga čez eno leto prodati ne moreš in spet keširaj za kaj drugega. V štartu daš jurja več in imaš moped srednjega ranga z katerim se brez problema na kufe zapelješ v sosednjo selo ali na Ohrid. Recimo na tistega benfla naložiš 3 kufre, pa cevno zaščito, pa je zadeva slabega jurja cenejša kot recimo Tracer 700 z vsem tem. To sem hotu povedat.
 

map

Guru
6. jul 2008
7.786
1.924
113
najrajš na babi
Jest osebno bi na tistega tracerja ruknu še kufer, 12v vtičnico in 180 EUR za konfort zic. Pa imaš vse. Sem vozu, zic je res trd.
 

IbizaDriver

Guru
Osebje foruma
21. jul 2007
10.192
3.821
113
Ja, samo za Tracerja vsi pravijo kako majhen je za nas "večje". Kako je s tem?
 

map

Guru
6. jul 2008
7.786
1.924
113
najrajš na babi
Za mojih 178 cm, več kot dovolj, pomojem tudi za kakih 5 cm večjega, ne vem je treba probat. pa za mojo 47 kilsko ženo vzadi tudi več kot dovolj. Bolj ko ne je ožji oklep kot na versaču ali stromu, ostalo je nekje tam, tam. na hitro pogledal specifikacije. medosje nekoliko večje kot versaš, odmik od tal 2 cm manjši, višina sedeža 5 mm manjši. nekje tam, tam je vse vkup.
 
Nazadnje urejeno:

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.366
229
63
Kras
www.mtl.si
Z zadnjimi odgovori se v celoti strinjam. Dejansko je nakup 300-taka pri nas relativno neracionalna izbira, tudi če gre zaradi A2 izpita. In Tracer 700 Traveller je hudo dobra zadeva za to ceno. Trenutno verjetno best buy in ko postaviš zraven 310ko ali kateregakoli drugega 300-taka je smešno, saj je razlika jurja morda. Mi je pa osebno grda, čeprav to ni ravno problem.
Edino ena težava: če si res želiš nekaj lahkotnega in manjšega, potem je Tracerka tako kot ostali 600-taki pač zunaj. Saj na koncu bom morda res moral odstranit zahtevo po lahkotnosti, ampak zaenkrat bom še vztrajal.


Ta vikend sem spet naredil 200km furo z MP3 500 in sem namerno sledil vožnji. Praktično večinoma sem se vozil do 80km/h (pač takšna cesta), nekajkrat je šlo do 110 na kratko in pa 3x sem rabil full plin, da sem prehitel mečkača. To je bilo to. Namerno se ne vozim po AC, ker se ne maram, ampak izbiram raje stranske ceste. Tako da glede na to, bi mi očitno tudi moč 35KM bila dovolj.

In pa še nazaj na temo. Top review o slabostih G310GSke:

Še tole: z drugim letom gre baje GS-ka še 300 EUR gor.
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Alter ti je svetoval tracerko 700. Grda, da je? meni se zdi klasik japan look.
 

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.366
229
63
Kras
www.mtl.si
Ja, grda mi je, nekam čudno futuristične tiste oblike, itd.
Osebno imam raje enostavno klasiko.
Ampak kot rečeno, to ni tak problem, sem se pri moji kravci navadil na grdobo :).

Drugače pa: drži, Alter svetoval, ampak Alter se ne bo vozil z mano, temveč se bom sam :). In vsekakor hvala vsem za koristne nasvete in predloge, ki sem jih vzel v ozir in jih bom tudi v prihodnje do odločitve, upošteval. Še zmeraj pa se nagibam k majhnim zadevam, saj je glavna uporaba skakanje okrog in ne road tripi ne vem kam. In glede na testno vožnjo tile tristotaki niti niso tako podhranjeni.
Če se mi pa slučajno v prihodnje zadopadejo kakšni roadtripi, se pač motor zamenja, ne bo panike.

En od manj pomembnih razlogov zakaj še vedno vztrajam pri teh jajčkih je tudi ta, da te dejansko s svojo (ne)močjo prisilijo v defenzivno vožnjo. Vidim sedaj na 125-ki, kako to gre in mi je to v redu.
 
I

Izbrisan uporabnik #488

To je pa tudi res. Večji in močnejši motorji, praviloma zaradi tega tudi težje vodljivi, omejitve pa so za vse enake.
 
  • Všeč mi je
Reactions: mtl

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.259
5.818
113
pri taščici
Ves kaj se mi zdi čudno.
Svetujes pri nakupih rabljenih avtov, zase pa ne upaš kupiti rabljenega mktorja za pol cene?
Če se ti ne mudi in boš spremljal oglase boš našel kaj "novega" za pol cene.
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Ja, grda mi je, nekam čudno futuristične tiste oblike, itd.
Osebno imam raje enostavno klasiko.
Ampak kot rečeno, to ni tak problem, sem se pri moji kravci navadil na grdobo :).

Drugače pa: drži, Alter svetoval, ampak Alter se ne bo vozil z mano, temveč se bom sam :). In vsekakor hvala vsem za koristne nasvete in predloge, ki sem jih vzel v ozir in jih bom tudi v prihodnje do odločitve, upošteval. Še zmeraj pa se nagibam k majhnim zadevam, saj je glavna uporaba skakanje okrog in ne road tripi ne vem kam. In glede na testno vožnjo tile tristotaki niti niso tako podhranjeni.
Če se mi pa slučajno v prihodnje zadopadejo kakšni roadtripi, se pač motor zamenja, ne bo panike.

En od manj pomembnih razlogov zakaj še vedno vztrajam pri teh jajčkih je tudi ta, da te dejansko s svojo (ne)močjo prisilijo v defenzivno vožnjo. Vidim sedaj na 125-ki, kako to gre in mi je to v redu.

evo nov test

https://avto.finance.si/8937665/BMW-G-310-GS-pravi-GS-za-zacetnike-ali-zgolj-marketinski-trik

žal pa nimam naročnine za prečitat vse
 

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.366
229
63
Kras
www.mtl.si
To je pa tudi res. Večji in močnejši motorji, praviloma zaradi tega tudi težje vodljivi, omejitve pa so za vse enake.
Recimo nekaj takega, ampak bolj se mi gre, da se težje spraviš v nevarno situacijo. Pač motorji so mi užitek, sem pa daleč od kakšnega profija. Recimo z avtom sem konkretno hitrejši kot z motorjem. In z močnejšim motorjem se konkretno lažje spraviš v nevarno situacijo, saj si takoj na 150km/h in več. Kljub trezni glavi.
In preden mi kdo uleti z argumentom, da pa s šibkejšim motorjem ne moreš varno prehitevat, samo vrnem z vprašanjem: zakaj pa sploh moraš prehitevat:D?

Ves kaj se mi zdi čudno.
Svetujes pri nakupih rabljenih avtov, zase pa ne upaš kupiti rabljenega mktorja za pol cene?
Če se ti ne mudi in boš spremljal oglase boš našel kaj "novega" za pol cene.
Preberi od začetka in boš videl, da imam dve ''težavi'' zakaj ne kupim rabljenega:
- ker motorji svinjsko držijo cene, in praktično par let star motor, ko upoštevaš menjavo pnevmatik, akumulatorja, verižnega seta, si skoraj na ceni novega (malo pretiravam, ampak ne dosti). In potem raje pljunem še 500 ali jurja zraven in kupim novo zadevo. Če mi pa najdeš kakšen ustrezen rabljen motor za ustrezno ceno, mi pa samo javi. Nimam zadržkov pred tem
- razred 300 kubikov je nov in rabljenih praktično ni na trgu, vsaj pri nas
- uvoz pa odpade, ker se ne splača, so že ostali povedali, jaz sem pa že preden sem odprl to temo, to možnost preveril ;)

Sem pogledal in vzel to kot razvedrilo. Žal je treba novinarske teste brati drugače in ne tako kot so napisani, saj si običajno ne upajo kritizirati zadev. Tisti video zgoraj s slabostmi je točno to, kar je najslabše na GS-u.
Hvala, se ne vidim na street fighterju, še posebej pa ne na takem s pokajočim izpuhom, ker mi gre to konkretno na k... Ne rabim imeti po 100km furi glavo v velikosti slona. Ravno tako nimam motorja za frajarit, da me mora celo mesto slišat 10km stran.
 
Nazadnje urejeno:
  • Všeč mi je
Reactions: Hanzi