BMW G310 GS - PRAKTIČNE izkušnje

map

Guru
6. jul 2008
7.788
1.927
113
najrajš na babi
Tista Honda 500 naked zgleda ena zelo luštna igračka. ne preveliko ne pretežko, se da pa še kam dlje zapeljat. Nisem sicer na njej sedel, ne vozil, sem jo pa pred 2 leti pomagal enem rinit iz blata na Brno moto GP in se mi je zdel res kul motorček, pa take mat črne barve je bil. Luštn voz za vsak dan. No poba se je z njo iz Švice v Brno pripeljal.
 

IbizaDriver

Guru
Osebje foruma
21. jul 2007
10.192
3.821
113
Za 6 jurjev tudi jaz ne bi vzel BMW-ja. Madonca, za tak denar sem svoj cajt dobil novega Fazerja.
 

flip

Fizikalc
30. avg 2007
1.659
40
48
Ne vidim nekega smisla za tak motor. Za 6k se dobi konkreten nov motor s 600+ ccm. Kaj šele kakšen lep rabljen za pol te cene. Razlike v vzdrževanju pa tudi ni take da bi se splačalo to manjšo zadevo imeti. Ne rečem če nimaš izpita za neomejeno oziroma za kakšne mulce.
 

IbizaDriver

Guru
Osebje foruma
21. jul 2007
10.192
3.821
113
Seveda je smisel in to je “gs efekt”. Tako kot recimo marsikdo kupi taje Audi Q3 1,6tdi (narejen v Španiji) kot recimo Kodiaqa 2.0 tdi dsg , ki je večji, močnejši, se bolje pelje itd...

Kar se mene tiče bi bil 310gs zelo fajn motor za v začetku omenjanih 4700eur, za 6000 pa se dobi marsikaj boljšega.
 

flip

Fizikalc
30. avg 2007
1.659
40
48
Jah vsakomur svoje... Že tistih 4700 je na zgornji meji ampak ajde. 6000 pa je res preveč.
 

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.367
229
63
Kras
www.mtl.si
Seveda je smisel in to je “gs efekt”. Tako kot recimo marsikdo kupi taje Audi Q3 1,6tdi (narejen v Španiji) kot recimo Kodiaqa 2.0 tdi dsg , ki je večji, močnejši, se bolje pelje itd...

Kar se mene tiče bi bil 310gs zelo fajn motor za v začetku omenjanih 4700eur, za 6000 pa se dobi marsikaj boljšega.
Mah ni samo to. Kot rečeno bi rad neko ''igračko'' in že recimo CB500x, ki je samo slabih 30kg težja, je čisto drugi rang glede lahkotnosti in okretnosti... Recimo WR-ka ima 137kg, kar je spet slabih 30kg manj od BMW-ja in tudi to se že čuti.
Po drugi strani imaš pa prav. Pač je BMW in posledično ima višjo ceno, čeprav (vsaj zaenkrat) zame previsoko. Bom videl, če bo kakšen deal konec sezone.
Za zgoraj omenjenih 4200 EUR (če je sploh bila taka cena, ker sicer precej dvomim), bi bil pa že v garaži ;)...
 

IbizaDriver

Guru
Osebje foruma
21. jul 2007
10.192
3.821
113
Če bi rad igračo, si vzemi KTM Duke 390. 137kg in 44 konjev. Ga sicer nisem vozil, a že 690 je tako lahkoten (150kg, 70ps) in gre da samo gledaš. Čez kaćje ride boš pa pomoje že z 390 "pomalcal" vse 600-take. Cena naj bi bila cca 5100 eur. Ali pa Yamaha MT-3. :)
 

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.367
229
63
Kras
www.mtl.si
Če bi rad igračo, si vzemi KTM Duke 390. 137kg in 44 konjev. Ga sicer nisem vozil, a že 690 je tako lahkoten (150kg, 70ps) in gre da samo gledaš. Čez kaćje ride boš pa pomoje že z 390 "pomalcal" vse 600-take. Cena naj bi bila cca 5100 eur. Ali pa Yamaha MT-3. :)
Sem že gledal ampak mi street fighter ni zanimiv. Bom pa morda počakal tole zadevo:
https://www.zigwheels.com/news-features/news/ktm-390-adventure-what-do-the-spy-shots-reveal/30629/
Žal testni, je bil sumljivo poceni ja.
Vseeno dobra cena. Meni so testnega ponudili za 5700 ali nekaj takega, kar je smešno.
 
I

Izbrisan uporabnik #488

samo te ne razumem

vozil se boš par tisoč km na leto pa takšno kompliciranje

če ti je v štartu všeč ga310 ga kupiš in čao pero
 

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.367
229
63
Kras
www.mtl.si
Odgovor je enostaven: kljub temu, da gre za fun zadevo, še ne pomeni, da odmislim strogo racionalen pogled. Jebi. ga, takšen sem.
In glede na to, da se mi popolnoma nikamor ne mudi (WR-ko bom prodal šele po nakupu novega motorja), imam čas in lahko v miru premislim in stestiram vse varijante. GS-ka mi je všeč, ampak ne za 5.900 EUR všeč ;)...
Pa tudi če za to počakam kako leto, kot rečeno WR-ka laufa bp, le na kakšen skok v dvoje ne morem it. Daljših voženj pa večinoma ne delam, tako da tudi boleča rit po dveh urah vožnje ni tako problematična ;)...
 
Nazadnje urejeno:

map

Guru
6. jul 2008
7.788
1.927
113
najrajš na babi
Ta bemfl je pač eden od proizvodov za motorizacijo azije. tako kot ostali, KTM made in India, itd. v EU se pač prodajajo kot nišni modeli. če jih kdo hoče je OK, pač nekaj dodatnega cvenka, če jih nihče noče, pa tudi OK. Niso tipični predstavniki A2 kategorije, zato se tudi ne prodajajo, vsak vzame nekje na meji A/2 kategorije, da lahko od mopeda izkoristi največ. 10 KM se v tem rangu še kako pozna, tam po 100+ KM, je pa 10 KM gor ali dol zanemarljivo.
 
Nazadnje urejeno:

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.367
229
63
Kras
www.mtl.si
Se strinjam v celoti.
Sem zaznal par indicev, ki kažejo, da prodaja tehle zadevc ne gre ravno najbolj, tako da čakam na konec sezone, če bo kaj ostalo na zalogi in se je bodo poizkušali rešiti po korigiranih cenah.
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.873
5.143
113
Odgovor je enostaven: kljub temu, da gre za fun zadevo, še ne pomeni, da odmislim strogo racionalen pogled. .

Pa dobro kaj ti misliš, da boš na oni svet kaj zraven vzel? Presneto zaradi jurja boš žida pičo in ne kupo nečesa ker ni racionalno. Že v štartu motor za nekaj tisoč km ni racionalen v nobenem pogledu.
Začni že živet enkrat ne pa računat kolko centov si porabo ker si 5cm izolirtraka več ponucal kot bi blo optimalno itd...
 
  • Všeč mi je
Reactions: Roberto

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.367
229
63
Kras
www.mtl.si
O, dolgo časa je trajalo, da si dal svoje ''pametovanje'' ven. Čestitam, da si se toliko dolgo zadrževal.
Če ti kaj ne paše lahko mirno preskočiš to temo. ;)
Jaz pač določenih stvari ne kupujem tako, da mi se zjutraj dvigne in grem po moped. Ravno tako ne menjavam mopedov na par mesecev.
S čimer sicer ni nič narobe in se v to ne vtikam, enako pričakujem tudi od drugih. Hvala za razumevanje.
 
  • Všeč mi je
Reactions: map

dejan_

Guru
23. maj 2012
2.268
1.940
113
O, dolgo časa je trajalo, da si dal svoje ''pametovanje'' ven. Čestitam, da si se toliko dolgo zadrževal.
Če ti kaj ne paše lahko mirno preskočiš to temo. ;)
Jaz pač določenih stvari ne kupujem tako, da mi se zjutraj dvigne in grem po moped. Ravno tako ne menjavam mopedov na par mesecev.
S čimer sicer ni nič narobe in se v to ne vtikam, enako pričakujem tudi od drugih. Hvala za razumevanje.

Se nisem do sedaj vtaknil v temo, ampak ravno nakup motorja ponavadi ni ravno razumska odločitev. Ponavadi so vmes čustva, znamka, izgled motorja....

Jaz sem še vse motorje do sedaj kupil na brzino - ko se ti dvigne, in ko sem menjal nisem delal poglobljenih tehničnih analiz. Tale mi je ful všeč, ustreza mojemu namenu, prebereš mal net, greš na probo, keš na mizo in pelješ.

Sej ni to baba, da boš oženil za celo življenje. Ko ti ne paše več, daš na avto net pa po druzga
 
  • Všeč mi je
Reactions: mtl

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.367
229
63
Kras
www.mtl.si
Se strinjam v celoti, da je motor nenujna in posledično bolj čustvena odločitev.
Ampak moj proces nakupa je pač takšen in to je to ;).
Zgoraj je darko se mi zdi, dal nasvet naj preizkusim čim več motorjev in točno to je v planu. Ker tudi, če gre za nerazumsko odločitev je fajn, da sem potem tudi dolgoročno zadovoljen z motorjem. Itak dokončno vidiš, če ti motor ustreza šele po kakšnem mesecu lastništva, ko ga preizkusiš v vseh okoliščinah.
In sam gledam s tega vidika: če mi slučajno ne bo všeč, ga drugo leto zamenjam, vendar sem ob tej ceni (vprašanje sploh koliko je povpraševanja in pri tej ceni ga očitno ni) najmanj ob jurja, verjetno pa še več. Če ga sedaj dobim po dobri ceni, je potem izguba minimalna.
Poleg tega meni zgled ne igra neke vloge, bolj udobje in uporabnost, tudi pri motorju.