Bluetooth slusalke

aver

Pripravnik
9. jun 2008
434
11
18
Pozdravljeni,

gledam bluetooth slusalke za v uho za mobitel.

In me zanima ali delujejo vse tudi s prenosniki (tudi mikrofon) oz katere potem vzeti?

Imel bi namrec ene za oboje (mobitel + PC).
 
  • Všeč mi je
Reactions: girisan

frenki500

Pripravnik
18. jul 2013
77
3
8
Meni so vse do zdaj delale in na telefonu in na računalniku. Trenutno uporabljam kar oh Huaweia FreeBuds Lite brezžične slušalke in so v redu, čeprav je zvok obupen ko je proti koncu z baterijo
 

smrkec

Majstr
5. sep 2007
1.832
376
83
Pozdravljeni,

gledam bluetooth slusalke za v uho za mobitel.

In me zanima ali delujejo vse tudi s prenosniki (tudi mikrofon) oz katere potem vzeti?

Imel bi namrec ene za oboje (mobitel + PC).


jaz imam te in sem super zadovoljen. Nisem jih še priklopil na pc, večinoma jih imam za športanje in dolge službene poti kjer poslušam podcaste. Res se mi še ni zgodilo, da bi mi padle ven med športanjem. Zvok med klici je super. Tudi na drugi strani nič ne jamrajo in ko sem spraševal kako je, so vsi rekli, da čisto ok, da se ne sliši, da govorim preko slušalk.
Obstaja že novejši model.

 

aver

Pripravnik
9. jun 2008
434
11
18
Huawei mi niso toliko všeč, ker imajo tisti štrleči del =) Sicer imam Huawei mobitel.

Nekako si ogledujem:
- Samsung galaxy buds
- B&O E8
- JBL free X
 

map

Guru
6. jul 2008
7.779
1.919
113
najrajš na babi
Glede na to da imaš androidni telefon bi jest pogledal za slušalkami ki podpirajo APTX, APTX Low latency, APTx HD kodeke. So dosti boljši kot standarden SBC kodek.
 

NoteThis

Fizikalc
25. sep 2013
499
172
43
Huawei mi niso toliko všeč, ker imajo tisti štrleči del =) Sicer imam Huawei mobitel.

Nekako si ogledujem:
- Samsung galaxy buds
- B&O E8
- JBL free X

Ko sem kupoval slušalke, sem opazil veliko negativnih komentarjev glede JBL free x, predvsem zaradi zaostajanja zvoka pri gledanju vsebin. Jaz sem na koncu vzel Anker Soundcore Liberty Air 2.

Baje pa zdaj zelo pohvalijo Liberty 2 PRO:
 

map

Guru
6. jul 2008
7.779
1.919
113
najrajš na babi
Če je pa budžet malo manjši, pa če je zadovoljen z SBC kodekom, potem pa definitivno kej od Audio Technice recimo
CKS5TW ali CKS3TW
 

map

Guru
6. jul 2008
7.779
1.919
113
najrajš na babi
Kaj mora dogajat človeku, da da 220€ za Bluetooth slušalke:bonk:
Zakaj pa ne? Če hoče dobro izkušnjo, rabi dober izvor, pa dober player, pa dobre slušalke. Potem je to to.

Sam doma uporabljam apple music (aac), iphone Xs in Sony WH 1000x. Ti povem, da je čisto druga izkušnja kot kake cenej variante, posebej ker apple music, iphone (strojna oprema) in slušalke znajo dobro izkoristit prednosti ACC kodeka. Za ven uporabljam iphone v navezi JBL Endurance run BT. Slušalke za 40 EUR. Niti pod razno se ne morejo primerjati z Sonyje, tudi original apllove jih povozijo na celi črti. Ampak za športat so OK.
 

matej1990

Fizikalc
14. feb 2020
468
110
43
Z svoj denar definitivno te


Pa še mimo vrste ima odlično ceno

Hud problem teh slušalk je da po par dneh hranjenja v etuiju popolnoma izgubijo baterijo. Imaš res veliko o tem na spletu. Problem je v HW in se ga ne da odpraviti s posodobitvami. Tako da močno odsvetujem nakup ravno zaradi tega.
No, sedaj v aprilu pridejo V2, ki imajo enako dober zvok, stem da dodajo ANC, so malenkost manjše in imajo daljše delovanje baterije. So pa odpravili težave s praznjenjem. :D Cena je pa žal 300€.
 

hermann

Guru
19. mar 2014
9.186
5.732
113
A so kakšne izkušnje z bone conduction slušalkami? Bi si namislil za na bicikel, da ne bi imel težav s sledenjem prometu. Kvaliteta zvoka mi ni jako pomembna, ker se zavedam, da tole ne bo ravno hi fi.
 

AndrejEnej

Guru
13. okt 2016
3.705
-484
113
145 km SZ od Opatije
Jaz imam te
(Xiaomi Redmi AirDots)
Resda zvok ni in ne more bit enak, kot pri onih za 220€, se popolnoma strinjam, samo povsem zadovoljivo opravljajo svoje delo, baterija traja 4 ure, polnilc-škatlica je pa za ene 3 polnjenja slušalk.

No, če pa primerjam ceno, pa definitivno zmagajo, pa še ravno noname niso ;)

Aja, še tole: delajo v povezavi z mobitelom, laptopom ter smart uro :)
 

smrkec

Majstr
5. sep 2007
1.832
376
83
A so kakšne izkušnje z bone conduction slušalkami? Bi si namislil za na bicikel, da ne bi imel težav s sledenjem prometu. Kvaliteta zvoka mi ni jako pomembna, ker se zavedam, da tole ne bo ravno hi fi.

Nekatere slušalke imajo možnost prepuščanja zvoka okolice. Ravno za take primere. Mikrofon sprejema zvok okolice in ti ga predvaja skupaj z glasbo.
 

matej1990

Fizikalc
14. feb 2020
468
110
43
Težava zna biti tudi veter. Vprašanje kako dobro deluje prepuščanje zvoka iz okolice na kolesu, ko ti močno piha po mikrofonih. Te verjetno mine do poslušanja zaradi vsega šumenja.