BlueChart G2 vision

jimmy23

Zelenc'
16. feb 2008
1
0
1
Imam garminovo karto BlueChart G2 vision na SD kartici(original).Kartica se lahko prenaša iz ene enote v drugo(garminovo) in naprava sama zazna karto na kartici in jo BP prebere(ni je potrebno odklepati).Sedaj sem skopiral vsebino kartice na disk in nazaj na drugo SD kartico.Ko to kartico vstavim nazaj v isto enoto od Garmina mi javi, da ne more odkleniti kart.Ali obstaja kaka opcija, da si naredim kako varnostno kopijo kartice v primeru, da mi ta ne dela?Ali je ta kartica zaklenjena da se pač ne more skopirat?
Lahko kdo razloži ker sam ne vem točno kako to deluje.
confused-1.gif


lp
 

Matko

pohodnik
18. jul 2007
5.558
688
113
Za G2 zemljevide ne vem, če še vedno velja.

Garminovi zemljevidi, ki se prodajajo na SD karticah imajo kodo napisano za točno določeno serijsko številko SD kartice
in zato ne moreš narediti backup-a, ker na drugih SD karticah (z drugo številko) žal ne bo delal.

Govorimo seveda o popolnoma legalnih stvareh (od kadar se je pojavil kalkulator je stvar malce drugačna).
 

leni

gps navigator
17. avg 2007
1.549
0
36
S46.2296732 V14.5190865
www.sajko.com
Kartica ni zaklenjena je pa zaklenjena karta na serijsko številko kartice in zato kartico lahko prenašaš sem in tja ker si jo sigurno kupil, če bi si jo lahko skopiral bi to verjetno potem vsi počeli in garmin bi propadel. Mislim da je zelo mlo možnosti da ti kartica ne bi delala in če se že to zgodi jo brez skrbi neseš na garmin in ti jo bodo brezplačno zamenjali. Ti pa bi rad naredil kopijo za kolega to pa pač ne bo šlo
wink-1.gif