Blogi

DizzyReed

Shmoo
5. avg 2007
7.593
181
63
41
Ljubljana Moste
juretov.blog.siol.net
ksz: jaz upam da ne bom ustvarjal driske, vsaj trudil se bom, da je ne bi.
grin1.gif


@DJ Beat: tole je moj blog.
grin1.gif
Juretov Blog

@all: mi je kolega, ki ima kolegico, katere kolega dela pri kolegovem siolu
grin1.gif
 

Mis

Fizikalc
1. sep 2007
2.627
0
36
Citat:
Uporabnik creep pravi:
aplauz.gif


En znan slovenski pisatelj je pred časom rekel, da zdaj na Internetu zaradi blogov vlada "besedna driska" in da je kvaliteta pisanja temu izrazu primerna. In se povsem strinjam z njim.

Upam, da ta Web 2.0 evforija kmalu mine in bomo kdaj spet priča kvalitetnim vsebinam na Internetu.

Hmmm, nekateri se baje sproščajo na blogih, izlivajo iz sebe jezo... Kaj pa ko bi se s konkretnim človekom ki jih jezi pogovorili? A nimajo v USA ene oznake za take - passive aggressive syndrome neki takega ....
 

alexx_

nekaj v tem stilu
11. maj 2007
4.236
44
48
offline
men so pa blogi krnekaj... nikol jih nisem bral, oz. sem tu pa tam kakega, pa me ni not potegnilo. grejo mimo mene
smile-1.gif
 

BureKm

Fizikalc
27. avg 2007
1.219
0
36
www.pokerklub.si]www.pokerklub.si
@creep: glede na tvoje pisanje ti očitno ni kaj dost jasno kaj web 2.0 sploh je. Priporočam,da si malo prebereš. Naslednjič po možnosti preberi, preden si delaš sramoto.

2. Napiši kateri znan slo. pisatelj in ne en.
Sicer pa je po mojem mnenju večja "besedna driska" na tem forumu kot pa na blogih, če že govorimo o kvaliteti pisanja.

@mis: nekateri se baje sproščajo na forumih, izlivajo iz sebe jezo... itd.
smirk-1.gif


Moje mnenje o blogih:
Nimam čisto nič proti. Glede na to, koliko jih je, jih je seveda ogromno nekvalitetnih. Seveda se pa najde tudi veliko dobrih.

Zakaj točno pa naj bi me slabi blogi motili? Če mi niso ok jih pač ne odpiram več. Enako kot pri forumih.
Sicer pa kvaliteta ni pogoj za dobro branost in obiskanost. Spam kotiček tega foruma je dober primer...rumeni tisk še boljši...
 

Pakul

Fizikalc
18. sep 2007
3.306
46
48
Sam imam blog na katerem oddajam fotke, ker se mi ne da ubadati z galerijami. Če pa mi nekdo zna predlagati kakšno free dokaj lično spletno galerijo, brez ne vem kolikšne navlake se priporočam.
Vglavnem kolikor sem jaz malce gledal je tale blogspot katerega uporabljam sam izrejmo preprost, brezplačen in kar vredu zadeva. Potrebuješ gmailov account in to je to, vse ostalo je otroško lahko. Vpiši blogspot v googlu pa boš videl, sam sem blog postavil v 20tih minutah in sem dokaj zadovoljen (kot že rečeno raje bi imel samo kakšno lično galerijo)

(p.s.: link do mojega je v podpisu)
 

Mbonbon

Pripravnik
2. okt 2007
129
0
16
pa z blogom se da narest vsemogoče. jest ga imam na blogger.com in mam gor radio s svojo glasbo, slike, igrce, napovedi in novice, videospote...najboljš da si pogledaš.
 

NobodyImportant

Zelenc'
28. sep 2007
26
0
1
tromeja
Citat:
Uporabnik sugardaddy pravi:

Hojla, dej kakšen link da vidmo če so res traparije
aplauz.gif










hehe...evo tuki maš link pa si poglej. Pišem karkoli mi pade na pamet oziroma karkoli mi leži na duši....ja tudi jaz včasih jamram
redface-1.gif




evo zbrisan link. Da ne bo še več komentarjev
uf-1.gif
 
Nazadnje urejeno:

creep

Fizikalc
19. jul 2007
1.306
50
48
42
www.lampret.net
Iz enih pa pamet kar vre.
cheer.gif




Dobro vem, kaj je Web 2.0, ker tudi sam delam na projektih, ki se izpopolnjujejo v tej smeri. Zal je tako, da ko mnozicam das dostop do urejanja vsebin, kvaliteta vsebin temu primerno pade.



Da citiram tvoj priljubljeni Web 2.0 vir:

Citat:
such as social-networking sites, wikis and folksonomies — which aim to facilitate collaboration and sharing between users
Poraja se mi vprasanje, ce sploh znas anglesko in razumes, kaj tam pise.



EDIT: Pa se to - besedna driska na forumu nebi smela vladati, ker so tu moderatorji, ki vzdrzujejo nek "nivo" na forumu. Tko da je tvoja tditev popolnoma neutemeljena.
 
Nazadnje urejeno:

BureKm

Fizikalc
27. avg 2007
1.219
0
36
www.pokerklub.si]www.pokerklub.si
kot si napisal...ne bi smela vladati....pa v praksi?
Pa mi definiraj najprej kaj točno naj bi bila ta tvoja oz. od enega pisatelja "besedna driska"? Pa potem poglejmo kje je/ni oz. kje jo je več.
Moje mnenje pa je, da je tvoj zadnji post [Re: Mbonbon] odličen primer besedne driske.
uf-1.gif


Seveda...v povprečju kvaliteta pade...na drugi strani pa pride do ogromnih kvalitetnih vsebin, idej, projektov itd. ki brez web 2.0 orodij ali:
a) Ne bi sploh nastale.
b) Ne bi bile tako lahko dostopne.

Web 2.0 je (bil) IMHO potreben in koristen napredek.

Poraja se mi vprašanje ali je prav, da na tovrstnih projektih sodeluješ (glede na tvoj izražen odnos do pojma web 2.0).
crazy1.gif
 

creep

Fizikalc
19. jul 2007
1.306
50
48
42
www.lampret.net
Brez skrbi, Web 2.0 se bo moral spremeniti, ker tako ne gre več naprej. Spremembe se že dogajajo, samo poglej kot primer evolucijo Wikipedije v nov medij (če si na tekočem, veš o čem govorim). Neke vrste moderacija vsebin je nujno potrebna. Pred leti je bilo tako, da je bil velik % informacij na Internetu točen, korekten, objektiven, kakor pač vzameš. Ta % je trenutno tako nizek. da je kar hudo. Logična posledica tega, da raja ureja enciklopedije, ipd.

Zanimivo, za kaj vse se blogi uporabljajo - politično hujskanje, optimizacija spletnih strani (link farme), objavljanje najbolj bizarnega XXX materiala (posilstva, zoofilija, pedofilija,...), warez,... To je vse brez kontrole in se je razpaslo čez vse meje dobrega okusa. "Besedna driska" je tukaj še najmanj škodljiva, je pač samo potrata pasovne širine. :p

Še YouTube je bil primoran uvesti omejitve glede videa (dolžina in velikost), ker se je pojavilo preveč ne-avtorskih (beri: piratskih) posnetkov.

Evolucija Web 2.0 se bo tudi zgodila v smeri, ki uporabnikom ne bo preveč po godu. Da bi zagotovili kvaliteten nivo vsebin, bodo začeli ponudniki storitev uvajati vedno več plačljivih storitev, s katerimi se bodo vsaj delno izognili takim objavam, ki sem jih zgoraj opisal. Poleg tega pa bodo s tem lahko plačali urednike/moderatorje vsebin. Lep primer takega ravnanja so npr. social networking strani - Fubar, HotOrNot, ali pa kar domači 24ur.com, ki na nek način že trži svoje storitve.

Citat:
Moje mnenje pa je, da je tvoj zadnji post [Re: Mbonbon] odličen primer besedne driske.
Se strinjam, se opravičujem in se posipam s pepelom.

Kar pa se tiče mojega sodelovanja na področju Web 2.0, pa ti lahko mirno zagotovim, da Web 2.0 podpiram in se strinjam, da je v določeni meri OK, vendar ne v obliki kaosa brez moderacije.
 

mhmm

GIFtedALTER 08
22. jul 2007
2.370
0
36
Citat:
Uporabnik DizzyReed pravi:

ja valda, o njej itak že vsak piše...
tongue-1.gif




sem mislil kakšno na temo civilne nepokorščine... tole je bolj zanimivo, kot Britney...


hysterical-1.gif
Selfpwn.
 
Nazadnje urejeno: