Bitcoin-hudičeva valuta.

Cash

Guru
19. avg 2007
8.070
981
113
Jaz se tolažim tako, da si rečem, nič ne bom odnesel v grob. Če gre vse v 3PM, naj gre, mi je že tako usojeno...glih tako si bom lahko kupil pašteto in pingota. :evil:
 

jello

Guru
22. sep 2008
9.644
3.529
113
Vlaganje v kriptovalute je nekaj kar je v popolnem nasprotju s tem kar praviš (da ničesar ne boš v grob nesel). Po tej filozofiji gre človek na pir namesto odpirat denarnico, gledat grafe, skakat v luft ko gre gor in furat safr ko gre vse v pm.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Jason

pioneer

Pripravnik
11. dec 2014
632
14
18
Al pa delas oboje... Das 100€/mesec v kripto z upanjem da dobis miljone in 100€ za "pir". S tem da za pir ce je vec kot 1 skodis zdravju, to da se pa ti naucis ekonomijo in tehnicno analizo pa je koristno, ce ne drugo bos pac kasneje vlagal v delnice ali sklade. Nekam moras dat, ce zelis kaj imeti v penziji...
 

jest5

Guru
18. avg 2007
25.244
-8.464
113
Kakor ti paše:nazdravje:

Meni je vsekakor glupo to zatiskanje oči pred realnostjo. Večjega dotoka novih vlagateljev ne bo več(praktično vsi kolikortoliko računalniško pismeni in cepljeni na take stvari so že probali svojo srečo), zato se lahko počasi pozabi na večje skoke v rasti. Časi lahkih zaslužkov so bolj kot ne mimo.

Zdej je čas, da se pokaže dejanska uporabna vrednost kriptovalut, le tako se bo kaj obdržalo in mogoče celo kaj rastlo. In na tem področju je vse skupaj še zeloooo bogo. Kup čvekanja, hajpa, bla bla gor, bla bla dol, kaj vse oh in sploh bo, ko bo, če bo. Oprijemljivega pa zelo malo.



P.S. Pa predno spet kdo uleti s hejterjem in podobno - glede na to, da sem lani v balončku zaslužil 7000+ € nisem glih en, ki samo pluva za šankom. Se pa zavedam, da je vse skupaj bolj kot ne le igračkanje.
 

jello

Guru
22. sep 2008
9.644
3.529
113
Sej ni problema, samo ideja je ne samo daleč od filozofije "nič ne bom v grob nesel" ampak je v popolnem nasprotju z njo.
 

Cash

Guru
19. avg 2007
8.070
981
113
Sem l.2007 in 2008 vložil v delnice po celem svetu slabo letno plačo. No, v času krize sem imel samo še dobre 40% vrednosti. Takrat sem se sprijaznil, da je vse šlo v 3PM in sem pustil noter, tudi če vse propade. Čakal sem do lani, da se je delniški trg pobral in zaslužil pač borih 10%, potem sem vse vzel ven.
Torej, sem dal "krst" skozi. Sedaj sem na "krstu" št.2. Ne bom pobral ven, dokler ne bom v plusu. Če bo vse propadlo, pa naj. V delnicah sem čakal skoraj 10 let, pa bom še v kriptu. :bruh:
 

pioneer

Pripravnik
11. dec 2014
632
14
18
Sem l.2007 in 2008 vložil v delnice po celem svetu slabo letno plačo. No, v času krize sem imel samo še dobre 40% vrednosti. Takrat sem se sprijaznil, da je vse šlo v 3PM in sem pustil noter, tudi če vse propade. Čakal sem do lani, da se je delniški trg pobral in zaslužil pač borih 10%, potem sem vse vzel ven.
Torej, sem dal "krst" skozi. Sedaj sem na "krstu" št.2. Ne bom pobral ven, dokler ne bom v plusu. Če bo vse propadlo, pa naj. V delnicah sem čakal skoraj 10 let, pa bom še v kriptu. :bruh:
Skoda, da nisi kupoval po sistemu dollar cost average, bi mel vec kot 10%... To je dobra taktika za katerokoli investicijo, kjer se pricakuje dolgorocna rast.
 

Cash

Guru
19. avg 2007
8.070
981
113
Mah, sej ves...sem si rekel, da ko podvojim vrednost kriptu, da vzamem vlozek ven...in kaj sm naredu, ko se je podvojilo...caki caki, caki...sam se malo, se malo. Zenuuu, glej to, kako raste...no, potem pa je slo vse dol. BEEEDAAK POHLEPEN :bonk::bonk::bonk:
 
  • Všeč mi je
Reactions: softi in igi

uuu

Fizikalc
19. jun 2010
1.766
14
38
Bakkt je nenavadna skovanka, o kateri se še ne ve veliko, vendar bi kmalu lahko postala ena bolj omenjanih in uporabljenih v kriptosferi.

Za kaj gre?
Veliki investitorji, ki dnevno obračajo stotine milijard preko ICE (intercontinental Exchange, ki je med drugim tudi lastnik največje borze NYSE),
bi s pomočjo platforme Bakkt, ki jo razvijajo v ICE in ki bo startala letos novembra, pridobili večje zaupanje tudi v trgovanje s kriptovalutami
(predvsem z BTC).

Posledično ima Bakkt potencial postati naslednji močan generator trenda rasti tečajev.


“Nothing Else Comes Close to What Bakkt will mean for Bitcoin”
 

B81

22. jul 2007
34.424
8.922
113
Se bo scena malo prepucala...a so kar cakali in upali, da bo eth zrasel ali kako? V kaj drugega se je pa razvil? To se bere kot ena hitbtc ignis napizdancija.
 

uuu

Fizikalc
19. jun 2010
1.766
14
38
Nekaj zanimivih (globokih :evil:) razmišljanj:


What the SEC doesnt get about cryptocurrency

Many people today speak of cryptocurrencies in the shorthand of property.
They say things like "Alice transferred a bitcoin to Bob", but we shouldn't let this metaphor confuse us.
In actual fact, there was no bitcoin that existed anywhere and it didn't move from any one place to another.
In "The Matrix" Neo understood the true nature of the world when he understand that "there is no spoon".
Likewise, we can only understand the true nature of blockchain when we recognize that "there is no bitcoin".


Instead what really happened is that Alice proved to Bob that she had certain secret knowledge and that she had used that knowledge to perform a mathematical operation.
But wait, the rabbit hole goes even deeper.
Even "Alice" and "Bob" are misleading fictions.
Alice is not necessarily a person, that is shorthand too.
Alice is only an address - an output of a hash function, that may or may not be associated with a specific "entity".




Ds9D1-MX4AIqePw.jpg
 
Nazadnje urejeno: