Bitcoin-hudičeva valuta.

jtfc

Guru
24. jul 2007
19.468
2.316
113
Nobenga, ne briga, če ne raste 10% vsak dan. Kr dvomim, da bodo ovce še kdaj padle na isto finto.

b1.png
 

uuu

Fizikalc
19. jun 2010
1.766
14
38
Pred enim letom je bil tečaj BTC še pod $5.000
danes je $6.200, kar predstavlja letno cca 25 % rast.

Vmes se je zgodila "rollercoaster" norija ...
Je pa zanimivo, kako "množice" najbolj navalijo s kupovanjem, ko je tečaj visoko (FOMO) in panično prodajajo, ko je nizko, kar je sicer skregano z zdravo logiko trgovanja. Ta fenomen pa spretno izkoriščajo veliki investitorji (whales), ki tako enostavneje "počistijo teren" in si sami nagrabijo večje deleže po ugodnejših cenah.
Ker se jim nikamor ne mudi, lahko z dump&pump manevri stiskajo tečaj tudi daljše obdobje .. kolikor pač gre, cilj je čimveč "malih" prisiliti, da obupajo.

Tudi hashrate še vedno zeloo hitro raste, kar tudi ni ravno znak "umiranja" neke tehnologije.
Pred enim letom je bil še pri 8 EH/s, danes je že pri 55 EH/s, kar je približno 7-kratna rast v enem letu (700%).

Kako se razvija sama tehnologija, je dejansko najpomembnejši faktor, ki bo imel dolgoročno večji vpliv, kot trenutne špekulacije in mahinacije s tečaji na borzah
(in v medijih).
 
  • Všeč mi je
Reactions: Cash

ferdo

Guru
3. sep 2007
9.917
3.736
113
Ljubljana
hmpg.net
V članku omenjena "Goldman Sachs novica" se je tudi izkazala za lažno, saj je pred dnevi CFO iz GS, pisanja medijev, da se umikajo s kriptotrga zanikal in jih označil za "fake news". Goldman CFO: the story about us dropping Bitcoin trading was "fake news"
Pod sliko v članku piše, da so zanikali, ampak v tvojem članku pa tega ne piše. GS se ne more umikati iz trga kriptovalut, ker ga tam pravzaprav se ni. Kdaj pa bo, je pa ugibanje, sodeč po :
“We’re interested in having that exist, and it’s a long road and so I would just be speculating. Maybe someone who was thinking about our activities here got very excited that we would be making markets as principal and physical Bitcoin, and as they got into realizing that that’s part of the evolution but it’s not here yet.”
 

uuu

Fizikalc
19. jun 2010
1.766
14
38
Iz GS so jasno odgovorili, da gre za "fake news" (tudi v naslovu članka), ki so pa tako že običajna praksa, ko se poskuša v medijih manipulirati z javnim mnenjem in vplivati na tečaje.

GS sicer razvija platformo za trgovanje, ki je še v pripravljalni fazi, vendar se je v medijih pojavila lažna objava, da so pa to kar opustili in da se umikajo s področja trgovanja s kriptovalutami.

Malo se obrne besede in novica takoj izgleda popolnoma drugače in zavajajoče.

Sicer pa te "kvazi novice" za sam razvoj tehnologije nimajo nobenega večjega pomena. Pretresajo le špekulante :evil:
 

Cash

Guru
19. avg 2007
8.070
981
113
A se spomnete fuda lani poleti, ko se je Kitajska vedno znova nekja zmišljevala, kako bo prepovedala, kako ne bo, kako bodo vsi minerji morali prenehati z dejavnostjo, pa to, pa ono, pa nekaj s Korejo al Japonsko je bilo, pa Goldman Sasch, kako je BTC "FRAUUUD", jeeeeeej. Sedaj je pa vse okoli tega potihnilo....no, razen sedaj z GS drugi nekaj poskušajo. Kripto gre svojo smer po krivulji, katera je že vnaprej določena...dajte na Bitstampu tradeview na "3dni", z miško zožajte, kolikor je mogoče in videli boste, da gremo po črki "U" trenutno še dol, morda celo pod 5k$
 

D_K

Duplek
24. sep 2007
2.936
750
113
moje laično mnenje... BTC bo ostal... kak dolgo bo padal je težko napovedat... Sem pa skoraj prepričan da bo 99% ostalih "žetonov" šlo po gobe.
Jaz držim, BTC, ETH, NEO, ICX, EOS, ONT.
 

disc

Majstr
4. feb 2011
2.339
447
83
Moje mnenje je, da bo šlo še dol. Pol bo pa spet počasi začelo plezati. Sam nekak največ stavim na ADA in UPAM,da bo tam do leta 2020 zrastu na ene 20$ :)
 

Ateis

Guru
13. sep 2007
2.199
670
113
držte se BTCja pa bo bistveno manj zgube pa v naslednjih letih boš spal mirno brez streza z lepo 30-50% rastjo. mogoče več. teli ostali alti pa so loterija in po moje jh 99% ne bo več obstajal čez pet let.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Dik

disc

Majstr
4. feb 2011
2.339
447
83
Od kod imas tako mnenje? Na osnovi cesa?
A za BTC al ADA? :)

Skratka, kar se dogajanja na trgu tiče, se mi ful dopade tale tip.

Sam ga spremljam že kar nekaj časa in je dosedaj kr dobro trofnu, kam bo šlo vseskupaj. Okej, sej je mrbit mal nadležen, s tem svojim prodajanjem tečajev (ki sploh niso neki poceni). Ampak do sedaj se mi zdi dec kr okej :)

Kar se pa ADA tiče, so pa bolj moje pobožne želje. ADA mi je priporočil en tip, k se s kripto ukvarja že zelo dolgo. Sem pa tudi drugje že zasledil, da bi lahko dosegel tudi čez 30$ v parih letih. Ampak pustmo to, bi blo prelepo če bi bilo res tako :)