Biodiesel

dsf

izbrisani
6. sep 2007
10.019
1
36
Kar se pa tiče BD in Renoja sta oba vsak sebi.Dize sem že menjal in po 2000 so spet začele krepavat(ribat)zjutraj ob zagonu, kasneje je bilo pa nekako kot dobro. Od kar sem povečal delež nafte v gorivu in dodajam dvotaktol problemov skoraj ni.
Verjamem pa ,da vam je smešno dodajanje olja v gorivo ampak tako je .
Ko boste slišali sekanje motorja s sesutimi dizami vam bo pa jasno kaj pišem
 

klekej

Majstr
26. jul 2007
5.366
269
83
34
Mene pa zanima, bolj berem, bolj se mi zdite neumni. Tok dela mate s tem biodizlom in težav in zamašitvijo, ste res tukaj sami wannabe okoljevarstveniki?
bonk.gif
 

Fe3

Thinc
13. avg 2007
1.054
16
38
55
Vzhodna Gorenjska
Problemi z mašenjem filtrov se dejansko pojavijo velikokrat. Vendar bi rekel, da so problemi večinoma zaradi že od prej umazanih tankov in cevi. Večina scaga, ko je drugič treba zamenjati filter goriva in reče, da je ta roba pač zanič in nateg. Morda pa je treba samo še tretjič zamenjati filter in težav potem ni več.
@dsf: Kot sem že dejal, BD ni za vse motorje enako primeren in če misliš da dodajanje dvotaktola pomaga, potem kar. Škoditi ne more. Sicer pa imaš napačna francoska jajca, moja barčica namreč zelo rada pije BD. Res pa je da pri izdelavi maximalno potrudim.
 

gregor

Fizikalc
31. jul 2007
399
35
28
Dolina hmelja
Citat:
Uporabnik Gamero pravi:
Kaki izdelavi??
confused-1.gif




dsf, za kakega renoja gre v tvojem primeru?

btw, kolega si je na staarem mercedesu dize zjebal z ostanki nafte(rje) na dnu železnega soda. Smešno, ker ravno on mi je kazal
stupid-1.gif
, ko sem začel rastlinsko olje tankat.
 

boskosi

Fizikalc
4. sep 2007
1.423
1
38
v biodizlu ostajajo pač določeni ostanki, še posebej če ni proizvodnja kvalitetna, kot je že nekdo povedal kot neka sluz ..... žal v BD zelo rado prihaja do kondenzacije vode in je večkrat v filtru tudi veliko vode, kar posledično zmrzne .... drugače pa BD sam ni ravno odporen na nizke temperature, pri okoli -5 ni več ravno uporaben če je čisti ...... petrol ga meša v dizel okoli 5% kolko vem, lahko kaki procent več ali manj ...... BD sam je drugače bolj agresiven od navadnega dizla, in ni priporočljiv za starejše motorje oziroma motorje ki nimajo prilagojenih tesnil za BD
 

mac77

Fizikalc
22. avg 2007
4.541
37
48
tudi RENO ni najbolj posrecen avto za voznjo na BD.

Ko pa enkrat dobis noter sluz,zna biti problem, ponavadi je treba izsprat celi sistem ker se sluz nabira v filtru, dobi se tudi cistilo za to.
 
Nazadnje urejeno:

dsf

izbrisani
6. sep 2007
10.019
1
36
Kar se tiče BD ga proizvajam že od leta 2002 , in ker prej ni bilo denarja in tudi kilometrov sem delal premalo si dizlaša prej nisem omislil, vso proizvodnjo so popili traktorji. Prvi dizlaš pri hiši je bil bratov BX in le ta je delal na BD odlično, prav tako dela nanj tudi sedanji Citroen, edino Renojčki pa so zgleda malo bolj zoperni.
Sam imam 1.9d motor (f8q) brez turbine 64 konj pa iztisne iz sebe.
Ravno danes sem prišel z daljše fure in trenutno dela motor odlično(upam da tudi v bodoče)