Bicikljada proti JJ-u 2. del

Bo jutri parlament ograjen?

  • Ja kar naj bodo za ograjo!

    Glasovi: 11 25,6%
  • Ne....to bi oteževalo pobiranje papirnatih avijončkov za ograjo :(

    Glasovi: 5 11,6%
  • JANŠA JE KRIV!!!

    Glasovi: 31 72,1%

  • Skupaj glasov
    43
Status
Tema ni odprta za nadaljno razpravo.

Vadim

Guru
2. jul 2020
3.837
4.951
113
Naši borci:

65707888.jpg
 

cappy

Guru
8. apr 2010
8.154
4.482
113
o fack tole je pa že prav patetično.
anoni so passe že 5 in več let ti kekci pa še vedno upajo da bo ta fora užgala.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Kamele0N

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.527
14.130
113

Pa dobr, napovedali so vojno elitam, ki nas razdvajajo in delujejo koruptivno v svojo korist od dneva naše neodvisnosti dalje, hkrati pa so se predstavljali kot naši zavezniki ter da bodo ti ljudje odgovarjali za svoja pokvarjena dejanja. Sicer po nekem čudnem naključju prikazujejo v glavnem trenutno vladajoče ampak OK, jaz to podpiram. Me zanima ali bo kaj iz tega ali pa ne bo nič od ni tako kot pri vseh dosedanjih napovedih obračuna z elitami. Če pa bi moral stavit na kaj, bi stavil na nič.
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.527
14.130
113
Kolesarji so torej obupali s temi petkovimi večernimi protesti pa tako tako takooo zelo blizu odstopa so že bili no, jejhata. Dramaking je še en teden nazaj razlagal, kako se vlada trese in da bodo vztrajali dokler bo potrebno potem pa tole, škoda no.

Aaaaampak, nekaj dogajanja je res vseeno bilo danes čez dan in sicer je bil izdan "Odlok ljudstva" (jaz si to razlagam kot da smo za tem vsi državljani, ljudstvo pa to), s katerim se nepreklicno prepove nadaljne delovanje te strahovlade (lol) in se uveljavi njen takojšen odstop! Dobro so si tole zamislili, ni kaj reči :D

 
Iiiiiiin evo petek. Kakšna je kaj situacija v LJ, so borci proti fašizmu in diktaturi v akciji? Se Zlatko spet bori za vse nas?


danes so bili to res junaki. Mislim da je bilo 4 ali 5 ljudi, ki so govorili v imenu celotnega ljudstva. Matey, samo pomisli kako se nekateri žrtvujejo za dobrobit vseh nas. Celo tistih ki jih šimfami. Mislim svaka jim čast
 

masevc

Guru
2. sep 2007
3.426
858
113
danes so bili to res junaki. Mislim da je bilo 4 ali 5 ljudi, ki so govorili v imenu celotnega ljudstva. Matey, samo pomisli kako se nekateri žrtvujejo za dobrobit vseh nas. Celo tistih ki jih šimfami. Mislim svaka jim čast
Jih je ze moralo biti vec kot 6, ce so jih popisali

zanimivo je, da se izdajajo za celotno ljudstvo. Kdo jimje dal to pravico? Jaz nisem nobenega pooblastil.
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Zanimivo, da te ne moti "sodba v imenu ljudstva", ki jih vsak dan izdajajo slovenska sodišča. Jaz se nisem pod nobeno podpisal, kaj šele, da bi kakega sodnika izvolil. :cool:
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.527
14.130
113
Zanimivo, da te ne moti "sodba v imenu ljudstva", ki jih vsak dan izdajajo slovenska sodišča. Jaz se nisem pod nobeno podpisal, kaj šele, da bi kakega sodnika izvolil. :cool:

To glede pripisa pri sodbah je res a vseeno primerjava uradnega sodišča s skupinico kolesarjev, ki kao zastopajo celotno ljudstvo a v bistvu ga ne niti približno nekako ni na mestu, se ti ne zdi?
 
  • Všeč mi je
Reactions: sixpower in Gavran

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Čisto enako je! 23% se jih s sodbo strinja, 23% jih je odločno proti, vsem ostalim se sladko jebe. Vsaka podobnost z aktualnim in predaktualnim političnim stanjem je namerna.
 
13. jul 2011
2.677
625
113
Serješ klamfe. Sodišča so del družbenega ustroja. Formalno delujejo v interesu in imenu ljudstva, tudi plačuje jih ljudstvo - iz proračuna.
Vprašanje za drugo debato pa je koliko ima ljudstvo dejansko vpliva na sodno vejo oblasti in podvprašanje: je to prav ali ne?
Odloke pa v imenu ljudstva sprejema izvršna oblast, torej vlada. Usklajeni morajo biti z zakonodajo, ki jo sprejema zakonodajna oblast, to je parlament.
Ljudstvo na zakonodajno (neposredno) in izvršno (posredno) oblast vpliva prek volitev.
 
  • Všeč mi je
Reactions: sixpower in Matey

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Če jaz serjem klamfe, ti jedeš, saj veš kaj. :cool:

Lepo so te naučili pri SND, al je bila to "politička nastava".
 

Gavran

direktor!
22. jul 2007
9.015
4.933
113
Nuku`Alofa
Zanimivo, da te ne moti "sodba v imenu ljudstva", ki jih vsak dan izdajajo slovenska sodišča. Jaz se nisem pod nobeno podpisal, kaj šele, da bi kakega sodnika izvolil. :cool:

Si pa izvolil (ali imel možnost voliti) tiste, ki so sodnike ustoličili... pri teh samooklicanih "odrešenikih" nisi imel te možnosti, so se v dobri stari komunistični maniri kar sami proglasili za "ljudstvo"...
 
  • Všeč mi je
Reactions: sixpower in Matey

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.527
14.130
113
Čisto enako je! 23% se jih s sodbo strinja, 23% jih je odločno proti, vsem ostalim se sladko jebe. Vsaka podobnost z aktualnim in predaktualnim političnim stanjem je namerna.

Ma ne more biti enako, če se je do sodnikov prišlo preko takpnih ali drugačnih volitev ter imenovanj, kolesarji so pa ljudje, ki jih določene zadeve motijo in potem subjektivno delujejo ter kao predstavljajo (celotno) ljudstvo.
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.527
14.130
113
Ti je že Pinkobalinko napisal. In IMHO imajo sodbe sodnikov prej veljaven/smiselen zapis "v imenu ljudstva" kot pa wannabe odlok neke skupinice neobjektivnih kolesarjev z dvojnimi merili, ki predstavljajo promil celotnega ljudstva.
 
Status
Tema ni odprta za nadaljno razpravo.