Bicikljada proti JJ-u 2. del

Bo jutri parlament ograjen?

  • Ja kar naj bodo za ograjo!

    Glasovi: 11 25,6%
  • Ne....to bi oteževalo pobiranje papirnatih avijončkov za ograjo :(

    Glasovi: 5 11,6%
  • JANŠA JE KRIV!!!

    Glasovi: 31 72,1%

  • Skupaj glasov
    43
Status
Tema ni odprta za nadaljno razpravo.

B81

22. jul 2007
34.457
8.934
113
Nisem se zbudil 30 let prepozno. Le da ravno zaradi obupnega občutka nemoči nočem več sodelovati zadnjih 25 let v tej neumnosti. Karkoli sem vmes zinil - sem bil avtomatsko xenofob in nestrpnež. Balkana sem se čisto dovolj naužil v svojih mladih letih, niti pod razno ne bo noben balkanec zaposlen v moji firmi ali kako drugače prisoten v mojem osebnem življenju. Boga molim, da bodo tudi otroci dovolj pametni (zaenkrat so še nekako).

V 80. letih, ko je naša kriza zares rasla, smo ugotavljali, da je narodna identiteta vprašljiva, če je v populaciji kakih 10% tujcev. Danes suvereno ugotavljam, da jih imamo 60% :oops1: . Država s kulturo vred ni več naša !
Pocakaj, da da Levica (ko bo na oblasti) ven obvezne kvote, kot imajo v ameriki za crne...
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

Od kje pa je informacija o teh 60%, če smem vprašat?

Smeš.
V 80. letih je Klinar pel : "Samo milijon nas še živi", danes je v Slo 2 M prebivalcev. Pa - če grem skozi belo Ljubljano, bom imel zelo veliko srečo, če bom našel sogovornika brez debelega Ł - torej zna biti, da je moja ocena še celo nizka.

Vse lepo in prav, dokler so ti ljudje spodobni. Toda ko greš v cajtenge brati črno kroniko, najdeš samo enega Trobca in enega samega Pluta, v nadaljevanju pa vsaj 1000 balkanskih ponosnih predstavnikov z debelim Ł, ki se veselo šlepajo skozi našo milostno zakonodajo in ferariji.

Lahko da sem zabit, toda vidim da jih je precej okoli mene še dosti bolj zabitih. Še lansko leto mi je eden njihov predstavnik ponujal novo, še konzervirano puško M70 B za 100 Eur. S štirimi polnimi saržerji.

KWA naj počnem z njo? Morda za ganjat hudiča od koder se je privlekel? :sprasujemse: Motika je cenejša. Je samo kakih 7 Ejev, nasajena.
 

ferdo

Guru
3. sep 2007
9.963
3.761
113
Ljubljana
hmpg.net
Rasistična? So Čefurji druga rasa? Nikakor. Po mojem pravilniku tudi niso druga nacija....
....
čefúr -ja m (ú)
1. slabš. pripadnik kateregakoli naroda nekdanje Jugoslavije razen Slovencev, živeč v Sloveniji: zmerjati koga s čefurjem
2. pripadnik subkulturne skupine z značilno govorico, ki je mešanica slovenščine in jezikov drugih narodov nekdanje Jugoslavije: predstavo odlikuje živa in aktualna govorica mladih čefurjev


"Novi rasizem se ne opira več na domnevno dane biološke razlikovalne temelje oziroma na pojem rase, temveč predvsem na kulturne dimenzije različnih skupin in lastnosti, ki so pripisane »pripadnikom« le-teh: denimo narodnost, običaji, religija, prehranske navade, način oblačenja in kultura (vsakdanjega) življenja. S tem je domnevno fiksna in nespremenljiva biološka osnova rasizma potisnjena v ozadje, v ospredje pa se pomakne dejansko relativno izmuzljiv in fluiden korpus kulturno utemeljenih »lastnosti«, ki jih je posameznikom in skupinam mogoče precej poljubno pripisovati. "
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.892
5.453
113
Smeš.
V 80. letih je Klinar pel : "Samo milijon nas še živi", danes je v Slo 2 M prebivalcev. Pa - če grem skozi belo Ljubljano, bom imel zelo veliko srečo, če bom našel sogovornika brez debelega Ł - torej zna biti, da je moja ocena še celo nizka.

Vse lepo in prav, dokler so ti ljudje spodobni. Toda ko greš v cajtenge brati črno kroniko, najdeš samo enega Trobca in enega samega Pluta, v nadaljevanju pa vsaj 1000 balkanskih ponosnih predstavnikov z debelim Ł, ki se veselo šlepajo skozi našo milostno zakonodajo in ferariji.

Lahko da sem zabit, toda vidim da jih je precej okoli mene še dosti bolj zabitih. Še lansko leto mi je eden njihov predstavnik ponujal novo, še konzervirano puško M70 B za 100 Eur. S štirimi polnimi saržerji.

KWA naj počnem z njo? Morda za ganjat hudiča od koder se je privlekel? :sprasujemse: Motika je cenejša. Je samo kakih 7 Ejev, nasajena.
Se strinjam stabo......in bi ti še celo lajkal....

Ampak ti ne bom......ker....že 4je polni saržerji pridejo več kot 100e....pa nima veze al je fižol iz črne borze al pa z nabavnim dovoljenjem ;)
 

Fonzl

Guru
5. sep 2007
6.757
4.904
113
čefúr -ja m (ú)
1. slabš. pripadnik kateregakoli naroda nekdanje Jugoslavije razen Slovencev, živeč v Sloveniji: zmerjati koga s čefurjem
2. pripadnik subkulturne skupine z značilno govorico, ki je mešanica slovenščine in jezikov drugih narodov nekdanje Jugoslavije: predstavo odlikuje živa in aktualna govorica mladih čefurjev


"Novi rasizem se ne opira več na domnevno dane biološke razlikovalne temelje oziroma na pojem rase, temveč predvsem na kulturne dimenzije različnih skupin in lastnosti, ki so pripisane »pripadnikom« le-teh: denimo narodnost, običaji, religija, prehranske navade, način oblačenja in kultura (vsakdanjega) življenja. S tem je domnevno fiksna in nespremenljiva biološka osnova rasizma potisnjena v ozadje, v ospredje pa se pomakne dejansko relativno izmuzljiv in fluiden korpus kulturno utemeljenih »lastnosti«, ki jih je posameznikom in skupinam mogoče precej poljubno pripisovati. "

mnja, ker rasizma "na ovim prostorima" v glavnem ni, je treba definicijo rasizma mal razširit, če češ ljudi zmerjat z rasisti.
 

sixpower

Guru
22. sep 2011
2.931
2.405
113
Lublana
Obišči stran
čefúr -ja m (ú)
1. slabš. pripadnik kateregakoli naroda nekdanje Jugoslavije razen Slovencev, živeč v Sloveniji: zmerjati koga s čefurjem
2. pripadnik subkulturne skupine z značilno govorico, ki je mešanica slovenščine in jezikov drugih narodov nekdanje Jugoslavije: predstavo odlikuje živa in aktualna govorica mladih čefurjev


"Novi rasizem se ne opira več na domnevno dane biološke razlikovalne temelje oziroma na pojem rase, temveč predvsem na kulturne dimenzije različnih skupin in lastnosti, ki so pripisane »pripadnikom« le-teh: denimo narodnost, običaji, religija, prehranske navade, način oblačenja in kultura (vsakdanjega) življenja. S tem je domnevno fiksna in nespremenljiva biološka osnova rasizma potisnjena v ozadje, v ospredje pa se pomakne dejansko relativno izmuzljiv in fluiden korpus kulturno utemeljenih »lastnosti«, ki jih je posameznikom in skupinam mogoče precej poljubno pripisovati. "

Fonzl ti je že dobro odgovoril in tudi sami smo že dojeli, da je danes praktično vse lahko rasizem. Če ni rasizma ga je potrebno nekako umetno ustvariti, kar se dogaja v ZDA je najlepši primer.
 

mosseero

fizik´alc
3. sep 2007
19.329
9.710
113
kod Džej-Zija
Fonzl ti je že dobro odgovoril in tudi sami smo že dojeli, da je danes praktično vse lahko rasizem. Če ni rasizma ga je potrebno nekako umetno ustvariti, kar se dogaja v ZDA je najlepši primer.

Ko se človek spomni, da je tudi matematika rasistična, mora pač skloniti glavo in si priznati, da je rasist.

 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.613
14.308
113
Sociology professor from Portland. Why am I not surprised... :D

60a1a261-4d7e-407f-b67e-d1a2a450a45a.jpg
 
  • Haha
Reactions: sixpower

Fonzl

Guru
5. sep 2007
6.757
4.904
113
Ko se človek spomni, da je tudi matematika rasistična, mora pač skloniti glavo in si priznati, da je rasist.


ne samo matematika
vsaka eksaktna veda je rasistična

ampak, zadeva je rešljiva z vpeljavo spremenljive konstante, ki bi jo lahko poimenovali recimo, kuntakinte oz. k

primer:

1+1=2 (rasizem, evidentno)

1+1=2k (vrednost k določi posebna etnična komisija, sestavljena iz predstavnikov BAME, LGBTQetc in Mirovnega inštituta za vsak primer posebej)

Ko je vrednost določena, se izžreba enega skrajnega desničarja, rasista in fašista, da bo izračunal rezultat, ter tri, ki bodo izračun pozdravili z vzklikom: Allah Akbar!
 
  • Haha
Reactions: Gavran
Status
Tema ni odprta za nadaljno razpravo.