Bicikljada proti JJ-u 2. del

Bo jutri parlament ograjen?

  • Ja kar naj bodo za ograjo!

    Glasovi: 11 25,6%
  • Ne....to bi oteževalo pobiranje papirnatih avijončkov za ograjo :(

    Glasovi: 5 11,6%
  • JANŠA JE KRIV!!!

    Glasovi: 31 72,1%

  • Skupaj glasov
    43
Status
Tema ni odprta za nadaljno razpravo.

brane_new

Guru
10. feb 2008
14.271
2.267
113
Vsak skrbi za svoje. Usmerjenost organizacije nima vloge!
Pomembna je pripadnost, povezanost članov te organizacije. Prosto zidarji, Templarji, Iluminati, Židje...
So policisti obvarovali svojega, niso tujega.
Zdravniki so še posegaj na tapeti. Polna usta plemenitih besed in takih, da bodo zbirali koga zdraviti. pa svojega drugače tretirajo kot drugega!
 

Floki

Guru
6. sep 2007
9.891
3.018
113
Seveda, vsaka ozko profesionalna organizacija z visoko nazivno stopnjo integritete mora najprej poskrbeti za svojo kredibilnost. Za primere kot je bil recimo pijani veseljak Mišo bi morala ničelna toleranca in imo tak človek ne bi smel opravljati nobene funkcije v JU več.Vsi smo ljudje in kdaj naredimo kakšno neumnost, vendar je teža različna.

Podoben primer je zdravniška zbornica, ki je znala kvečjemu zelo blago udariti po prstih svoje člane, ki so počeli nevarne stvari.

Če potegnem analogijo - pijan zdravnik, ki povzroči prometno nesrečo in potem grozi policiji, je prepotenten bedak, svoje zdravniške integritete pa pri tem kljub vsemu ni ogrozil. Če pa bo taisti zdravnik začel po facebooku govoriti ljudem naj ob pljučnici raje spijejo kakšen čajček iz plahtice namesto jemanja antibiotikov, pa je to izredno huda kršitev njegove profesije in nima kaj početi v slovenskem zdravstvenem sistemu z nazivom dr. med.

Nima kaj početi ampak zaradi tega niti sankcionira ne bo, največ kar dobi kakšno opozorilo.
 

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.012
113
Kočevska
Problem slovenske politike zame niso levičarji ampak desničarji, ker jih enostavno ni, tisti ki mislijo da je SDS in NSI desnica so na ravni biciklistov, še vedno trdim da če Slovenija dobi pravo desno stranko da z lahkoto dobi 30%+,tako pa imam občutek, da je Janša pa čeprav sem bil njegov volilec za prvo vlado, največji levičar v naši politiki, ker njegovi prijemi so zelo podobni prijemom v recimo NDR, niso totalno komunistični ampak so malenkost prefinjeni in ja čakam konkretno desno stranko, da jih volim, ker zame to že v startu pomeni, da moji prihodki ne bodo več obdavčeni 55%,ampak sem ratal glede tega že konkreten pesimist, dvomim da v Sloveniji premoremo desnico na ravni Švice, Avstrije kaj šele Skandinavije ali bog ne daj Beneluxa
Kje smo trenutno v Sloveniji?

Fašizem pa ne pomeni zgolj »korakanja v uniformah«. Ameriški politični raziskovalec dr. Lawrence W. Britt je že leta 2003 skušal najti skupne značilnosti režimov, ki so nedvomno bili fašistični. Raziskal je sedem fašističnih režimov 20. stoletja: nacistično Nemčijo in fašistično Italijo, Francovo Španijo, Salazarjevo Portugalsko, Papadopulosovo Grčijo, Pinochetov Čile in Suhartovo Indonezijo. Čeprav so se ti režimi medsebojno razlikovali, pa je pri vseh mogoče najti skupne značilnosti, ki jih je dr. Britt strnil v štirinajst točk (v članku Fascism anyone):
1. močno in stalno izražanje nacionalizma,
2. zavračanje pomena človekovih pravic,
3. iskanje sovražnikov in grešnih kozlov v imenu poenotenja,
4. velik pomen vojske, militarizacija družbe in veliki izdatki za vojsko,
5. poudarjen seksizem,
6. nadzorovanje medijev,
7. obsedenost z nacionalno varnostjo,
8. tesne povezave verskih in političnih elit,
9. zaščita moči korporacij,
10. zatiranje ali popolno zatrtje delavskega razreda,
11. preziranje in zatiranje intelektualcev ter umetnikov,
12. obsedenost z zločini in kaznovanjem,
13. obširna korupcija in nepotizem,
14. volilne prevare.
Poskusite sami prepoznati nekatere značilnosti fašizma v današnji slovenski politiki in tudi širše. Ni treba, da govorimo o fašističnem režimu, a nekateri zgoraj omenjeni elementi morajo »prižgati rdečo luč« v družbi. Da se ne bomo nekega dne zbudili v resnično fašistični državi.
Vir:
 
  • Všeč mi je
Reactions: superfly

dentex

Guru
20. sep 2007
2.676
581
113
res? saj to da si glup že dolgo časa vem ampak ne pa še mene imet za neumnega samo zato ker si sam.
ubi janšo nekaj mesecev nazaj, posneto na videu je pa kaj? aja, tisto je pa hec... a ok.
komentarji na novičarskih straneh, fbju, twiterju? aja, hec. ok.
Narobe prjatu temu se reče satira umetniška svoboda in svoboda govora, tko da ne nabijat no
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.613
14.306
113
Narobe prjatu temu se reče satira umetniška svoboda in svoboda govora, tko da ne nabijat no

Tako je, to je to (na dnu spodaj) :D
Leva-Desna_primerjava5.jpg
 
  • Všeč mi je
Reactions: Kamele0N in cappy

brane_new

Guru
10. feb 2008
14.271
2.267
113
Ja tile policaji niso nič mahal, tolkel. Enemu so celo vstati pomagal.
Uni, ki so se razbežali že vejo zakaj.
pri nas: Uni ki so še ostali pri ograji so že vedeli zakaj.
 

zaseka

Guru
5. dec 2015
3.502
1.816
113
Mene samo zanima kje so murglove milijarde potem? Povprecen slovenc ima res spomin zlate ribice in kot najvecji vernik zvesto in slepo sledi murglovi sveti cerkvi dobrih dni.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Kamele0N in 8888

shift

Guru
20. jul 2007
9.747
2.032
113
za šankom
Mene samo zanima kje so murglove milijarde potem? Povprecen slovenc ima res spomin zlate ribice in kot najvecji vernik zvesto in slepo sledi murglovi sveti cerkvi dobrih dni.
Meni je še vedno fascinanten pojav v Sloveniji, kjer se tekmuje s tem da so naši pokradli manj kot vaši, pač se vidi, balkanska država, ko bo tu premik v glavah volilcev v dzju ne bo ne SD, SDS in ostalih parazitov naroda, je pa nekaj res, kaj veliko pametne izbire nimamo, folk pa nima jajc volit politično neznanih ljudi
 
Status
Tema ni odprta za nadaljno razpravo.