Bicikljada proti JJ-u 2. del

Bo jutri parlament ograjen?

  • Ja kar naj bodo za ograjo!

    Glasovi: 11 25,6%
  • Ne....to bi oteževalo pobiranje papirnatih avijončkov za ograjo :(

    Glasovi: 5 11,6%
  • JANŠA JE KRIV!!!

    Glasovi: 31 72,1%

  • Skupaj glasov
    43
Status
Tema ni odprta za nadaljno razpravo.

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.533
14.142
113
NIso volitve, pa vendar: demonstracije republikancev ob kovid epidemiji pred poslopji demokratskih guvernerjev - nič manj nasilni.

Nisem nekaj na polno spremljal in sem zasledil bolj kot ne tista paradiranja oz. postavitve oboroženih protestnikov a brez (množičnih) pretepov.
Glede na to, da si napisal, da niso nič manj nasilni pa so se tudi množično spravljali s koli in podobnimi zadevami na svoje nasprotnike v stilu več na enega kot je to "v modi" pri nasilnih levičarskih protestih, sploh tam kjer je v igri fašistična ANTIFA?
Ne to vzeti kot nasprotovanje ampak kot željo po dodatnem informiranju.
 
  • Všeč mi je
Reactions: sixpower

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Odkrito: ne spremljam mlatenj na protestih, posebej ne v ZDA, za Nemčijo pa se mi zdi, da je nasilnost obojih +- enaka. Le da se o desnih bolj malo piše - recimo kako so mesec nazaj mlatili po Berlinu "avtohtoni rednecki" vse azijate zaradi korone.
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.533
14.142
113
Jaz imam pa res občutek, da je nasilje pri protestih na strani (ekstremne) levice. Kar pa ne pomeni, da trdim, da na desni (sploh pri ekstremistih) nasilja ni. Da se pa bolj malo piše o desnih je pa tudi lahko vzrok dejanski manjko nasilja v primerjavi z nasprotno stranjo, saj v kolikor bi bilo tega nasilja več bi mediji (večinoma levi "vsevedoči in pravični") o tem pisali na dolgo in široko v nedogled. Seveda pa dopuščam tudi opcijo napačnega vtisa oz. slike, ker ne spremljam vsega dogajanja po celem svetu oz. vsega napisanega 24/7 ampak zadnje čase se mi zdi da v večini opažam s strani desnice bolj kot ne umirjene proteste in štalo ob levih, predvsem to velja za ZDA ter njihove republikance VS demokrate, v podobno smer gre pa tudi drugje.
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.533
14.142
113
To pa brez dvoma. In že tudi samo zaradi tega se lahko slika izkrivi.
 

jello

Guru
22. sep 2008
9.569
3.437
113
Fakt je sigurno, da je levih-v levo usmerjenih protestov precej več kot desnih.

Če poenostavimo na črno/belo in levo deklariramo kot vse kar ni desno, potem lahko rečemo da levi protestirajo tudi proti levim (sicer ne bi desni nikoli prišli na oblast). Desna kritika desne vlade je medtem nekaj kar še nismo videli. Pa ne mislim tukaj samo slo.
 
  • Všeč mi je
Reactions: McGiver

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.180
8.961
113
pa nekak na levih protestih vidimo transparente, ubi, obesi, zaklat, več bi jih mogli in te fore.
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

Uh kak si mimo vsekal tu.

Kwa sem mimo vsekal? Desničar zna samo krave poštimat in koso sklepat - to znam tudi jaz, ki sem zaprisežen levak. A zna zdrav kmečki in pobožno vzgojeni fantič zašvasat aluminijast karter, ki ga je, štremljast kot je, podrl na traktorju?

Ne zna ! Prinesel ga bo k meni, priznanemu levičarju, čeprav uporabljam obe roki, desno še celo malce bolj, prisežem.
 

B81

22. jul 2007
34.274
8.816
113
Kwa sem mimo vsekal? Desničar zna samo krave poštimat in koso sklepat - to znam tudi jaz, ki sem zaprisežen levak. A zna zdrav kmečki in pobožno vzgojeni fantič zašvasat aluminijast karter, ki ga je, štremljast kot je, podrl na traktorju?

Ne zna ! Prinesel ga bo k meni, priznanemu levičarju, čeprav uporabljam obe roki, desno še celo malce bolj, prisežem.
Ti si butl. Kramberger ti je lahko bil vzgled, kak rata malemu cloveku in kaj prinasa tvoj komunizem. Da te ni sram kake pises. Pojutubaj malo. Pa slovenija ni amerika. Pa niooli ne bo, bo kitajska prej. Al pa venezuela. Bos lahko sraufal takrat ko vlki.
 
  • Všeč mi je
Reactions: tomi

B81

22. jul 2007
34.274
8.816
113
Ne seri to ko gledas kak nagovor ljudi pred volitvami takrat, pa to se ti hudo naredi, ko pomislis, kaksno je stanje danes...
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

Kaj ti naj napišem? Da sočustvujem?

Napisal sem, in to že vsaj dvajsetkrat tule, na Alterju, da že od leta 1995 ni nihče z mojim podpisom na volitvah, kradel.
Ker sem v izjemni manjšini, moj glas nič ne hasne. Zato niti ne hodim več tja. Slovenija je stara 30 let, pa nima za seboj kaj pokazat. To opozarjam že od samega začetka, po letu 1995 pa tudi ne hodim tja na mafijske volitve.

Žal, nimam milejšega izraza.

Sem zdaj dovolj resno razložil ?
Ker za vse ostalo je samo norčevanje.

Toliko. :confused: Samo nekaj malega nas je, ki tako razmišljamo. Ker nas je tako malo ... :confused:
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

Simpatični so lahko samo anarhistom. Torej brezvladje.
Tako levi, kot desni, si želimo vlade. Toda trdne in učinkovite. Mehke žvarovne kot jo gledamo zadnjih ... 10 let, noče gledat nihče.
Prvi signal, da je vlada v kjurtzu je pa, ko pošlje policaje pobirat kazni na cesto.

Poizkusite negirat mojo ugotovitev, če vam uspe.
 
Status
Tema ni odprta za nadaljno razpravo.