Beraški zdravniki

  • Ustvarjalec teme Izbrisan uporabnik #488
  • Začetni datum

Floki

Guru
6. sep 2007
9.851
2.986
113
Jaz edini hematom ki sem ga imel čez pol roke je bil ker je šla z iglo skozi žilo in ne v žilo. Sicer pa kri naj vam jemljejo medicinske sestre ker so precej bolj usposobljene kot zdavnice.
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.533
14.142
113
to bi moralo biti na velikem formatu nalepljeno na vratih laboratorija ali v čakalnici, ne pa da je zakopano nekje na internetu. Na plav flek pa sem bil pozoren ker moraš pred zdravniškim podpisati soglasje da se strinjaš z odvzemom krvi, kjer je lahko stranski učinek tudi smrt, tako nekako, ne vem točno na pamet.
Tole sem zelo velikokrat videl na ogromnih plakatih po zdravstvenih ustanovah, zapovrh vsega pa ti običajno tudi tisti, ki ti jemlje kri pove, da moraš par minut tiščat gazo na vbodno mesto. Za odvzem krvi oz. za karkoli v povezavi s tem pa še v življenju nisem dal soglasja.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Hanzi

javr

Guru
6. dec 2011
1.599
1.061
113
to je tisti vprašalnik ki ga izpolnjuješ pred pregledom: pretekla bolnišnična zdravljenja, trenutno zdr.stanje, bolezni v družini, itd.; na koncu pa piše še da se strinjaš z odvzemom krvi, katerega stranski učinek je lahko tudi smrt, tako nekako.
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

Starejši ljudje imajo po odvzemu krvi hematom - pa če se na glavo postaviš, ga bodo imeli. Že če ga malce bolj čudno pogledaš, bo nastal hematom.

Pa - saj gre. Najprej je modro, potem rumeno, pa zeleno, ... potem vijolično itd, potem pa zgine. Pri mlajših je pa tako naslednji dan po gasilski veselici :norec:
 
  • Haha
Reactions: Hanzi

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.004
113
Kočevska
to bi moralo biti na velikem formatu nalepljeno na vratih laboratorija ali v čakalnici, ne pa da je zakopano nekje na internetu. Na plav flek pa sem bil pozoren ker moraš pred zdravniškim podpisati soglasje da se strinjaš z odvzemom krvi, kjer je lahko stranski učinek tudi smrt, tako nekako, ne vem točno na pamet.
Ne nakladaj, prosim te. V zadnjih dveh mesecih so mi trikrat odvzeli kri, pa nisem nič podpisoval. Kot bivši krvodajalec sem bil pa neštetokrat na odvzemu in včasih sem dobil tudi hematom. Pa kaj?
 
  • Objave ne odobravam
Reactions: endvatri

Fonzl

Guru
5. sep 2007
6.757
4.904
113
Ne nakladaj, prosim te. V zadnjih dveh mesecih so mi trikrat odvzeli kri, pa nisem nič podpisoval. Kot bivši krvodajalec sem bil pa neštetokrat na odvzemu in včasih sem dobil tudi hematom. Pa kaj?

podpisat moraš, ker ti pri pregledu za (nekatere) zaposlitve delajo vse mogoče krvne teste, s katerimi se živ krst ne bi strinjal, če bi mel možnost se ne strinjat...
 

ales85

Guru
9. nov 2007
3.596
1.211
113
Ampak ti testi vplivajo le na količino odvzete krvi, ne na tveganje samega odvzema (izvzemši povečan odvzem). Še vedno pa je manjši kot pri na primer krvodajalski akciji.

Strinjanje s testiranjem na... karkoli, nima nič s tem.
 

Fonzl

Guru
5. sep 2007
6.757
4.904
113
itak, jest sm samo napisal, zakaj moraš podpisat
ker brez soglasja teh testov ne smejo delat

če pa ne daš soglasja si pa itak cepnil na pregledu...
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.151
5.756
113
pri taščici
Iz članka:
Mogoče plačni pogoji pri nas niso fantastični, kje drugje v tej industriji so tudi precej boljše plače, dvomim pa, da so kje boljši odnosi. Mislim, da niso. Pri nas ne odpuščamo.

Torej je pravilno vprašanje, koliko jih gre samih - mislim da kar nekaj!
Zelo malo.
Samo stalno iscejo nov kader zaradi povecanega obsega dela in siritve dejavnosti
;)
 
  • Haha
Reactions: McGiver

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.152
4.599
113
Razlaga, zakaj na zdravstvene storitve čakamo: Zdravnica vrnila koncesijo.

Ne dvomim, da ji sploh ni poslovni problem vrniti koncesijo, ker s tako malo pacienti težko preživiš in si že sicer odvisen od denarja samoplačnikov.
Plačnik ortodontskih storitev v koncesijskem pogodbenem razmerju je "ZZZS", ki plača le 60 novih primerov na leto. Ordinacija s koncesijsko pogodbo tako lahko v obravnavo sprejme le 5 pacientov na mesec, kar je vsaj 20 krat premalo glede na potrebe.
 
  • Wow
Reactions: Hanzi in ales85

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Pozoren bralec članka ugotovi, da ZZZS dovoli do 60 NOVIH primerov na leto, z vsemi starimi je cifra seveda precej višja, ampak OK Kalohova dečva ima prav - lahko bi naredila bistveno več, vprašanje je ali za podoben denar/pacienta, ali višji ali nižji.
Ker njeno podjetje v MB že par let agresivno propagira "nevidne" aparate, ki so že sedaj samoplačniški pa se sploh ne bojim, da jim bo hudo za "drobižem" od koncesije.
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.152
4.599
113
Če bi imel 60 strank, denimo 3 letna obravnava in vsakdo pride v 3 letih 10-krat na kontrolo, je to 600 obiskov / leto. Lep čas bi pripadal vsaki stranki. Pa drag bi moral biti, če bi delal samo na koncesijo, da zaslužiš za bruto plačo + ostale stroške delovnega mesta.
Članek je dober v toliko, ker tistim, ki tega še ne vedo (upam) jasno pove, da kapacitete zdravstva nimajo skoraj nič s čakalnimi vrstami. In da nekateri koncesionarji (tudi, če so javni uslužbenci) morajo izvajati samoplačniške storitve, če želijo zaslužiti za plačo.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Hanzi

Floki

Guru
6. sep 2007
9.851
2.986
113
Je bil ravno par dni nazaj prispevek na to temo na RTV. Pri 8 se postaviš v vrsto potem čakaš 7-8 let, potem traja 2-3 leta da zadevo uredijo, če imaš srečo si do polnoletnosti zrihtan.
 

Viper_XxL

Guru
20. avg 2007
9.307
935
113
Titograd
Razlaga, zakaj na zdravstvene storitve čakamo: Zdravnica vrnila koncesijo.

Ne dvomim, da ji sploh ni poslovni problem vrniti koncesijo, ker s tako malo pacienti težko preživiš in si že sicer odvisen od denarja samoplačnikov.
Sicer govori realno o ortodontiji pri nas, ampak po lastnih izkušnjah k njej ne bi šel več nikoli. Najprej je prodajalec, nato zdravnik. Zobni aparat bi naredila brez kakršnegakoli ortopana, posvet je trajal 5 minut, za postavljeno ceno je pa čez 2 dni sama klicala da jo zniža za 30% če se odločimo še isti dan. Ko pa sem videl da si delajo reklamo preko raznih influencerjev, pa je sploh pri meni izgubila kredibilnost.

Medtem je ortodont v Zg (pozabil že kateri) rekel da se naredi ortopan ter zaradi same kompleksnosti zamika zob tudi RTG glave, ker ni bil 100% ali bi morda pred tem moral celo 1 zob ven ali ne. Cena sicer nekje podobna kot pri nas. Posvet je trajal skoraj 1 uro, pred tem je bilo treba iti še na ortopan. Skratka, nič na pamet.