Beraški zdravniki

  • Ustvarjalec teme Izbrisan uporabnik #488
  • Začetni datum

Car

POSTman
4. avg 2007
8.312
1.180
113
55
Planet zemlja
www.posta.si
Danes sem poslušal po radiu, da kirug pri zasebniku zasluži 400€/uro..... Naredi enomoperacijo in zasluži več kot jaz cel mesec. Pa ne mi zdaj pametovat, zakaj nisem šel za kirurga....
 

Gonzo

Guru
1. sep 2007
8.931
8.972
113
EU
Najprej mora za mesarskega vajenca, da bo kot, kako mu je že ime.... Mahnič.
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.495
9.200
113
Danes sem poslušal po radiu, da kirug pri zasebniku zasluži 400€/uro..... Naredi enomoperacijo in zasluži več kot jaz cel mesec. Pa ne mi zdaj pametovat, zakaj nisem šel za kirurga....
Dej si malo preračunaj koliko Bezos služi na uro. Tudi ko je bil v vesolju, ko je privat na žurki z manekenkami, ko spi.
Tak da boš še v malo bolj grobo depro padel.
 

8888

mesija - Assassin's Creep
8. jul 2010
32.989
5.714
113
blizu močvirne prestolnice
Danes sem poslušal po radiu, da kirug pri zasebniku zasluži 400€/uro..... Naredi enomoperacijo in zasluži več kot jaz cel mesec. Pa ne mi zdaj pametovat, zakaj nisem šel za kirurga....
Kaj te to briga, gre iz tvojga žepa? Ponudba-povpraševanje, pa saj veš kako je to, saj si bil zasebnik. Vsak ma tisto kar si zasluži, pa naj boš to ti, jaz... Un pisunček naj pove, koliko on gara, in koliko dobi na koncu. On te ne moti?
 
Nazadnje urejeno:
  • Všeč mi je
Reactions: ales85

Car

POSTman
4. avg 2007
8.312
1.180
113
55
Planet zemlja
www.posta.si
Seveda me briga, ker je to lopovščina! Namesto, da bi delali v bolnicah, se namerno ustvarjajo dolge čakalne dobe, da folk hodi na posege k zasebnikom. In te posege ponavadi delajo med časom, ko bi morali biti na svojem delovnem mestu. In zato ne nabijaj tukaj z nekim "ponudba-povpraševanje" forami.
Primerjava z novinarji pa je popolnioma neumestna, ampak kaj drugega od tebe itak ni za pričakovati!
 

mosseero

fizik´alc
3. sep 2007
19.329
9.710
113
kod Džej-Zija
Če imaš dokaze, da to res počnejo v svojem osnovnem delovnem času, izvoli in jih prijavi. Bojo leteli iz službe. Čakalne vrste pa ustvarja ZZZS, ker financira le omejeno število posegov na leto in ne vsega, kar se pojavi.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Pepe in ales85

ferdo

Guru
3. sep 2007
9.964
3.761
113
Ljubljana
hmpg.net
"Nadzor na ortopedski kliniki UKC Ljubljana je pokazal nepravilnosti pri registraciji delovnega časa. Več zdravnikov je bilo evidentiranih na vhodu, njihovega gibanja po hodnikih pa niso zaznali. Ob tem so prejemali visoke koronske dodatke..."

Letijo, želetijo, v Afriko na safari :)
 

jurek1973

Guru
3. sep 2007
3.913
816
113
Seveda me briga, ker je to lopovščina! Namesto, da bi delali v bolnicah, se namerno ustvarjajo dolge čakalne dobe, da folk hodi na posege k zasebnikom. In te posege ponavadi delajo med časom, ko bi morali biti na svojem delovnem mestu. In zato ne nabijaj tukaj z nekim "ponudba-povpraševanje" forami.
Primerjava z novinarji pa je popolnioma neumestna, ampak kaj drugega od tebe itak ni za pričakovati!
ZZZS zelo striktno nadzira, ali se program, ki ga plačajo bolnicam in ostalim izvede.
Če program ni realiziran vsaj 100% nabijejo penale in zmanšanje sredstev za naslednje leto.

Pa da boš vedel: bolnice dosežejo 100% programa najkasneje do oktobra.
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.212
4.696
113
"Nadzor na ortopedski kliniki UKC Ljubljana je pokazal nepravilnosti pri registraciji delovnega časa. Več zdravnikov je bilo evidentiranih na vhodu, njihovega gibanja po hodnikih pa niso zaznali. Ob tem so prejemali visoke koronske dodatke..."

To so pa slabi šefi. Vodja ne more avtomatiki prepustiti, če je zaposleni tam in če ima delo. To ne gre v nobeni firmi skozi. Nikjer nisem prebral, če so potem vodje na ortopetski kliniki resno odgovarjali. To je namreč neposredno njihova odgovornost in šele potem odgovornost tistih, ki so sistem izigravali.

Osnovna napaka našega javnega zdravstva je, da imamo za veliko vodilnega kadra v zavodih postavljene kar zdravnike. In da vodilni kader brez neke posebne odgovornosti zasluži več kot dober delavec. Zato zdravniki sploh silijo na te položaje. Čisto normalna karierna pot za strokovnjaka to nikakor ni.
 

kajn

Guru
5. okt 2007
2.458
1.247
113
Iskajoč brata
Ne vem kako je v javnih zavodih, pri nas bi hitro opazili, če bi manjkal po pol ali cele dneve.. Tudi če šefa cel teden ne vidim, mora vseeno biti delo opravljeno, poročila oddana,.......

V primeru ortopedov je bila zihr taka zadeva zapeljana že dolgo prej... Šefi so morali vedeti kaj se dogaja,...
Izvedlo se je pa to, ker je nekomu znotraj prekipelo, da izvajajo isto sranje+ korona dodatek....
 

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.841
3.865
113
Ne vem kako je v javnih zavodih, pri nas bi hitro opazili, če bi manjkal po pol ali cele dneve.. Tudi če šefa cel teden ne vidim, mora vseeno biti delo opravljeno, poročila oddana,.......

V primeru ortopedov je bila zihr taka zadeva zapeljana že dolgo prej... Šefi so morali vedeti kaj se dogaja,...
Izvedlo se je pa to, ker je nekomu znotraj prekipelo, da izvajajo isto sranje+ korona dodatek....

To se dela na način da velika živina (primarij) razdeli delo in gre na golf oz. v privat ordinacijo. Enkrat na teden pride na vizito da vejo da je še živ in da mu izplačajo plačo, ostalo se ne sprašuje. Od ostalega oddelka par starih kozlov vsak drugi dan samo štempla kartico, potem imaš pa mlade specializante, ki dejansko delajo tam s polno odgovornostjo za plačo srednje medicinske sestre. Če je kaj narobe itak noben ne ve za nič oz. ceh drži skupaj in zdravniških napak ni, sploh ne takih kjer operira en ki sploh nebi smel (specializant samostojno), medtem ko tisti ki je podpisan v času operacije dela privat ali pa igra golf (odvisno ali je delohlik ali samo uživač).

Drugače zdravniki itak niso plačani po rednem programu oz. ni prenosa kvot na posameznega zdravnika (izjema je primarna raven, tam pa najebejo na polno in čudno da manjka kup zdravnikov tam če pa noben noče delat oz. garat napram kolegom za pol manj denarja). Njemu je vseeno ali delo naredi ali ne oz. zavod ki dobi denar mora delo naredit oz. ima kvote kot je bilo omenjeno. Sedaj kako se to naredi je čisto interna stvar. Zavod gre tudi v minus (praksa) zaradi plač, čeprav ima program 100% zapolnjen. O tem se spet ne govori (kako lahko javni zavod oz. konkretno bolnišnica tolče izgubo s 100% izvajanjem programa pri katerem so še 2 letne čakalne vrste?!).
 

mosseero

fizik´alc
3. sep 2007
19.329
9.710
113
kod Džej-Zija
Zanimivo, kako svoja videnja in domneve prodajaš spet kot dejstva.

BTW, primarij != predstojnik, ki zares deli delo.

P.s. Zavod gre v minus, ker izpolnijo program že oktobra. Vse ostalo, kar naredijo, je na njihov račun.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Pepe

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.841
3.865
113
Sem samo razložil eno od opcij kako noben ne pogreša zdravnika, ki je uradno na delu pa ni videt da bi prišel do prostorov za delo. Lahko pa ti poveš kako si razlagaš tole?