Beraški zdravniki

  • Ustvarjalec teme Izbrisan uporabnik #488
  • Začetni datum

jurek1973

Guru
3. sep 2007
3.916
816
113

Floki

Guru
6. sep 2007
9.902
3.023
113
Analize so zgleda bile narejene že pred skoraj 10. leti (vsaj za primarni nivo).
Očitno je tudi računsko sodišče podhranjeno, da jih ni našlo.
Se je pa to menda na MZju ustavilo, ker številke niso po volji politike.

Ja samo koliko je ta študija še sploh danes uporabna. Če je šlo es število zdravnikov toliko gor. No povečalo se je tudi število pregledov to je res oiroma tako avijo. Čeprav je bilo nekaj dni nazaj podatek da se ne vsaj na nekja področjih število pregledov zmanjšalo , kjub temu daje šlo več denarja v to in tudi več zdravnikov. Bi rekel da se zadeve skrivajo na vseh področjih ker če bi pišlo vse ven bi se stalo pred UKC kot sedaj pred parlamentom.
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.223
4.703
113
Naš sistem se mi zdi zelo čuden. Možno sicer, da je kopiran iz kake druge države, bolj verjetno pa je, da je z nekaj modifikacijami ostanek socializma.
Imaš stanovski ceh, ki odloča, kdo se mu sme pridružiti. Denimo, da je to še razumljivo, čeprav je zaradi samo ene organizacije vprašljivo konkurenčnost.
Stanovski ceh odloča, koliko novih pripadnikov se bo usposobilo v ustanovah, kjer bistvo stanovski ceh ni lastnik (lahko so zasebne ali v javni lasti). To pa mi nekako ni razumljivo. Če imamo ceh pekov, kjer so mojstri peki tudi lastniki pekarn, potem je logično, da ceh odloča tudi koliko vajencev bo kdo imel. V primeru zdravstva pa pripadniki ceha praviloma niso lastniki. Kako bodo odločali, koliko novih cehovskih mojstrov se lahko usposablja?

Nekako se mi zdi logično, da nove specializacije definirajo zaposlovalci, sklenejo neke pogodbe s specializanti glede karierne poti in tudi plačajo specializacije. Kolikor vem, jih pri nas del plača ministrstvo. Ki ne zaposluje ...
 

jurek1973

Guru
3. sep 2007
3.916
816
113
Nekako se mi zdi logično, da nove specializacije definirajo zaposlovalci, sklenejo neke pogodbe s specializanti glede karierne poti in tudi plačajo specializacije. Kolikor vem, jih pri nas del plača ministrstvo. Ki ne zaposluje ...
Trenutno je čisto vseeno, kdo razpiše specializacije.
Na 70+ razpisanih mest se je prijavilo 22 kandidatov.

Čisto vseeno, kakšne barve je avto. Če je slab, ga nihče ne bo kupil.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Pepe

Floki

Guru
6. sep 2007
9.902
3.023
113
Trenutno je čisto vseeno, kdo razpiše specializacije.
Na 70+ razpisanih mest se je prijavilo 22 kandidatov.

Čisto vseeno, kakšne barve je avto. Če je slab, ga nihče ne bo kupil.

Ta številka nič ne pomeni. Če imaš ti razpisanih 350 mest za specializacije vsak leto pa samo 120 kandidatov ki letno zaključi potem je nekako logično da mesta ostajajo prazna.
Ti bom pa dal primer ki ga poznam iz prakse osebno. Specializani, ki so zaključili specializacijo na eni od ljubljanskih klinik (kjer so čakalne dobe med 3 najdaljšimi glede na vsa področja) niso dobili zaposlitve v tej ustanovi pa čeprav jim manjka vsaj še nekajkrat toliko zdravnikov. In im ni ostalo drugega da so odšli drugam po sloveniji delat tudi na mesta za kar se niso specializirali.

Potem pa razumi naš sistem zaposlovaja v zdravstvu.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Hanzi

jurek1973

Guru
3. sep 2007
3.916
816
113
Ta številka nič ne pomeni. Če imaš ti razpisanih 350 mest za specializacije vsak leto pa samo 120 kandidatov ki letno zaključi potem je nekako logično da mesta ostajajo prazna.
Ti bom pa dal primer ki ga poznam iz prakse osebno. Specializani, ki so zaključili specializacijo na eni od ljubljanskih klinik (kjer so čakalne dobe med 3 najdaljšimi glede na vsa področja) niso dobili zaposlitve v tej ustanovi pa čeprav jim manjka vsaj še nekajkrat toliko zdravnikov. In im ni ostalo drugega da so odšli drugam po sloveniji delat tudi na mesta za kar se niso specializirali.

Potem pa razumi naš sistem zaposlovaja v zdravstvu.
Za "ta boljše" specializacije (kirurgija, plastika, derma,...) kandidati čakajo po več let, da lahko vpišejo specializacijo.

V drugih kandidati ne vidijo perspektive in mesta ostanejo prazna.
Vpišejo jih samo največji entuziasti.
Pa še od teh 22 se jih kakšnih 5 premisli in grejo naslednje leto na drugo specializacijo.

Hkrati gre vsako leto v penzijo cca 50 družinskih zdravnikov.

Do the math.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.370
5.884
113
pri taščici
Se spomnim znanca Ze pred 20 leti. Po.medijih cel kup novic kako primanjkuje medicinskih sester,, hcerka pa po koncani srednji soli nikjer dobila sluzbe.
In isti problem opisuje Floki za zdravnike.
Znanka dala junija odpoved kot kuharica v.soli v Lj. Do konca avgusta je bila na voljo sluzbi.
Sredi septembra jo klice ravnatelj ce bi prisla nazaj delat, ces da niso dobili nobene na razpisu. Razpis so dali ven avgusta, kkjub temu da so vedeli za odpoved junija. Sedaj so jo nahecal za 4 ure.
Pa lahko rečem, da se ne pretegnejo v sluzbi.
 

Floki

Guru
6. sep 2007
9.902
3.023
113
Včeraj pri novicah kako gostinci jamrajo da jim promet propada zaradi PCT pogoja danes pa novica da manjka v gostinstvu 5000 ljudi ki jih njikjer ne dobijo za delat.
Srednja medicinska, delovnik pon-sobota, sedaj pa še nedeljska dežurstva 12 ur zaradi kovid pacientov. 23 plačilni razred za minimalca. Ko dobi ponudbo v Hofru se ji kar oči zasvetijo.
 
Nazadnje urejeno:

Floki

Guru
6. sep 2007
9.902
3.023
113
In eni se še kar nočejo cepit. Nah pomislijo kdo jih bo pedenjal na intenzivni.

O svojem sosedu sem že pisal, on je bil pravi anticepilec, virus je vladna zarota, pa on je dovolj odporen. Potem ga je dobil in po 4 dneh so ga odpeljali v UKC. Prejšnji teden je prišel nazaj sem za vikend sem govoril z njim . Sem nekako vedel da bo spremenil mnenje ampak da ga bo za 180 obrnil pa nisem pričakoval. Je rekel da on je bil še med srečnimi ker je bil samo 4 dni na kisiku, da je pa videl take ki so jih na intenzivno vozili in je bil posran kot še nikol v življenju. Škoda edino ker ni tega spoznal en mesec prej. Tako kot tistih 400+ ki jih sedaj leži v bolnici.
 

torentino

Majstr
8. sep 2009
377
314
63
Ne bi o tem
Zakaj, da ga anticepilci linčajo?
Prejšnjo sredo je moja hči imela opravke v Centru(beri kofetkanje z frendico), nazaj se je vračala ko so se začenjali protesti. Nosila je masko (ja, vem, prenos inteligence z spermo..)in so protestniki kričali nanjo in meketali.. Je rekla, da jo je bilo kar strah, čeprav ima meter 80.Pravi, da je videla zadosti frendic z kovidom in ga niti pod razno noče.
 

ales85

Guru
9. nov 2007
3.596
1.211
113
Zanimivo, kolikor ljudi poznamo, toliko različnih zgodb. Ne pravim, da ne verjamem, ampak tisti, ki jih jaz poznam, jih ni pa nič kaj motilo, ko so ga imeli in so brez (zaznavnih) posledic.
 
  • Všeč mi je
Reactions: jendomen

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Zanimivo, kolikor ljudi poznamo, toliko različnih zgodb. Ne pravim, da ne verjamem, ampak tisti, ki jih jaz poznam, jih ni pa nič kaj motilo, ko so ga imeli in so brez (zaznavnih) posledic.
Statistika je povsem na tvoji strani. Vsak dan 1000+ na novo pozitivnih, pa "samo" 2-8 umrlih! Je.eš tak virus - "jači smo od sudbine"!
 

brane_new

Guru
10. feb 2008
14.339
2.277
113
...Srednja medicinska, delovnik pon-sobota, sedaj pa še nedeljska dežurstva 12 ur zaradi kovid pacientov. 23 plačilni razred za minimalca. Ko dobi ponudbo v Hofru se ji kar oči zasvetijo.
Zdravnik na istem oddelku je v istem trenutku na 3 delovnih mestih. Plačan!
V resnici je na morju :)