Beraški zdravniki

  • Ustvarjalec teme Izbrisan uporabnik #488
  • Začetni datum

jurek1973

Guru
3. sep 2007
3.921
819
113
Citat:
Uporabnik sgh pravi:
...Minimalec je 791 eu,vendar tukaj je notri malica,prevoz,vsi dodatki na delovno dobo nočno delo ! ...
Najprej se nauči, kako se računa plača, pa potem pametuj.
Minulo delo in vse mogoče oblike nočnih, popoldanskih, pripravljenot,... so noter, malica in prevoz pa sta povračili stroškov in se izplačujeta posebej.
 

KillaKHAN

Guru
27. avg 2008
17.805
1.121
113
Citat:
Uporabnik sgh pravi:
Petina zaposlenih Slovencev zasluži le minimalno plačo

Slovenija se v primerjavi z državami EU poteguje za prevlado še na eni lestvici: kar 19,2 odstotka zaposlenih prejema 105 odstotkov minimalne plače ali manj. Ta številka kaže na veliko število zaposlenih z najnižjim osebnim dohodkom in s tem nizkim standardom življenja. To pritrjuje sindikatom, ki se bojijo, da bi znižanje minimalne plače zelo povečalo revščino oziroma pahnilo veliko število ljudi pod prag dostojnega življenja.

Minimalec je 791 eu,vendar tukaj je notri malica,prevoz,vsi dodatki na delovno dobo nočno delo !
Poznam proizvodnje,ki delavci prejemajo ušivih 600 evrov,kdor dobi 800 je lahko zadovoljen glede na situacijo !!

Ja, ampak 1/5 je bistveno manj kot 8/10.
 

KillaKHAN

Guru
27. avg 2008
17.805
1.121
113
Citat:
Uporabnik wilburxxx pravi:
Citat:
Uporabnik KillaKHAN pravi:
Citat:
Uporabnik johannes pravi:
Če piz.da zelo verjetno, oziroma sigurno nima finančnega problema, ga ima pa zato miljon+ Slovencev. In pi.zda NAJ NE sodi situacije po sebi...


Glede na to, da na cesti prevladujejo avtomobili za 10000+ eurov, moja dva skupaj pa nista vredna 4000, močno dvomim, da ima več kot miljon slovencev finančne težave.

Še en ki sodi situacijo po sebi.
Eni imajo več v avtu, eni si raje stanovanje bolje opremijo in jim avto ne pomeni nič, eni oboje, eni si raje kak exotičen dopust privoščijo... Eni pa si ne morejo nič od tega, tud avto za 1000€ ne.

Saj nima veze kje ima denar. Če vozi avto za 15000 eurov potem mi ne srat o finančnih težavah.
 

johannes

Tehnološki dinozaver/tabure selektor 1.snl
10. feb 2013
3.215
578
113
Citat:
Uporabnik guardy pravi:

Praviš da si star 70 let? In ti se upaš sploh oglašat v tejle temi, ko ti je bilo v bivšem režimu vse na pladnju prinešeno?

Pa kakšne veze, hudiča, ima moja starost s problemi Slovenije?
Ne bi smel biti kritilčen? Bi mi moralo biti vseeno za moje/naše otroke?


Sem mogoče kriv celo za bivši režim, da je bil, kakršen je bil? Bi moral likvidirati Tita?
Si ti pravočasno likvidiral Drnovška, Kučana, Zemljariča? NISI!

So pa tebi podobni Krambergerja, to pa ja.

In ne, od Jazbinška nisem imel nobenih koristi.
Tisti lik, ki pa je po Jazbinškovem zakonu odkupil od starčkov in stark 119 stanovanj po kakih 8000 mark, pa je imel.
119 stanovanj x v povprečju 8000 nemških mark je koliko?
119 stanovanj, prodanih PRAVOČASNO v povprečju za 100.000-200.000 evrov pa je koliko?

Cepec!

Mogoče bodi tiho raje ti, ki si zelo verjetno volil Drnovška, Kučana, Ropa, gimnastičarja...
Če si Ljubljančan, pa zelo verjetno opankarja... Lopova z 42-imi, vendar "zamrznjenimi" ovadbami.

In tudi tebi: RAUS! Glede na tvoje početje v zadnjih 20-ih letih. Ki je bilo verjetno tako, kot sem opisal...
 
Nazadnje urejeno:

johannes

Tehnološki dinozaver/tabure selektor 1.snl
10. feb 2013
3.215
578
113
Citat:
Uporabnik KillaKHAN pravi:
Saj nima veze kje ima denar. Če vozi avto za 15000 eurov potem mi ne srat o finančnih težavah.

Če vozi avto za 15.000 evrov:

1. Je bolan v glavo.
2. Je nerealen.
3. Je neprizemljen.
4. Je prepotenten.
5. Je popolnoma neodgovoren do partnerke in otrok (slabša hrana, verjetno malo ali nič kulture, zabave, krajši ali nikakršni dopusti).
6. Daje prednost materialnemu PRED duhovnim.
7. Mu bodo otroci, ko bo crknil, zelo verjetno hodili pljuvat na grob. Za zahvalo, ker so imeli tako "kvalitetno" mladost, kot so jo imeli.

Želiš slišati še kaj neprijetnega, ti izvrstni "analitik" stanja v Sloveniji? "Analitik" z dohodki 3000 - 7000 evrov.
Ravno pravi si, da nam boš solil pamet. Sram naj te bo!
 
Nazadnje urejeno:

guardy

Guru
3. avg 2007
8.405
972
113
Obišči stran
Citat:
Uporabnik johannes pravi:


Cepec!

Mogoče bodi tiho raje ti, ki si zelo verjetno volil Drnovška, Kučana, Ropa, gimnastičarja...
Če si Ljubljančan, pa zelo verjetno opankarja... Lopova z 42-imi, vendar "zamrznjenimi" ovadbami.

In tudi tebi: RAUS! Glede na tvoje početje v zadnjih 20-ih letih. Ki je bilo verjetno tako, kot sem opisal...

Cepec si v celi temi edinole ti... Pa čisto noben drug. In če si bil ti tardeč za to ne opletaj druge. Kaj si o rdeči golazni, predvsem opankarju mislim sam pa glede na zapise na forumu ne rabim ponovno razlagat...

In ne ti men o 119 stanovanjih, tolk jih je bilo samo b dveh blokih v mojem okolišu, ki so se prodal po jazbinšku.
 

johannes

Tehnološki dinozaver/tabure selektor 1.snl
10. feb 2013
3.215
578
113
Butl, EDEN je kupil 119 stanovanj. In obogatel tako, da njegovi usrani pamži ne morejo porabit niti obresti.

Beri bolj pozorno, ali pa se vrni v osnovnošolske klopi!

In po čem sklepaš, vidoviti guardy, da sem bil tardeč? Po enem rdečem puliju, ki sem ga nosil?
 

Jordan

Fizikalc
5. jun 2009
2.839
-9
38
Ljubljana
Citat:
Uporabnik johannes pravi:
Citat:
Uporabnik KillaKHAN pravi:

Saj nima veze kje ima denar. Če vozi avto za 15000 eurov potem mi ne srat o finančnih težavah.
Ravno pravi si, da nam boš solil pamet. Sram naj te bo!


aplauz.gif
Točno tako.
 

guardy

Guru
3. avg 2007
8.405
972
113
Obišči stran
Citat:
Uporabnik johannes pravi:
Butl, EDEN je kupil 119 stanovanj. In obogatel tako, da njegovi usrani pamži ne morejo porabit niti obresti.

Beri bolj pozorno, ali pa se vrni v osnovnošolske klopi!

In po čem sklepaš, vidoviti guardy, da sem bil tardeč? Po enem rdečem puliju, ki sem ga nosil?

Sklepam po istem kot ti mene za rdečkarja opredeljuješ in da volim največjo možno zalego
wink-1.gif


To, da je eden kupil 119 stanovanj je pa čisti nateg tistega, ki je bil upravičen. Tudi sam poznam enega takega, ki je kupil več stanovanj, ampak tisti ki so bili notri so bili notri do smrti. Pač niso imel potomcev oz niso želeli odkupit.

Poznam pa tudi folk, ki ga ni hotel odkupit, danes pa jamBrajo, kako jih je dražava nategnila.
 

shift

Guru
20. jul 2007
9.755
2.042
113
za šankom
ksz...

ali je kdo komu branil it za zdravnika, da danes jamrate kako slabe plače/penzije imate?
en kup faliranih inžinirjev se pritožuje ker zaslužijo manj kot je povprečna plača ins edaj zaradi tega v slo nihče ne bi smel zaslužiti več kot oni sami ali kako?
 

guardy

Guru
3. avg 2007
8.405
972
113
Obišči stran
Citat:
Uporabnik shift pravi:
ksz...

ali je kdo komu branil it za zdravnika, da danes jamrate kako slabe plače/penzije imate?
en kup faliranih inžinirjev se pritožuje ker zaslužijo manj kot je povprečna plača ins edaj zaradi tega v slo nihče ne bi smel zaslužiti več kot oni sami ali kako?

To je moj point. Vsak lahko v lajfu iz sebe naredi kar hoče. Eni pač to naredijo, eni pa raje jamrajo...
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

Malo pouka iz zgodovine:
Kako se je že štrajkalo pri nas? Zdravniki, sodniki, učitelji. Čez eno leto kasneje zopet : "zdravniki, sodniki, učitelji" !!! Celo zgodovino Slovenije! Vmes še dvakrat ajzenpon!

Dragi moji, to so vsi javni sektor!
grims-1.gif
Kolikokrat je vmes gospodarstvo štrajkajo zaradi previsokih davkov in premajhnih storitev od strani države?

Aja, saj res - kako pa naj štrajkamo, - tako da ne bomo delali?
hysterical-1.gif
 

jurek1973

Guru
3. sep 2007
3.921
819
113
Citat:
Uporabnik Demz pravi:
...Kolikokrat je vmes gospodarstvo štrajkajo zaradi previsokih davkov in premajhnih storitev od strani države?
...
Če je pa Semolič glavni sindikalist.
Sem pa eno sobot enkrat lani (ali predlani) otroka peljal na sprehod, pa smo gledali povorko ljudi, ki so šli proti centru, pa so bili oblečeni v ene plastične vrečke, pa vsak je imel piščalko. Se jima je zdelo zelo zabavno.
Pa meni tudi. Kako jih Semolič 1x na leto nategne, da dejansko mislijo, da kaj naredi za člane. Včasih so vsaj svinjsko polovico dobili.
Danes pa dobijo 1x letno karto za avtobus, sendvič in piščalko, da pridejo protestirat proti delodajalcem. In to v SOBOTO, da ne motijo dela pri tistih, proti katerim protestirajo.
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Citat:
Uporabnik KillaKHAN pravi:
Citat:
Uporabnik Demz pravi:
Torej lahko mirno in brez statistike zagotovim, da je v Slo okoli 80% ljudi na minimalnih plačah. KDO so tisti, ki s svojimi dohodki dvignejo povprečno plačo na 1100 Ejev?
confused-1.gif
Ter od kje jim denar za sredstva?

8/10 je na minimalnih plačah? Lahko kar neham brat tvoj post.

Od dokaj velikega kroga kolegov in znancev ne poznam niti enega, ki bi bil dejansko na minimalni plači, pa jih je veliko zaposlenih v proizvodnji na koroškem. Pa ni nobenega s plačo pod 800 eurov.

http://www.racunovodja.com/izracuni/place2015/

Vstavi tu not 800 EUR bruto pa boš videl, kaj dobijo tvoji znanci ven...

Položnice, hrana in še kaj na mesec pa ne prideš skozi.

Eni res živite v čisto drugem svetu s polno ritjo, dajte malo pogledat okoli in si ne zatiskajte oči.

Ljudje ne povejo, jim je nerodno ...

Težko bo to razumel en dohtar al pa šintar, razen če je normalen in ima stik z realnim svetom.
 

sgh

Fizikalc
19. feb 2014
2.644
0
36
Citat:
Uporabnik jurek1973 pravi:
Citat:
Uporabnik sgh pravi:
...Minimalec je 791 eu,vendar tukaj je notri malica,prevoz,vsi dodatki na delovno dobo nočno delo ! ...
Najprej se nauči, kako se računa plača, pa potem pametuj.
Minulo delo in vse mogoče oblike nočnih, popoldanskih, pripravljenot,... so noter, malica in prevoz pa sta povračili stroškov in se izplačujeta posebej.

Poznam primer ko delajo v proizvodnji z istimi urami isto delo,na koncu dobita oba delavca isto minimalno plačo 600 evrov in eden ima nekaj let delovne dobe,drugi pa 25 let !

Napisal sem primer kako je v praksi,kako se pa izračuna plača je pa druga !
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Citat:
Uporabnik shift pravi:
ksz...

ali je kdo komu branil it za zdravnika, da danes jamrate kako slabe plače/penzije imate?
en kup faliranih inžinirjev se pritožuje ker zaslužijo manj kot je povprečna plača ins edaj zaradi tega v slo nihče ne bi smel zaslužiti več kot oni sami ali kako?

Vsak nima te možnosti pa tudi sicer ne moremo imeti samih zdravnikov.

Na koncu bodo sami sebe zdravili.

Očitno tudi zdravniki pozabljajo kdo jih zaposluje in s čim.

Če jim kaj ni všeč, jim nihče ne brani, da gredo na svoje ...

Bi blo fajn videt dejanska izplačila par zdravnikov z vsemi dodatki itd...

Zgarani do konca ...

Tisti, ki pa delajo (sestre) pa mizerno plačani
 

johannes

Tehnološki dinozaver/tabure selektor 1.snl
10. feb 2013
3.215
578
113
Citat:
Uporabnik jurek1973 pravi:
Danes pa dobijo 1x letno karto za avtobus, sendvič in piščalko, da pridejo protestirat proti delodajalcem. In to v SOBOTO, da ne motijo dela pri tistih, proti katerim protestirajo.

Zagotovo ne veste, pa tudi verjeli ne boste. Info je od gospe, ki gre VSAKO LETO za mesec dni na obisk k sinu na Norveško.

Na Norveškem namreč, ko štrajkajo recimo kovinarji, VSI (prav vsi!) sindikati, IZ SOLIDARNOSTI ustavijo delo za pol ure. Ustavijo delo. Iz solidarnosti? Kaj je že to solidarnost?

Usrani, smrdljivi managerji, polni miljonov evrov najbrž ne štrajkajo, pač pa peki, slaščičarji, prodajalke, čistilci kanalizacije. Praktično vsi, ki na Norveškem kaj delajo!

Štrajkajo pa na Norveškem, za razliko od Slovenije, med tednom, Ne pa 29. februarja (enkrat na 4 leta)...

Štrajk je tam zato, da se usrane delodajalce spomni, da jih niti ne bi bilo, da bi, BREZ DELA oz. SLUŽBE kopali po vrtu lastne hiše, če ne bi bilo delavcev.
Delavcev, ki na Norveškem niti slučajno ne želijo delati za 700 evrov. Ali delati 220 ur, kot mnogi v Sloveniji za tisti drobiž, ki ga dobijo.
 
Nazadnje urejeno:

jtfc

Guru
24. jul 2007
19.590
2.436
113
Citat:
Uporabnik shift pravi:
ksz...

ali je kdo komu branil it za zdravnika, da danes jamrate kako slabe plače/penzije imate?
en kup faliranih inžinirjev se pritožuje ker zaslužijo manj kot je povprečna plača ins edaj zaradi tega v slo nihče ne bi smel zaslužiti več kot oni sami ali kako?

Plača so take, ker nimamo sindikatov.... in ker so požrešni delodajalci in (pre)požrešna država ravno zaradi takih in drugačnih voluharjev tudi in predvsem v zdravstvu.

Šef konstrukcije pri pipistrelu z doktoratom itd itd itd.... slaba 2k neto. V amerik bi dobil komot 100k na tamalo. Kakšno pogajalsko izhodišče ima povprečen inženir v primerjavi s povprečnim dohtarjem?

Citat:
Trenutna povprečna plača v podjetju za alternativno letalstvo je 1.950 evrov, najvišja pa 4.576 evrov. Gre torej za razmerje ena proti 2,3. Boscarol ob tem poudarja, ''da imajo štirje zaposleni višjo plačo od mene, ki sem lastnik in direktor, a so zanjo še kako zaslužni, pa tudi izobrazbo imajo podiplomsko''.
 

stieber

čebinar
1. sep 2007
17.258
3
36
Murgle
Citat:
Uporabnik Demz pravi:
Si mlad in zdrav, kajne!
smile-1.gif
Nabildan s pametjo itd .

Tudi ti boš nekoč začel hoditi okoli dohtarjev, brez skrbi.
smile-1.gif


Zakaj se ne bi raje vprašal, KDO ti je ukradel tisti standard, ki smo ga nekoč že imeli in je bil dosti bolj prijazen do "povprečnih" ljudi. ?

Hm, jaz imam dosti višji standard kot sem ga imel nekoč...aja, pa zaradi višjega standarda obravnave v bolnicah in napredka medicine danes živi cela falanga starčkov, ki bi jih še pred 30 leti zaradi njihovih zdravstvenih težav po hitrem postopku pobralo...