Beraški zdravniki

  • Ustvarjalec teme Izbrisan uporabnik #488
  • Začetni datum
I

Izbrisan uporabnik #488

Citat:
Uporabnik KillaKHAN pravi:
50 eurov. WOOOOOW.

Veš kaj dobiš za 50 eurov? 1/24 operacije slepiča.

Pa plačujem dobrih 300 eurov mesečno samo za obvezno.

50 je čisto dovolj, ti še očitno tudi nisi slišal za solidarnost.

Po drugi strani pa blagajno praznijo simulanti, za vsak prdec hodijo k doktorju, ki je pa dodatnega easy dela vesel.

Čakalne vrste imamo tudi zaradi simulantov oz. hipohondrov.

Je pa tako, kot so že drugi napisali, s polno ritjo srat je lahko in biti pameten.
 

johannes

Tehnološki dinozaver/tabure selektor 1.snl
10. feb 2013
3.215
578
113
Mene VEDNO zelo pojezi, če nekdo sodi ostale državljane, bolje njihovo kupno moč - po sebi! In svojih (dobrih) dohodkih.

Lansko leto oktobra sem se nekje v Dalmaciji skoraj stepel (pri skoraj 70-ih!) s slovenskim kretenom, ki me je zjutraj na kavi, kot uslužbenec RTV Slovenija z vsaj 1300 plače - hotel prepričati, da je v Sloveniji čisto fajn.
Ja, njemu z 1300 evri je nedvomno fajn! Kaj pa večini?

Rekel je (pred domačini): Pa gde ti vidiš problem?

Če piz.da zelo verjetno, oziroma sigurno nima finančnega problema, ga ima pa zato miljon+ Slovencev. In pi.zda NAJ NE sodi situacije po sebi...

Sicer pa ga je nek domačin fenomenalno zajebal, ko je rekel: Problem je u tebi jer nisi išao najmanje 5 godina kod okuliste...

Perfekten, spodoben, vendar PRAVI odgovor za prepotentno slovensko budalo!
aplauz.gif

Če ga je sploh razumel?
 
Nazadnje urejeno:

KillaKHAN

Guru
27. avg 2008
17.805
1.121
113
Citat:
Uporabnik johannes pravi:
Če piz.da zelo verjetno, oziroma sigurno nima finančnega problema, ga ima pa zato miljon+ Slovencev. In pi.zda NAJ NE sodi situacije po sebi...

Glede na to, da na cesti prevladujejo avtomobili za 10000+ eurov, moja dva skupaj pa nista vredna 4000, močno dvomim, da ima več kot miljon slovencev finančne težave.
 

igi

Guru
13. okt 2007
5.393
1.013
113
Celje
Obišči stran
Citat:
Uporabnik KillaKHAN pravi:
Glede na to, da na cesti prevladujejo avtomobili za 10000+ eurov, moja dva skupaj pa nista vredna 4000, močno dvomim, da ima več kot miljon slovencev finančne težave.

Sam tole tudi meni ni jasno. Vsi jamramo, vsi vemo, kakšne so plače, ampak pogled na ceste, trgovske centre,... Pravi drugače. Ali res vsi še vsaj eno plačo zraven nafušajo?
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Citat:
Uporabnik KillaKHAN pravi:
Citat:
Uporabnik johannes pravi:
Če piz.da zelo verjetno, oziroma sigurno nima finančnega problema, ga ima pa zato miljon+ Slovencev. In pi.zda NAJ NE sodi situacije po sebi...

Glede na to, da na cesti prevladujejo avtomobili za 10000+ eurov, moja dva skupaj pa nista vredna 4000, močno dvomim, da ima več kot miljon slovencev finančne težave.

Delajo za avte, ki sploh niso njihovi (leasing...)

Če ne daješ v avto, pa kam drugaš daješ ...
 

wilburxxx

Guru
29. sep 2010
5.175
1.175
113
Citat:
Uporabnik KillaKHAN pravi:
Citat:
Uporabnik johannes pravi:
Če piz.da zelo verjetno, oziroma sigurno nima finančnega problema, ga ima pa zato miljon+ Slovencev. In pi.zda NAJ NE sodi situacije po sebi...


Glede na to, da na cesti prevladujejo avtomobili za 10000+ eurov, moja dva skupaj pa nista vredna 4000, močno dvomim, da ima več kot miljon slovencev finančne težave.

Še en ki sodi situacijo po sebi.
Eni imajo več v avtu, eni si raje stanovanje bolje opremijo in jim avto ne pomeni nič, eni oboje, eni si raje kak exotičen dopust privoščijo... Eni pa si ne morejo nič od tega, tud avto za 1000€ ne.



 
Nazadnje urejeno:

Ytbnd

Guru
2. mar 2010
16.216
5.598
113
Citat:
Uporabnik Mont pravi:
Citat:
Uporabnik KillaKHAN pravi:

Pa plačujem dobrih 300 eurov mesečno samo za obvezno.

Verjetno si ekstremni špotnik.

Drugače pa nisem odgovarjal tebi.

Če si pa že omenil "slepič" in da je 50 eur ena 24 - tina cene.
Operacija je 1x v življenju. Torej je cena 1.200 eur. Jaz sem pa do sedaj plačal... 17.000 eur.

Se mi ne da. Vseakakor pa je bil poudarek na tem, da karkoli sem želel v normalnem roku, sem plačal mimo tega.

Torej stran vržen denar za kur..vo državo.
Tu piše 650
http://sobotainfo.com/novica/p...ago-stalo/17435
 

johannes

Tehnološki dinozaver/tabure selektor 1.snl
10. feb 2013
3.215
578
113
Citat:
Uporabnik KillaKHAN pravi:
Glede na to, da na cesti prevladujejo avtomobili za 10000+ eurov, moja dva skupaj pa nista vredna 4000, močno dvomim, da ima več kot miljon slovencev finančne težave.

E, moj doktor. Realnost je dosti drugačna. Ljudje se sicer(še) vozakajo v avtih, vendar poznavalci pravijo, da jih je danes kar velik odstotek kupljen na leasing in "fafing".
Je treba tudi malo it v Ravne na Koroškem, v Mursko Soboto, na Jesenice...

Sami terenci? Japajade.
90% Slovencev brez finančnih težav? Japajade.

Le zakaj, hudiča, pa jih ima potem po oceni stroke 400.000 psihične motnje? Ker imajo predober standard?

Antidepresivi ne morejo rešiti finančne stiske...

E, moj doktor. Slepec...
 
Nazadnje urejeno:
I

Izbrisan uporabnik #9334

Citat:
Uporabnik guardy pravi:
Citat:
Uporabnik KillaKHAN pravi:


Glede na to, da na cesti prevladujejo avtomobili za 10000+ eurov, moja dva skupaj pa nista vredna 4000, močno dvomim, da ima več kot miljon slovencev finančne težave.

467716-post_slo.gif

To ni dober post!

Če ti pri svojih dohodkih spoštuješ svoje življenje na cesti z avtom za 2000 Ejev - si počen. Avto že vsaj 30 let ni več merilo statusa. Lahko bi pa bilo število telefonov, televizorjev, Tv programov v bajti, oblačila prestižnih znamk, prestižna oprema v bajti.

Tristo tisoč zaposlenih v gospodarstvu preživlja preostalih 1700.000 slovenije - to si dajte pred oči! Ker državne firme (če bi kdo pomislil na njih za kontra ), ne delajo dodane vrednosti, nimajo produkcije, izvoza itd ... samo "mešajo denar" znotraj države.

Vedno je bila v populaciji prebivalstva okoli polovica statusno povprečnih. Samo kakih 10% - nikakor pa 20% deleža nadpovprečnih. Torej lahko mirno in brez statistike zagotovim, da je v Slo okoli 80% ljudi na minimalnih plačah. KDO so tisti, ki s svojimi dohodki dvignejo povprečno plačo na 1100 Ejev?
confused-1.gif
Ter od kje jim denar za sredstva?

Vsaka delavska plača je obremenjena s 65% davkov in prispevkov, ki jih vzame država. Zelo pazite, ko se boste spotaknili ob tole dejstvo! Če samo zdravstvo vzame okoli 18%, ob vsakem izplačilu in brez dodatnega zdravstvenega zavarovanja, - zakaj se moraš na koncu ob težavah zdraviti samoplačniško?

Slovenski zdravstveni sistem je bolan, bolj kot Bavčar, v osnovi bolan in treba ga je ugasnit in nazaj prižgat!
 

johannes

Tehnološki dinozaver/tabure selektor 1.snl
10. feb 2013
3.215
578
113
Citat:
Uporabnik Demz pravi:
Če ti pri svojih dohodkih spoštuješ svoje življenje na cesti z avtom za 2000 Ejev - si počen. Avto že vsaj 30 let ni več merilo statusa. Lahko bi pa bilo število telefonov, televizorjev, Tv programov v bajti, oblačila prestižnih znamk, prestižna oprema v bajti.

Tristo tisoč zaposlenih v gospodarstvu preživlja preostalih 1700.000 slovenije - to si dajte pred oči! Ker državne firme (če bi kdo pomislil na njih za kontra ), ne delajo dodane vrednosti, nimajo produkcije, izvoza itd ... samo "mešajo denar" znotraj države.

Vedno je bila v populaciji prebivalstva okoli polovica statusno povprečnih. Samo kakih 10% - nikakor pa 20% deleža nadpovprečnih. Torej lahko mirno in brez statistike zagotovim, da je v Slo okoli 80% ljudi na minimalnih plačah. KDO so tisti, ki s svojimi dohodki dvignejo povprečno plačo na 1100 Ejev?
confused-1.gif
Ter od kje jim denar za sredstva?

Vsaka delavska plača je obremenjena s 65% davkov in prispevkov, ki jih vzame država. Zelo pazite, ko se boste spotaknili ob tole dejstvo! Če samo zdravstvo vzame okoli 18%, ob vsakem izplačilu in brez dodatnega zdravstvenega zavarovanja, - zakaj se moraš na koncu ob težavah zdraviti samoplačniško?

Slovenski zdravstveni sistem je bolan, bolj kot Bavčar, v osnovi bolan in treba ga je ugasnit in nazaj prižgat!

To pa JE dober post, slepci eni...

467716-post_slo.gif


Hebiga, eni žal niso sposobni videt stvarih takih, kot dejansko so.
Ali so za tak svoj pogled "plačani" (levaki), ali gre za kaj drugega, za površnost, za nesposobnost sprejemanja krutih dejstev sicer ne vem.

So pa taki, s tako nerealnim pogledom nedvomno - škodljivci. Bi jim kar direktno rekel: Raus iz Slovenije!
Zakaj raus?

Ker bodo taki VEDNO volili tiste, ki niso/niti NIKOLI ne bodo prinesli aktivnim državljanom Slovenije niti 30 evrov več mesečno. 30 evrov v povprečju.
Mi pa, mimogrede, zaostajamo v povprečju za jodlarji, in to MESEČNO pri plačah povprečno NAJMANJ za kakih 700 evrov. Zaostajamo za eno slovensko plačo mesečno!

Zaostajamo predvsem zato, ker imamo take volilce, kot jih imamo...
bonk.gif


Ker imamo volilce, ki lahko brez najmanjšega problema plačujejo, tako kot smo prebrali, mesečno osnovno zavarovanje 300 evov.

Pa najbrž z levo roko še 3000 evrov podkupnine, če je to potrebno, če je treba doseči nekaj, kar ni (brez 3000 evrov v kuverti) dostopno navadnemu državljanu z 600-800 evrov mesečnih dohodkov in brez 3000 evrov prihrankov za podkupnino!
Takemu z 3000 evri dolga, minusa...

 
Nazadnje urejeno:

HEPAN

Majstr
5. sep 2007
2.888
155
63
Citat:
Uporabnik Snecer pravi:
Ukiniti koncesije?

ne naj bo koncesija, naj jim povisajo place na 3x ampak naj ukinejo vse dodatke in ko delajo dezurstvo naj bo to tako urejeno kot na postah, bencinskih in ostalih 24 urnih servisih. Uvedejo nja jim ruski turnus in je to to...ker plače niti ne poberejo tolko kot vsi ostali dodatki vezani potem na te plače
 

guardy

Guru
3. avg 2007
8.406
972
113
Obišči stran
Citat:
Uporabnik johannes pravi:
Citat:
Uporabnik Demz pravi:
Če ti pri svojih dohodkih spoštuješ svoje življenje na cesti z avtom za 2000 Ejev - si počen. Avto že vsaj 30 let ni več merilo statusa. Lahko bi pa bilo število telefonov, televizorjev, Tv programov v bajti, oblačila prestižnih znamk, prestižna oprema v bajti.

Tristo tisoč zaposlenih v gospodarstvu preživlja preostalih 1700.000 slovenije - to si dajte pred oči! Ker državne firme (če bi kdo pomislil na njih za kontra ), ne delajo dodane vrednosti, nimajo produkcije, izvoza itd ... samo "mešajo denar" znotraj države.

Vedno je bila v populaciji prebivalstva okoli polovica statusno povprečnih. Samo kakih 10% - nikakor pa 20% deleža nadpovprečnih. Torej lahko mirno in brez statistike zagotovim, da je v Slo okoli 80% ljudi na minimalnih plačah. KDO so tisti, ki s svojimi dohodki dvignejo povprečno plačo na 1100 Ejev?
confused-1.gif
Ter od kje jim denar za sredstva?

Vsaka delavska plača je obremenjena s 65% davkov in prispevkov, ki jih vzame država. Zelo pazite, ko se boste spotaknili ob tole dejstvo! Če samo zdravstvo vzame okoli 18%, ob vsakem izplačilu in brez dodatnega zdravstvenega zavarovanja, - zakaj se moraš na koncu ob težavah zdraviti samoplačniško?

Slovenski zdravstveni sistem je bolan, bolj kot Bavčar, v osnovi bolan in treba ga je ugasnit in nazaj prižgat!

To pa JE dober post, slepci eni...

467716-post_slo.gif


Hebiga, eni žal niso sposobni videt stvarih takih, kot dejansko so.
Ali so za tak svoj pogled "plačani" (levaki), ali gre za kaj drugega, za površnost, za nesposobnost sprejemanja krutih dejstev sicer ne vem.

So pa taki, s tako nerealnim pogledom nedvomno - škodljivci. Bi jim kar direktno rekel: Raus iz Slovenije!
Zakaj raus?

Ker bodo taki VEDNO volili tiste, ki niso/niti NIKOLI ne bodo prinesli aktivnim državljanom Slovenije niti 30 evrov več mesečno. 30 evrov v povprečju.
Mi pa, mimogrede, zaostajamo v povprečju za jodlarji, in to MESEČNO pri plačah povprečno NAJMANJ za kakih 700 evrov. Zaostajamo za eno slovensko plačo mesečno!

Zaostajamo predvsem zato, ker imamo take volilce, kot jih imamo...
bonk.gif


Ker imamo volilce, ki lahko brez najmanjšega problema plačujejo, tako kot smo prebrali, mesečno osnovno zavarovanje 300 evov.

Pa najbrž z levo roko še 3000 evrov podkupnine, če je to potrebno, če je treba doseči nekaj, kar ni (brez 3000 evrov v kuverti) dostopno navadnemu državljanu z 600-800 evrov mesečnih dohodkov in brez 3000 evrov prihrankov za podkupnino!
Takemu z 3000 evri dolga, minusa...

Praviš da si star 70 let? In ti se upaš sploh oglašat v tejle temi, ko ti je bilo v bivšem režimu vse na pladnju prinešeno? Vse ste imeli službo, če ste jo hoteli, vsi ste dobili stanovanje, če ste hoteli, vsi ste hodili na dopuste.... Večina je dobila stanovanje po jazbinšku, nekaterim je inflacija kredite požrla, nekaj pa jih je tudi takrat gagalo. Ampak odstotek teh je bil minoren glede na sedaj...

In ti boš pamet solil meni, ki si poštenoi plačujem kredit da bodo moji otroc imel streho nad glavo. In ti boš govoril, da ni bedarija, da ima človek z minimalcem kredit za avto za 30k+ in potem po gostilnah jamra kako mu je hudo???

Vsak je svoje sreče kovač. Nekateri v svoje znanje vlagajo čas in denar, drugi pa raje po gostilnah pa forumih jamrajo, kako jim država vse vzame...

In ja, tisto o avtu JE dober post, dokler bo več vreden avto, da bo sosed fouš kot pa kaj je v hladilniku, potem to bo dober post.

Mejduš penzjoniste, najhujši ste v celo državi, mi "tamladi" (pa se ne štejem več med njih) pa jebemo ježa zaradi vas (kar malo samo na erjavca pomisli...). In zapomni si, zdravstvo kakršno je je precej v ***** predvsem zaradi populacije tvoje generacije, ker ste več pri dohtarju, da se malo pogovorite, kot kdorkoli drug. Potem pa prideš 1x na 5 let do svoje dohtarce, pa čakaš ko [cenzura], ker pač se nekateri pridejo pogovarjat...
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

Si mlad in zdrav, kajne!
smile-1.gif
Nabildan s pametjo itd .

Tudi ti boš nekoč začel hoditi okoli dohtarjev, brez skrbi.
smile-1.gif


Zakaj se ne bi raje vprašal, KDO ti je ukradel tisti standard, ki smo ga nekoč že imeli in je bil dosti bolj prijazen do "povprečnih" ljudi. ?
 

guardy

Guru
3. avg 2007
8.406
972
113
Obišči stran
Citat:
Uporabnik Demz pravi:
Si mlad in zdrav, kajne!
smile-1.gif
Nabildan s pametjo itd .

Tudi ti boš nekoč začel hoditi okoli dohtarjev, brez skrbi.
smile-1.gif


Zakaj se ne bi raje vprašal, KDO ti je ukradel tisti standard, ki smo ga nekoč že imeli in je bil dosti bolj prijazen do "povprečnih" ljudi. ?

Nisem mlad, nisem pa star. In okoli dohtarjev hodim še preveč. Če ne zase, pa zaradi otrok. In žal vidim svašta... In meni je prokleto jasno kdo je ukradel standard, nekaterim pa očitno ni... ubisvtu v SLO standarda nikoli nismo imeli
wink-1.gif
 

KillaKHAN

Guru
27. avg 2008
17.805
1.121
113
Citat:
Uporabnik Demz pravi:
Torej lahko mirno in brez statistike zagotovim, da je v Slo okoli 80% ljudi na minimalnih plačah. KDO so tisti, ki s svojimi dohodki dvignejo povprečno plačo na 1100 Ejev?
confused-1.gif
Ter od kje jim denar za sredstva?

8/10 je na minimalnih plačah? Lahko kar neham brat tvoj post.

Od dokaj velikega kroga kolegov in znancev ne poznam niti enega, ki bi bil dejansko na minimalni plači, pa jih je veliko zaposlenih v proizvodnji na koroškem. Pa ni nobenega s plačo pod 800 eurov.
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

Citat:
Uporabnik guardy pravi:
Citat:
Uporabnik Demz pravi:
Si mlad in zdrav, kajne!
smile-1.gif
Nabildan s pametjo itd .

Tudi ti boš nekoč začel hoditi okoli dohtarjev, brez skrbi.
smile-1.gif


Zakaj se ne bi raje vprašal, KDO ti je ukradel tisti standard, ki smo ga nekoč že imeli in je bil dosti bolj prijazen do "povprečnih" ljudi. ?

Nisem mlad, nisem pa star. In okoli dohtarjev hodim še preveč. Če ne zase, pa zaradi otrok. In žal vidim svašta... In meni je prokleto jasno kdo je ukradel standard, nekaterim pa očitno ni... ubisvtu v SLO standarda nikoli nismo imeli
wink-1.gif

Tako je!
smile-1.gif


Skrbelo me je od prvega dne naprej, po 95. letu pa nisem več hodil na volitve! Mi ni treba razlagati, zakaj!
10.gif


Nikakor pa ne morem dojeti, kako je življenjska doba Slo. kot države trajala tako dolgo - ker bi se takrat šel stavit, da nas bo že okoli leta 2000 vrag vzel.

Da, slovenska potrpežljivost je neizmerna!
tongue-1.gif
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

Oh, potem pa koroška niste tako ogroženi, kot se obravnava! Pravkar zaposlujem dva delavca, pa ne bom deležen subvencij, ker nisem postavljen na koroškem ...
 

sgh

Fizikalc
19. feb 2014
2.644
0
36
Petina zaposlenih Slovencev zasluži le minimalno plačo

Slovenija se v primerjavi z državami EU poteguje za prevlado še na eni lestvici: kar 19,2 odstotka zaposlenih prejema 105 odstotkov minimalne plače ali manj. Ta številka kaže na veliko število zaposlenih z najnižjim osebnim dohodkom in s tem nizkim standardom življenja. To pritrjuje sindikatom, ki se bojijo, da bi znižanje minimalne plače zelo povečalo revščino oziroma pahnilo veliko število ljudi pod prag dostojnega življenja.

Minimalec je 791 eu,vendar tukaj je notri malica,prevoz,vsi dodatki na delovno dobo nočno delo !
Poznam proizvodnje,ki delavci prejemajo ušivih 600 evrov,kdor dobi 800 je lahko zadovoljen glede na situacijo !!