Beraški zdravniki

  • Ustvarjalec teme Izbrisan uporabnik #488
  • Začetni datum

Floki

Guru
6. sep 2007
9.921
3.035
113
Kako misliš ne morejo toliko pobrati iz korita, uradno so objavljene najvišje plače v JS, sicer jih za leto 2021 še ni ampak ker so samo do 50 mesta med njimi ni nobenega drugega kot zdravnikov (za nov 2020.) Zadnji na lestvici pa konča pri dobrih 15k€ bruto. Oktobra je bil na seznamu še višji svetovalec zavoda za gozdove, 50 po vrsti pa je končal pri 11.500 bruto, za september pa je bil med 50 tdi samo en direktor kulturnega doma, zadnji na 50. mestu pa je imel 10k€ bruto.

Revež Janša je imel največ 6100 bruto. Veliko preveč za twite pisat pa vseeno. Za primerjavo takšno plačo je imelo ca. 500 zdravnikov v UKC Ljubljana.
Saj ne da si dohratji (vsaj večina) precej bolj zaslužijo kot politiki, samo jamrat jim pa tudi ni treba (vsem).
Naj pač dvignejo plačo samo družinskim ker so trenutno na udaru, ampak vemo kaj bo potem, vseesplošna stavka hudo prizadetih vseh ostalih ki imajo že sedaj 2x več.
 
Nazadnje urejeno:
  • Všeč mi je
Reactions: PHOBiA in ales85

jurek1973

Guru
3. sep 2007
3.923
819
113
Saj tako najbrž razmišlja vsak zdravnik. Najbrž se edino jezijo ker ne morejo toliko it korita pobrat kot njihovi kolegi v politiki. Zato pa pravim da je sistem nepopravljiv, in da je izhod iz države edina realna opcija za nekoga, ki hoče neko normalno zdravstveno oskrbo. Tudi privat so še zmeraj isti zdravniki kot so bili prej javni, niso kar čez noč boljši postal.
No ja, za razliko od tebe so zdravniki vsaj poskušali spremeniti ta sistem v zadnjih 10-15 letih (kolikor spremljam zadeve).
Ampak plebsu je očitno vseeno, politikom dol visi, ZZZS pa itak nebi nič spreminjal.
In po toliko časa neuspešnih poskusov in ignoriranja oblasti ne preostane nič drugega, kot da se nehaš s tem ukvarjat in pač poskušaš iz nastale situacije čim več izvlečt.

A veš, kako zgleda njeno delo v privat ambulanti? Za pacienta ima 30 minut. Brez prekinitev vsakih 5 minut "doktorica, samo to je za podpisat", "doktorica, telefon vas čaka", "doktorica, kaj naj s tem naredim".
In teh 30 minut se ukvarja s pacientom in njegovim zdravjem, ne pa z izpolnjevanjem ZZZS obrazcev, računanjem kilometrine, štetjem plenic, kopiranjem papirjev za ZZZS,...
Za delo 2x tedenso popoldne (dejansko večino časa samo čaka "na klic") dobi 1/4 tistega, kar dobi v ZD.
Ko bo dosegla vsaj približno znesek iz ZDja (al pa če se v ZDju razmere spremnijo) bo pač dokončno odšla.
 
  • Všeč mi je
Reactions: bertoncl

jurek1973

Guru
3. sep 2007
3.923
819
113
Kako misliš ne morejo toliko pobrati iz korita, uradno so objavljene najvišje plače v JS, sicer jih za leto 2021 še ni ampak ker so samo do 50 mesta med njimi ni nobenega drugega kot zdravnikov (za nov 2020.) Zadnji na lestvici pa konča pri dobrih 15k€ bruto. Oktobra je bil na seznamu še višji svetovalec zavoda za gozdove, 50 po vrsti pa je končal pri 11.500 bruto, za september pa je bil med 50 tdi samo en direktor kulturnega doma, zadnji na 50. mestu pa je imel 10k€ bruto.
Tudi to je zelo enostavno rešljivo. Sem že večkrat predlagal.
Strogo omejiti delo na 40+8 ur na teden. Za vsako uro dela več = en dan zapora.
Bo hitro red in Janša bo dokaj visoko na lestvici.

Ostale stvari se bodo pač prilagodile: prevzem svojcev v petek ob 16:00 na rampi pred UKCjem, vrnete jih v ponedeljek med 7:00 in 8:00.
 
  • Haha
Reactions: Hanzi

Floki

Guru
6. sep 2007
9.921
3.035
113
Tudi to je zelo enostavno rešljivo. Sem že večkrat predlagal.
Strogo omejiti delo na 40+8 ur na teden. Za vsako uro dela več = en dan zapora.
Bo hitro red in Janša bo dokaj visoko na lestvici.

Ostale stvari se bodo pač prilagodile: prevzem svojcev v petek ob 16:00 na rampi pred UKCjem, vrnete jih v ponedeljek med 7:00 in 8:00.

Za to da so svojci čez vikend v bolnici ne rabiš zdavnikov ampak medicinsko osebje, mogoče enega ravno toliko če gre kaj narobe. Za vikend imaš srečo če vidiš zdavnika 5 minut pri bolniku. So jih pa že letos tudi pošiljali domov za vikend ker niso imeli medicinskih sester ne pa zdravnikov. Bolnica v NM....pa verjetno še kje.
 

PHOBiA

Guru
11. jul 2013
4.074
1.281
113
Nas dedi je umir na 24.12, seveda, zdravniki odsli predcasno domov, ker je pac predbozicni dan, medicinska sestra pa seveda ma omejeno, kaj lahko pove. Dokler zvecer ni bilo klica, da je umrl. Kot strela z jasnega, brez nasega zadnjega obiska, brez vsega. Covid kriv. Jebi se sistem. Jebi se.
 

jurek1973

Guru
3. sep 2007
3.923
819
113
... mogoče enega ravno toliko če gre kaj narobe. ...
Za 40+8 že med tednom ne boš pokril vseh dni in noči.
Tako da pozabi "mogoče enega".

V glavnem, ker je plebs in oblast zadeve uspešno ignorirala 15+ let, smo, kjer smo.
In ker je plebs skupaj z novinarji uspešno pljuval po zdravnikih, ko so hoteli/predlagali kakšne spremembe, smo kjer smo.

A veš, kaj je do 2017 imel ZZZS v svojih pravilih zapisano?
Da mora osebni zdravnik opredeljevat paciente, dokler ne doseže 110% državnega povprečja. Brez zgornje meje.
Manj ko je zdravnikov, več pacientov morajo opredeljevat.
Če v limiti v SLO ostane samo en zdravnik, mora opredelit vse, pa še vedno ne bo imel polne ambulante.

In ko je hudiš šalo vzel leza 2017, so sprejeli standarde in normative. Pa izenačili družinske zdravnike z ostalimi po plačnih razredih.
In hkrati lepo nadaljevali medijsko kampanjo proti zdravnikom.

Glej, vsak ima enkrat dosti teh mlinov na veter. In zadevo obrne v svoj prid. Če oblast ne zna težav reševati drugače kot z višanjem plač, pa naj višajo. Mogoče (ampak res samo mogoče) se kakšen zdravnik vrne v javno mrežo.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Pepe in bertoncl

PHOBiA

Guru
11. jul 2013
4.074
1.281
113
Fora je, da enim dvignejo, preostsli skocijo v luft. In to velja za celotni sektor.
 

zakon

Guru
16. maj 2008
8.585
691
113
toti Maribor

igi

Guru
13. okt 2007
5.394
1.013
113
Celje
Obišči stran
In dvig plac bo vse tezave resil :). Zdravniki bodo spet zadovolni kaksno leto, naenkrat ne bo vec tezava prevec dela, ne bo pomanjka ja kadra… no potem pa gremo novi krog.

Po osnovnem vladnem predlogu, ki ga je pridobil Večer, je vlada vsem zdravnikom ponudila dvig izhodiščnih plač za šest plačnih razredov oziroma za 24 odstotkov. Izjema so le zdravniki pripravniki, ki so jim ponudili za 28 odstotkov višje plače.
 
  • Všeč mi je
Reactions: PHOBiA

bertoncl

Guru
4. jun 2015
1.753
589
113
In dvig plac bo vse resil :)

Po osnovnem vladnem predlogu, ki ga je pridobil Večer, je vlada vsem zdravnikom ponudila dvig izhodiščnih plač za šest plačnih razredov oziroma za 24 odstotkov. Izjema so le zdravniki pripravniki, ki so jim ponudili za 28 odstotkov višje plače.

Kratkoročno bo dvig plač rešil to, da se bo mladim zdravnikom povrnilo vsaj nekaj zadoščenja. Kot je nekdo napisal, je ta dvig zgolj gašenje kritičnega požara. Dolgoročno pa to seveda ni rešitev, bistveni problemi so drugje (tisto kar piše jurek1973).
 

LeQuack

Guru
26. avg 2007
6.878
3.403
113
40
Lj
Torej podpiraš odhod zdravnikov iz plačnega sistema v JS?
Ker edino tako boš lahko same enim dvignil plače.

A ja, ti si da ostanejo v sistemu javnih plač. Potem pač to ne bo šlo.
Jaz sem za to da dejansko začenjo nekaj delat, če so že plačani za to. In privatizacija bi to rešila, kot sem rekel javni sistem je zanič, samo kraja denarja.
 

jurek1973

Guru
3. sep 2007
3.923
819
113
Jaz sem za to da dejansko začenjo nekaj delat, če so že plačani za to. In privatizacija bi to rešila, kot sem rekel javni sistem je zanič, samo kraja denarja.
Javni sistem je čisto OK. Laufa v večjem delu Z Evrope.
Državni sistem je zanič.

Dela se pa (vsaj na primarnem nivoju) cca 80% več, kot plača zavarovalnica.
 
  • Všeč mi je
Reactions: bertoncl

PHOBiA

Guru
11. jul 2013
4.074
1.281
113
Delam v zdravstvu v Avstriji, dosti krat pride na vizito slovenski zdravnik, star 31 let. Druzinski zdravnik. Po njegovih besedah mu je osnova 2900€ neto.

Se vam ne zdi, da bojo pocasi meli nasi zdravniki vecjo placo, kot tale tip v Avstriji? Kdaj bojo mele medicinske sestre vsaj polovico njihove?