Beraški zdravniki

  • Ustvarjalec teme Izbrisan uporabnik #488
  • Začetni datum

ales85

Guru
9. nov 2007
3.596
1.211
113
Plačeval si zdravstveno zavarovanje.
Tako kot plačuješ zavarovanje za avto in hišo.
Meni niti Triglav niti AS še nista konec leta vrnila premij, če nisem uveljavljal škode.
Tako da ne vem, kaj sanjaš o vračilu vplačanih premij.
Deloma se strinjam s tabo. Ampak v nasem sistemu placujes za zdravstvo do pokojnine, nato ti je pa krito. In ne, ni prav, da si placeval za nekaj , kar je krilo tudi bodocnost (cas v pokoju), zdaj bos moral v tem casu pa kar dodatno placevati "vse".

Pustimo ob strani dejstvo, da to kritje zdravstva v pokoju naredi sistem se bolj nevzdrzen kot sama pokojnina? :D
 

LeQuack

Guru
26. avg 2007
6.878
3.403
113
40
Lj
Oz., če sem bil solidaren z ostalimi, ko so potrebovali storitve, naj bodo sedaj ostali solidarni z mano. :)
ZDA ni niti približno sanjska. Znanci, ki tam živijo, so rekli, da je bolj kot bruto plača važno ali firma nudi dental ali health plan.

Človek je imel težji potek korone in solidno zdravstveno zavarovanje. Račun okoli 28.000 USD. Če zavarovanja ne bi imel, bi lahko samo skočil z mosta (vprašanje, če bi ga sploh zdravili)...

Hecno je, da o teh zadevah pametujejo ljudje, ki jim mami zjutraj skuha mlečnega griseka, da sončeka ne bo zeblo. :D
Kot je nekdo rekel: v nobeni državi ni zastonj kosila. Naš zdravstveni sistem je zelo soliden. ;)
Ni soliden, je povsem zanič. Ta tvoj človek je vsaj preživel, da je lahko plačal račun, pri nas bi umrl, če bi sploh na vrsto prišel.
 
  • Haha
Reactions: bizi in Matey

bertoncl

Guru
4. jun 2015
1.753
589
113
Toliko o tem da je zmeraj ZZZS kriv

Po novem samo Janši rečeš in da takoj, 6 razredov mala malca. 1340 evrov bo za kakšno leto dobro, potem pa spet stavka seveda. To ali se bodo pacienti dejansko zdravili je bolj postransko tukaj. Idealno bi samo Covid paciente imeli, kjer je več denarja.

Po kakšni formuli so pa prišli do 1340€?
 

map

Guru
6. jul 2008
7.795
1.930
113
najrajš na babi
Ne si želet ameriškega sistema. Sicer ga ne poznam, sem pa slučajno naletel na ta video. Na kratko. Možakar ima od otroštva zvit nos od udarca in težko diha. 45 minut najema samo bolnice za pooperativno oskrbo in prostor za operacijo 34000 USD, skupaj z narkozo in kirurgom čez 40000 USD. za 45 minut. Na koncu mu je kirurg v svoji ordinaciji brez narkoze nos naravnal za 1800 USD. So pa zanimivi komentarji spodaj. Nekdo omenja, da je žlahtnik za diagnostiko raka, odstranitev tumorja in neka najnujnejša zdravila odkartal miljon 200 taužnt USD. Po drugi strani pa nekdo omenja, da je za 1,5 leta hospitalizacije hčere na Finskem doplačal samo 500 EUR za nadstandard, ostalo pokrila državo oz. zavarovalnica. V glavnem noro. Ne si želet, da nas kej ameriškega doleti. Od 4.45 dalje

 
  • Všeč mi je
Reactions: bertoncl in ales85

jurek1973

Guru
3. sep 2007
3.923
819
113
Kot sem že večkrat napisal: alternativa "našemu" državnemu zdravstvu ni samo ZDA sistem.
Obstaja tudi cel kup dokaj dobro delujočih Z Evropskih zdravstvenih sistemov.

Amak dlje, kot se bo odlašlo s spremembo našega državnega zdravstva, bolj se bomo približali ameriškemu sistemu in potem bo zelo težko vse skupaj obrniti na nivo javnega zdravstva na Z evropski način.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Matey

LeQuack

Guru
26. avg 2007
6.878
3.403
113
40
Lj
Preveč je korupcije da bi katerikoli od ostalih sistemov deloval. Proti korupciji pa ne moreš nič narest, razen da se odseliš iz države.
 

jurek1973

Guru
3. sep 2007
3.923
819
113
Preveč je korupcije da bi katerikoli od ostalih sistemov deloval. Proti korupciji pa ne moreš nič narest, razen da se odseliš iz države.
???
Torej trenutni "državni" sistem:
država pobira zavarovanje (ZZZS), država predpiše storitve (zakon o ZZZS in podobni), država izvaja storitve ("javne" bolnice), država kupije material (razpisi).
In pri vsem tem ni nobenega nadzora. Kvečjemu država nadzira samo sebe. Odgovornih oseb pa itak ni, ker vse pokriejo z pravili v razpisih.

"Javni" sistem:
država predpiše pravila igre. ZZZS (in morebitne ostale zavarovalnice) se teh prvail držijo in napišpejo, po koliko plačujejo zdravstvene storitve. Izvajalci teh storitev pa so privat firme. Ki imajo lastnike. Ki imajo nadzor nad poslovanjem. In ti lastniki ne bodo tolerirali korupcije.
 

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.012
113
Kočevska
???
Torej trenutni "državni" sistem:
država pobira zavarovanje (ZZZS), država predpiše storitve (zakon o ZZZS in podobni), država izvaja storitve ("javne" bolnice), država kupije material (razpisi).
In pri vsem tem ni nobenega nadzora. Kvečjemu država nadzira samo sebe. Odgovornih oseb pa itak ni, ker vse pokriejo z pravili v razpisih.

"Javni" sistem:
država predpiše pravila igre. ZZZS (in morebitne ostale zavarovalnice) se teh prvail držijo in napišpejo, po koliko plačujejo zdravstvene storitve. Izvajalci teh storitev pa so privat firme. Ki imajo lastnike. Ki imajo nadzor nad poslovanjem. In ti lastniki ne bodo tolerirali korupcije.
Vse lepo, toda te privatne firme delajo samo to, kar se jim splača. Koliko naših privatnih klinik je sodelovalo pri zdravljenju kovidnih bolnikov? Še huje je bilo v Bergamu. Javne bolnice so crkovale pod bremenom, kupi privatnih bolnic je pa lepo zaprlo svoja vrata.
 
  • Všeč mi je
Reactions: ales85

jurek1973

Guru
3. sep 2007
3.923
819
113
Vse lepo, toda te privatne firme delajo samo to, kar se jim splača. Koliko naših privatnih klinik je sodelovalo pri zdravljenju kovidnih bolnikov? Še huje je bilo v Bergamu. Javne bolnice so crkovale pod bremenom, kupi privatnih bolnic je pa lepo zaprlo svoja vrata.
In koliko od teh klinik je imelo intenzivne oddelke?
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

Pri nas se je splačalo, ker so domala vsakega pacienta sprejeli na covid oddelek, pa če je šlo samo za zvin noge.
 

LeQuack

Guru
26. avg 2007
6.878
3.403
113
40
Lj
Še zmer se splača. Glede na to da virus ne bo izginil in ga je Janša kvalificiral kot najbolj nevarno bolezen na svetu, zraven Ebole in podobnih, se bo zaslužkarstvo nadaljevalo. Covid oddelki za vedno.
 
  • Všeč mi je
Reactions: jendomen

jurek1973

Guru
3. sep 2007
3.923
819
113
Hvala, da se boriš za NEspremembe.
Ker v privat ordunacijah ne velja zakon o plačah v JS in ni COVID dodatkov.
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.965
1.110
113
www.adriamedia.si
Vse lepo, toda te privatne firme delajo samo to, kar se jim splača. Koliko naših privatnih klinik je sodelovalo pri zdravljenju kovidnih bolnikov? Še huje je bilo v Bergamu. Javne bolnice so crkovale pod bremenom, kupi privatnih bolnic je pa lepo zaprlo svoja vrata.
Privat za samoplačnike ni enako kot tisto, kar je predlagano (privat za javni denar). Tist hip, ko se vključijo v javbni prgram, ne smejo odklonit zdravljenja zavaovane odebe po vnaprej določeni tarifi ZZZS (kot je bilo napisano).
Pa tudi: ZZZS ne sme imeti kvot in ne sme omejevati števila opracij, pacientov. Kar se po njenem ceniku naredi, mora plačat.
 

LeQuack

Guru
26. avg 2007
6.878
3.403
113
40
Lj
Dajmo bit realni no, kaj se bo recimo v naslednjih 5 letih zgodil v smislu izobljšanja zdravstva:
1. možnost: nič
2. možnost: nekaj

Jaz mislim da je 1. možnost najbolj verjetna.
 
  • Všeč mi je
Reactions: bertoncl

Floki

Guru
6. sep 2007
9.921
3.035
113
Če se prav spomnim številk državljani v zasebne obiske pri zdravnikih letno zmečejo nekja čez 400 milijonov €. Verjetno lansko leto in letos še toliko več glede nato da nikamor ne moreš.
Verjetno bo šlo še več denarja v naslednjih letih.
 

jurek1973

Guru
3. sep 2007
3.923
819
113
Dajmo bit realni no, kaj se bo recimo v naslednjih 5 letih zgodil v smislu izobljšanja zdravstva:
1. možnost: nič
2. možnost: nekaj

Jaz mislim da je 1. možnost najbolj verjetna.
Hvala, kar podpiraj opcijo 1.
Boljša polovica se zahvaljuje. Zdravniki odhajajo iz ZD, pogajalski položaj se izboljšuje, minister pa ne zna drugega, kot plačo dvigovati. Plebs sicer nekaj stoka, ampak ko ga je*e.
Hkrati še pri privatniku pripravlja teren. In ko se plača v ZD ne bo več višala, samo še sredinca pokaže. Žal ji bo sicer za (nekaterimi) pacienti, niti najmanj pa za ZD in JS.
 
  • Všeč mi je
Reactions: bertoncl

LeQuack

Guru
26. avg 2007
6.878
3.403
113
40
Lj
Saj tako najbrž razmišlja vsak zdravnik. Najbrž se edino jezijo ker ne morejo toliko it korita pobrat kot njihovi kolegi v politiki. Zato pa pravim da je sistem nepopravljiv, in da je izhod iz države edina realna opcija za nekoga, ki hoče neko normalno zdravstveno oskrbo. Tudi privat so še zmeraj isti zdravniki kot so bili prej javni, niso kar čez noč boljši postal.
 
  • Všeč mi je
Reactions: ales85