Beraški zdravniki

  • Ustvarjalec teme Izbrisan uporabnik #488
  • Začetni datum

onlyme

Fizikalc
5. apr 2010
862
63
28
Sem imel ravno opravka pri osebnemu zdravniku, pa mi je povedal, da ni smisel stavke višje plače, vendar problem, ker imajo normo predpisano 7 min za pacienta, kar je praktično neizvedljivo. Potem pa jim zavarovalnice težijo, da ne dosegajo norme in si zato ne zaslužijo plače. Na splošno primankuje zdravnikov, medicinskih sester in infrastrukture. Pol se pa čudimo, da so dolge čakalne vrste.
 

jtfc

Guru
24. jul 2007
19.561
2.415
113
Citat:
Uporabnik onlyme pravi:
Sem imel ravno opravka pri osebnemu zdravniku, pa mi je povedal, da ni smisel stavke višje plače, vendar problem, ker imajo normo predpisano 7 min za pacienta, kar je praktično neizvedljivo. Potem pa jim zavarovalnice težijo, da ne dosegajo norme in si zato ne zaslužijo plače. Na splošno primankuje zdravnikov, medicinskih sester in infrastrukture. Pol se pa čudimo, da so dolge čakalne vrste.

V stavki nisem nikjer tole prebral. Jst sem prebral samo, da hočejo minimalno 3 povprečne dnarske.
 

Mont

Fizikalc
19. avg 2014
3.193
2
36
Potem naj bo tako, kot pred leti (sicer so bile tudi čakalne dobe):

Zavarovalnice se skensla (mislim, da je predlog že bil).

Je pa res, da dohtarji radi preusmerijo paciente, ki ne bi radi čakali 5 mesecev (kako priročno), na zasebno obravnavo. Lahko že čez dve uri, ko neham tu.
 

hooger

Fizikalc
5. sep 2007
1.974
15
38
Bled
Citat:
Uporabnik onlyme pravi:
Sem imel ravno opravka pri osebnemu zdravniku, pa mi je povedal, da ni smisel stavke višje plače, vendar problem, ker imajo normo predpisano 7 min za pacienta, kar je praktično neizvedljivo. Potem pa jim zavarovalnice težijo, da ne dosegajo norme in si zato ne zaslužijo plače. Na splošno primankuje zdravnikov, medicinskih sester in infrastrukture. Pol se pa čudimo, da so dolge čakalne vrste.

In kaj maš za delat pri osebnem zdravniku več kot 7 minut? Prideš tja, poveš kaj ti je, dobiš recept ali napotnico pa hvala živjo. Ni to debatni krožek. In itaq polne čakalnice penzjonerjev, ki hodjo tja debatirat in jemat lekadole na recept...
 

Mont

Fizikalc
19. avg 2014
3.193
2
36
Pa dobro no. Tekoči trak pa to vseeno ni.

Pa poslušaj ti 64 jamračev na dan.
 

KillaKHAN

Guru
27. avg 2008
17.805
1.121
113
Citat:
Uporabnik jtfc pravi:
Citat:
Uporabnik onlyme pravi:
Sem imel ravno opravka pri osebnemu zdravniku, pa mi je povedal, da ni smisel stavke višje plače, vendar problem, ker imajo normo predpisano 7 min za pacienta, kar je praktično neizvedljivo. Potem pa jim zavarovalnice težijo, da ne dosegajo norme in si zato ne zaslužijo plače. Na splošno primankuje zdravnikov, medicinskih sester in infrastrukture. Pol se pa čudimo, da so dolge čakalne vrste.

V stavki nisem nikjer tole prebral. Jst sem prebral samo, da hočejo minimalno 3 povprečne dnarske.

Pač si bral samo tisto, kar si želel brati.
wink-1.gif


(p.s. če izpogajajo 3x povprečno plačo grem takoj nazaj v javno zdravstvo
hysterical-1.gif
)
 

onlyme

Fizikalc
5. apr 2010
862
63
28
Citat:
Uporabnik hooger pravi:
In kaj maš za delat pri osebnem zdravniku več kot 7 minut? Prideš tja, poveš kaj ti je, dobiš recept ali napotnico pa hvala živjo. Ni to debatni krožek. In itaq polne čakalnice penzjonerjev, ki hodjo tja debatirat in jemat lekadole na recept...
Predvidevam, da nimaš opravka z ljudmi. Penzionerji že v trgovini porabijo eno minuto, da se spomnijo, kater kruh so nazadnje kupili, ki je bil tako dober, da se je kar topil. Da o pregledu pri zdravniku, ko si mora sleči jopo in pulover ne govorim. Pa za to ne rabiš biti niti star, dovolj je, da te rama boli in boš zapravljal zdravnikov čas. Lahko je bit pameten ko si mlad in zdrav.
Jaz predlagam, da dajo vsem zdravnikom pištole. Pa vsakega penzionista, ki pride, ga vstrelijo. Čakalnik vrst več ne bo, pa še pokojninska blagajna si bo opomogla.
stupid-1.gif
 

skala

Majstr
27. feb 2013
10.089
346
83
Kamnje
Citat:
Uporabnik yahel pravi:
Danes bil na nevrološki kliniki, večina zdravnikov je delalo, tudi moj -pa nisem nujni primer in bi me lahko prenaročili. Pa sem opravil zadeve brez problema.


Trenutno bi plače povečal na tistih oddelkih, kjer je abnormalno stanje in so delavci izgoreli - če drugega ne zato, da si lahko privoščijo dober dopust. Ostalim še ne bi večal plač.

Povečal bi izdatke za izobraževanje čim večjega števila novih zdravnikov in zdravstvenega osebja. Pravzaprav bi zgradil novo fakulteto in šolske centre ter na veliko izobraževal nove kadre, spodbujal bi jih k temu poklicu, ker je pomanjkanje tega osebja doma in tudi v tujini. Iz tega bi lahko naredili cel "biznis", Slovenija kot valilnica odličnih zdravnikov, ki bi bili nekako "posojeni" ali pa "prodani" v tujino. Naši zdravniki so odlični že zdaj, lahko bi bili pa še boljši.
Na kasnejši stopnji bi pa lahko naredili kvalitetne zdravstvene centre kamor bi se lahko hodili zdraviti ljudje iz tujine.

To bi bil sicer velikopotezni načrt, efekt bi bil pa viden šele čez 10 let. Ampak bi ga vsaj imeli. Bolje imeti preveč izšolanih zdravnikov kakor pa diplomiranih ekonomistov kot jih imamo danes.
a ni enkrat lani, predlani bilo objavljeno da je 200 zdravnikov brezposelnih?
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.923
1.089
113
www.adriamedia.si
Citat:
Uporabnik jtfc pravi:
Citat:
Uporabnik onlyme pravi:
Sem imel ravno opravka pri osebnemu zdravniku, pa mi je povedal, da ni smisel stavke višje plače, vendar problem, ker imajo normo predpisano 7 min za pacienta, kar je praktično neizvedljivo. Potem pa jim zavarovalnice težijo, da ne dosegajo norme in si zato ne zaslužijo plače. Na splošno primankuje zdravnikov, medicinskih sester in infrastrukture. Pol se pa čudimo, da so dolge čakalne vrste.

V stavki nisem nikjer tole prebral. Jst sem prebral samo, da hočejo minimalno 3 povprečne dnarske.

Je na vrhu stavkovnih zahtev. Plače so spodaj.
 

stieber

čebinar
1. sep 2007
17.258
3
36
Murgle
Tvoj načrt je skoraj tako genialen kot ideja bora miranoviæa, da na eni od plaž v črni gori zgradi bife v obliki trojanskega konja
 

jtfc

Guru
24. jul 2007
19.561
2.415
113
Kolk jih procentualno drži skalpel v roki?

9/10 drugih pa kak izvid pregleda in to je to. Za tisto pa ne rabiš nevem kakih posebnih znanj ali spretnosti. Delo povprečnega inženirja, kateri analizira napake v proizvodnji. Ali kakega informatika, kateri optimira sistem.
 

stieber

čebinar
1. sep 2007
17.258
3
36
Murgle
Citat:
Uporabnik jtfc pravi:
Kolk jih procentualno drži skalpel v roki?

9/10 drugih pa kak izvid pregleda in to je to. Za tisto pa ne rabiš nevem kakih posebnih znanj ali spretnosti. Delo povprečnega inženirja, kateri analizira napake v proizvodnji. Ali kakega informatika, kateri optimira sistem.

Ja, samo da v medicini 'napake v proizvodnji' analizira patolog
evil.gif
 

jtfc

Guru
24. jul 2007
19.561
2.415
113
Jih ja.... ti že v naprej povejo, da če boš zahteval obdukcijo, da ne bodo nič dobil.


S prve roke.
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Citat:
Uporabnik stieber pravi:
Znaš presaditi srce? Ne znaš? No, vidiš, zato dobijo.
evil.gif

Aparature tudi sami naredijo, prostore itd.

Stavka je neresna do tistih, ki jih plačujejo.
 

igi

Guru
13. okt 2007
5.374
1.002
113
Celje
Obišči stran
IN mislim, da jih je še vedno vsaj toliko.

Jst pa plač nebi dvigoval kar povprek. Se da oceniti kdo si "zasluži" in kdo ne. Poleg tega bi pa raje teh dodatnih 200 zdravnikov zaposlil za tisto razliko v denarju. Sej trenutni se itak bunijo da je preveč dela. Z več denarja dela ne bo manj. In tudi izgorelost bo ostala.

Ni pa pošteno do drugega zdravstvenega osebja. Tudi oni so izgoreli in imajo veliko dela (spet ne vsi).

Z OPTIMIZACIJO procesov bi rešili VSAJ 30% pri čakalnih vrstah, čakanju v ambulanti, izgorelosti,... Ampak to ni nikomur v interesu!