Bencinska laksarca

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.754
5.380
113
Res je....sam stardec je prepameten za take banalne zadeve.... :D

Sluh mu pa tud ne služi več najbolje......in je naštelal na "uberture" <----- prerevna mešanca je bolj eksplozivna...in se bolj vrti.....ker sliši samo še kadar kaj cvili...pa je blo RiiiiiiiiKKK :p
 

stardec

AlterTroll 2015
19. nov 2007
11.376
2.024
113
Fantički ne klobasajte k nimate za burek. Stardec je z laksarcam več trave pokosil, kot ste jo vi vsi skupaj vidli.
Možakar trgovc, ki je tudi mehanik, je pol to laksarco razkopal je povedal, da so imele štilarce zanič puše, zato so rade "prjele". Jaz jo nisem nič razkopaval niti štelal forgazarja, ker je bila še v garanciji. In ne vi men bučk prodajat, kot da ne znam mešance namešat. Tolk kot sem jaz mešance naredu vi še morja niste tolk vidl.
Mularija šmrkava bo men pamet okol kosilnic solila. Ko sem jaz kosil, ste vi v fotrovih gatah na veselico hodil.
 

lanos

Majstr
4. feb 2011
6.615
410
83
uuhhhh stardec , veš kaj, če si pa tolk trave pokosil z laksarco, več, kot smo jo vsi skupaj videli in tolk mešance naredu, kolk še mi morja nismo videli, bi si pa lahko že en traktor in traktorsko kosilnico kupil, da se ne bi vse z laksarco j_ebal. ;)
 

stardec

AlterTroll 2015
19. nov 2007
11.376
2.024
113
uuhhhh stardec , veš kaj, če si pa tolk trave pokosil z laksarco, več, kot smo jo vsi skupaj videli in tolk mešance naredu, kolk še mi morja nismo videli, bi si pa lahko že en traktor in traktorsko kosilnico kupil, da se ne bi vse z laksarco j_ebal. ;)
Saj ga mam. Ampak po vinogradu in v sadovnjakih najrajš kosim z laksarco, ker moram itak obirat okol dreves in trt.. Pa še strm teren imam
Drgač si pa poglejte en identičen filmček kot je obstajal za štilarco, pa ga zdaj ne najdem.LAKSARCA NE PALI
 
  • Haha
Reactions: tony

nemenabijat

bom jaz vas
7. feb 2011
4.193
3.355
113
Fantički ne klobasajte k nimate za burek. Stardec je z laksarcam več trave pokosil, kot ste jo vi vsi skupaj vidli.
To še ne pomeni, da veš kaj imaš v rokah in veš kako se z mašino rokuje. Travo lahko kosiš tudi s krampom, če misliš, da je tako prav. Če si jo kosil cel lajf s krampom, in se ti je roč zlomil ne moreš pizdit na orodje.
Si je pa težko priznat, da te je cajt povozil.
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.148
4.590
113
No, stroj katerekoli znamke lahko danes crkne tudi zato, ker je konkretni primerek slabo narejen ali je slabo narejena celotna serija. Ko se ti to zgodi, seveda te znamke nočeš več videti. Dokler se ti pri drugi ne zgodi podobno. Če se ti zgodi ... Kot sem napisal, smo pri naši hiši s stihl precej bolj zadovoljni kot s kawaskijem. Ni pa nobeno crknilo. Sicer bi gledal mogoče drugače. Prejšnji stihl 044 je zdržal vsaj 25 let, potem pa nisem hotel dati cca 50 € za vžigalno tuljavo, ker tudi kompresija ni bila več prava in se mi ni zdelo smisla to več popravljati.
Vsekakor ni zmeraj uporabnik kriv, če stroj rikne.
 

stardec

AlterTroll 2015
19. nov 2007
11.376
2.024
113
To še ne pomeni, da veš kaj imaš v rokah in veš kako se z mašino rokuje. Travo lahko kosiš tudi s krampom, če misliš, da je tako prav. Če si jo kosil cel lajf s krampom, in se ti je roč zlomil ne moreš pizdit na orodje.
Si je pa težko priznat, da te je cajt povozil.
To maš sicer prav, nisem pa vedu tega, da če ti voziš folcvagna TDI, da se pol avtomatsko tud na kosilnice zastopiš. No ja, saj to je res skoraj eno in isto.
 

stardec

AlterTroll 2015
19. nov 2007
11.376
2.024
113
No, stroj katerekoli znamke lahko danes crkne tudi zato, ker je konkretni primerek slabo narejen ali je slabo narejena celotna serija. Ko se ti to zgodi, seveda te znamke nočeš več videti. Dokler se ti pri drugi ne zgodi podobno. Če se ti zgodi ... Kot sem napisal, smo pri naši hiši s stihl precej bolj zadovoljni kot s kawaskijem. Ni pa nobeno crknilo. Sicer bi gledal mogoče drugače. Prejšnji stihl 044 je zdržal vsaj 25 let, potem pa nisem hotel dati cca 50 € za vžigalno tuljavo, ker tudi kompresija ni bila več prava in se mi ni zdelo smisla to več popravljati.
Vsekakor ni zmeraj uporabnik kriv, če stroj rikne.
Hec je v tem, da je danes v nemških kosilnicah in avtih več kitajske robe vgrajene, kot v domačih kitajskih avtih in kosilnicah.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Pepe

lanos

Majstr
4. feb 2011
6.615
410
83
ahaa... Stihl je odpru delovno mesto preizkuševalca vžiganja kosilnic. (verjetno so videli video na stihl):rolleyes: Sam kolk je videt, ni stihl-a metu po tleh
 
Saj ga mam. Ampak po vinogradu in v sadovnjakih najrajš kosim z laksarco, ker moram itak obirat okol dreves in trt.. Pa še strm teren imam
Drgač si pa poglejte en identičen filmček kot je obstajal za štilarco, pa ga zdaj ne najdem.LAKSARCA NE PALI


ti in ktere sorte trt maš? a skuhaš kaj tropinovca? saj veš maža za revmo in zdravilo proti gripi, prehladu....sploh če kaj notr plava
 

kroja_

Fizikalc
23. mar 2016
183
86
28
Kakšno zaščitno opremo uporabljate pri laksarci kadar kosite teren, sploh če ga ne poznate. Vizir za obraz in zaščito za ušesa, bo dovolj?
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.148
4.590
113
+Dolge hlače, dolgi rokavi in rokavice.
Prvo dvoje zaradi morebitnih kamenčkov, rokavice pa zaradi manjšega prenosa tresljajev.
In seveda primerni čevlji. Če je strmo, kar planinski. Nimam pa nikjer tako strmo, da bi rabil dereze. Nekateri to rabijo.
 

kroja_

Fizikalc
23. mar 2016
183
86
28
Bi vprašal še, ali lahko tisto glavo kjer se navije laks zamenjam z kakšno drugo, ki je boljša. Upam, da so nekako univerzalne. Sedaj se mi očitno zelo hitro odvija laks in jo potem sproti krajša tisto rezilo na pokrovu. Po 15 minutah mi sigurno gre 2-3 metre laksa.
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.754
5.380
113
Da....staro odšravfaj in nesi s sabo....najboljše pa, še da slikaš nalepko z podatki na lakserci...

Je ene 4-5 različnih tipov navojev (levi-desni-1-1.5 ect)