Bencinska laksarca

ncnifrej

Guru
14. avg 2013
1.959
803
113
Partner = budget Husquarna....tko da ni čudno da ti dela!

tud sam zadovoljen s Partner. Mam navadno kosilnico - kupil pri Husquarna prodajalcu - mi jo je takrat prodal kot "hcerinsko znamko" Husquarne.. zadnjih 15 let "tankaj&laufaj".. vmes 2x servis (olje in brusenje kline).
laksarco mam pa tole (alpa zlo podobn).. tud dela ko šus.. pomembno je, da vzames tako, ki ima moznost tudi debelejsega laksa... k z debelim lahko kosiš tudi travo, s tankim pa "plevela" ne moreš
 

stardec

AlterTroll 2015
19. nov 2007
11.376
2.024
113
Če hočeš da bo vžigalo in na sploh dolgo delalo, kupi kawasaki. Jaz imam dve. Eno v zidanci, drugo doma. To dela.
Stihla pa se izogibaj. Najprej sem imel stihl pa sem klel vsakič, ker to ne vžiga. Na konc mi je pa še zaribala. Sem nesel štilarco pol nazaj k trgovcu, mu povedal, da mi je prodal šrot, pol mi je pa štilarco uzel v račun in sem doplačal za kawasaki.
 

nemenabijat

bom jaz vas
7. feb 2011
4.193
3.356
113
Za tvoje neznanje rokovanja z orodjem ne moreš kriviti orodja. Če si tankal čisti bencin, čeprav je 4T mašina si si povsem sam kriv. Mašina ne zariba zato, ker ji je dolgčas.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Kamele0N in lanos

stardec

AlterTroll 2015
19. nov 2007
11.376
2.024
113
Za tvoje neznanje rokovanja z orodjem ne moreš kriviti orodja. Če si tankal čisti bencin, čeprav je 4T mašina si si povsem sam kriv. Mašina ne zariba zato, ker ji je dolgčas.
Sem vedu, da se bo najdu en tak pameten ljubitel gestapo mehanizacije in začel lapat o nepravi mešanci.
Veš, če bi blo po tvojem, bi morale pol zaribat še obe motorne žage in škropilnica, ki so šle na isto mešanco iz iste kante. Tud, ko sem trgovcu vrnu zaribano kosilnico je najprej iz rezervoarja zlil ven bencin, da se je prepričal da je noter prava mešanca.
Tako da še enkrat; štilova laksarca je šrot napram kawasaki.
 

lanos

Majstr
4. feb 2011
6.615
410
83
stardec , mislim, da ti nisi razumel, kaj ti je McGiver odgovoru in še z rdečo barvo označil tvoj tekst. :)

Pa kater trgovc preverja mešanco v 4T mašini. Bi blo zanimivo vedet
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.148
4.592
113
Moje izkušnje so malo drugačne. Imam kawasakija in stihl. Problem je v tem, da če mi kdo pomaga, noben noče delati s kawasakijem in moram jaz vzeti to napravo. Stihl laksarco vzame in vžge tudi žena. Očitno je bilo s konkretnim primerkom (ali celo konkretnim modelom kos) nekaj hudo narobe.
lanos: Stihl ima tudi 4-mix modele. Štiritaktni motor, ki pa se maže z oljem v bencinu in motornim oljem, ki bi ga obdobno menjaval. Jaz tega nimam, ti modeli so vsaj v času mojega nakupa imeli precej zlatarske cene in o njem niti pod razno nisem razmišljal.
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.148
4.592
113
4T = 4 taktna = olje je v motorju in ne v mešanci!

Razen če je 4T = 4 tonska, ja pol pa ja!
To seveda ni res.
4T pomeni, da je delovni vsak četrti takt. 2T pomeni, da je delovni vsak drugi takt, oziroma vsakič, ko se bat pomika od zgornje mrtve točke proti ojnici.
Koliko taktov ne pove nič, kako se maže. Mali stihl 4 taktni motorji se mažejo z oljem, ki je v mešanici in jih stihl komercialno imenuje 4-mix.
Veliki ladijski 2T dizli se mažejo z oljem v motorju in ne v mešanici.
 

nemenabijat

bom jaz vas
7. feb 2011
4.193
3.356
113
To seveda ni res.
4T pomeni, da je delovni vsak četrti takt. 2T pomeni, da je delovni vsak drugi takt, oziroma vsakič, ko se bat pomika od zgornje mrtve točke proti ojnici.
Koliko taktov ne pove nič, kako se maže. Mali stihl 4 taktni motorji se mažejo z oljem, ki je v mešanici in jih stihl komercialno imenuje 4-mix.
Veliki ladijski 2T dizli se mažejo z oljem v motorju in ne v mešanici.
Končno nekdo, ki ve kaj govori.
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.755
5.382
113
4mix se mazejo z mesanco...lih tko... Samo cikelje neki vmes med 4 pa 2 taktnim...

Najbrž je stardec kej šaril po frgazarju pa ga prerevno naštelal....pol se pa neumnega delal na, šalterju.... Ni druge opcije da, še ribne... Al pozabiš olje dosat al pa zajebeš pri frgazarju
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
To seveda ni res.
4T pomeni, da je delovni vsak četrti takt. 2T pomeni, da je delovni vsak drugi takt, oziroma vsakič, ko se bat pomika od zgornje mrtve točke proti ojnici.
Koliko taktov ne pove nič, kako se maže. Mali stihl 4 taktni motorji se mažejo z oljem, ki je v mešanici in jih stihl komercialno imenuje 4-mix.
Veliki ladijski 2T dizli se mažejo z oljem v motorju in ne v mešanici.
Človek se vsak dan kaj novega nauči, pa vendar tumast umre! :oops1:
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.755
5.382
113
Tukaj mate animacijo (izklopite si zvok ker je anoying muzika)
 
  • Všeč mi je
Reactions: Pepe