Bela krajina: vaška straža z mitraljezom razgnala migrante

erikson

Guru
25. avg 2007
21.493
5.485
113
vaska straza.jpg


Ustanovili prvo vaško stražo za migrante v Sloveniji: “Enkrat je stražar v zrak sprožil rafal nabojev z mitraljezom, da so se od strahu razbežali daleč nazaj na Hrvaško”

V Beli krajini je skupina lokalnih prebivalcev iz Radovice in okoliških vasi ustanovila prvo pravo vaško stražo v Sloveniji, ki tedensko patruljira ob slovensko-hrvaški meji. “Na začetku nas je bilo okrog deset, a ljudje nimajo vedno časa biti zraven, zdaj lahko rečem, da nas res redno mejo nadzira okrog pet,” nam pove domoljub Blaž Zidar. Kot poudarja, mejo neustrašno nadzirajo z golimi rokami, praviloma nimajo orožja, čeprav se vsake toliko časa zgodi, da je treba migrante prestrašiti tudi na drugačen način, ne samo z ustnimi opozorili, da v naših koncih nimajo česa iskati in da bodo poklicali policijo.

Eden izmed članov vaške straže, tako pravi naš sogovornik, je pred tedni migrante pričakal sredi noči v zasedi v lovski opazovalnici. Njegove identitete niso pripravljeni razkriti, saj se bojijo, da bi ga preganjala policija. “Pregnal jih je je z rafalom, streljanja v zrak so se tako ustrašili, da so se razbežali nazaj na Hrvaško,” nam o dogodku ve povedati Zidar, ki pa sam zase pravi, da orožja ne potrebuje, saj se ilegalcev ne boji. “Če bi bil strahopetec, se na začetku devetdesetih let ne bi pridružil Slovenski vojski,” pravi naš sogovornik, javnosti znan tudi po tem, da se je moral na sodišču zagovarjati, ker je na verandi svoje hiše izobesil zastavo dežele Kranjske.
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

Odobravam. Ljubljanska oblast se naj pa pogrezne v lastno sramoto! :mad:
Zakaj jo le gojimo in živimo, če pa ne zna urediti osnovnih načel državnosti ! :gorjaca: Potem te pa mora še biti strah, da te ne ovadijo? :nigladek: Na lastnem pragu? :nigladek:

Sramota! Totalna sramota. To ni država, to je navadna smejurija.
 

smoukar

Majstr
3. avg 2007
4.054
390
83
44
dolenska
Glede na pogovore s policisti in vojaki, ki so na meji, je res veliko prehodov. Koliko gre čez še sami nevedo. Mene najbolj moti to, da resnično prekrivajo te številke. Še tiste uradne ne verjamem, da so prave. Sej so še pozno začel s stražo. Dober znak za alarm je tudi to, da razumejo in hitro rep med noge, ko se zasliši pok oz reglanje
 
  • Všeč mi je
Reactions: Matey in Cash
I

Izbrisan uporabnik #9334

Kakšna država je to, da nima regularnih graničarjev? Pa še Šengensko mejo se gremo ! :eek: Pomeni da bi morala schengenske meje čuvati kpl. Evropa in ne samo mi!

V tem je štos.

Mene kot državljana jebljejo in pregledujejo na uradnem mejnem prehodu, vmes preko travnikov je pa vse odprto za priložnostne cigane? :eek: Pa - kje še to vidiš?
 

endvatri

Guru
2. mar 2018
18.487
3.127
113
[QUOTE="erikson, post: “Če bi bil strahopetec, se na začetku devetdesetih let ne bi pridružil Slovenski vojski,” pravi naš sogovornik, javnosti znan tudi po tem, da se je moral na sodišču zagovarjati, ker je na verandi svoje hiše izobesil zastavo dežele Kranjske. [/QUOTE]
In razsodba; nič kriv nobene kazni in ta zastava je še naprej izobešena da jo lahko gledajo njegovi sosedje srbi kateri so ga prijavili.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Matey in Konec

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.618
253
113
Mene kot državljana jebljejo in pregledujejo na uradnem mejnem prehodu, vmes preko travnikov je pa vse odprto za priložnostne cigane? :eek: Pa - kje še to vidiš?

eh, mislim da povsod kjer se dogajajo ilegalni prehodi...

najbolj pa jambra nas veliki Donald Dump.

jest res ne vem kako bi lahko drzava nadzorovala vsak meter travnika svoje meje.

sicer pa nekako tud jest ravno ne podpiram teh ilegalnih prehodov, ampak dokler grejo samo cez, naj se cimprej spravijo cez pa je.

pri teh streljanjih je samo problem, ko bo tudi na drugi strani enkrat en tak pacient z orozjem in bo streljal nazaj. mogoce ne bo v zrak ustrelil. mogoce tudi nas ne bo v samo v zrak streljal...
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.618
253
113
ja sej lahko pa mecemo denar stran in jih lovimo, in vracamo na hrvasko, kjer pa najdejo drugo pot.

pac vam ni jasno, da kr tko se ne bojo obrnil in sli domov. aja sej ubistvu ga nimajo, torej tud tja ne morejo.
 

erikson

Guru
25. avg 2007
21.493
5.485
113
Zanimivo, kako Nova24 danes hvali Hrvaško pripravljenost za vstop v Schengen. Svojo mejo naj bi varovali bolje od naših. Hkrati pa so vsi, ki pridejo do nas, ravno rezultat slabega varovanja Hrvaške južne meje.
 

johannes

Tehnološki dinozaver/tabure selektor 1.snl
10. feb 2013
3.215
578
113
Zadnji cas... se kaksnega od pomocnikov na nasi strani je treba poslati enosmerno cez mejo...

Kot sem rekel v eni drugi temi: Eni bodo MORALI iti ven iz Slovenije. Pod ven mislim odseliti-izseliti. Mislim pa na slovenske državljane.

Zakaj? Zaradi njihove sedanje "drže", ki jo lahko brez problema poimenujemo tudi veleizdaja lastnega naroda, veleizdaja Slovenije, veleizdaja slovenstva...

In tudi srbsko mafijo, ki poskuša prevzeti Slovenijo (če je že ni), bo treba počasi poriniti nazaj domov.
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

msenjur , mislim da si otročji.

Vsak gospodar ve, kako se svoje meje čuva. Država pa še tako bolj - če le ni preveč pobabljena. Pri nas je pa ravno to. Začelo se je pa tako, da so najprej začele punce riniti v vojsko (Draga naša Lidija (Lačni Franc)), fantički pa ven iz nje. Kpl. študentarija. Danes je pa itak vsak študent in razmišlja, kako bi se ognil klicu domovine. Če bo počilo - se bo kompletni moški del populacije polulal v hlačke. Mamice bodo pa junaško prale tiste poscane pleničke, češ kako so naši fantički bogi.

Jaz, blizu 60 let star ti moram kazat, kako se meja čuva? Ubogi fantič ! :bonk:
 
  • Všeč mi je
Reactions: tofsy
I

Izbrisan uporabnik #9334

Mi smo imeli v kantini samo kokto, od pira pa Nikšičko, ki pa ni za nikamor :obesise: . Kdo bo pa tisto scalino pil?
Pa nam ni nobeden pobegnil. Pa smo imeli skupaj 8 km rejona in mojega Luksa.
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.618
253
113
msenjur , mislim da si otročji.

Vsak gospodar ve, kako se svoje meje čuva. Država pa še tako bolj - če le ni preveč pobabljena. Pri nas je pa ravno to. Začelo se je pa tako, da so najprej začele punce riniti v vojsko (Draga naša Lidija (Lačni Franc)), fantički pa ven iz nje. Kpl. študentarija. Danes je pa itak vsak študent in razmišlja, kako bi se ognil klicu domovine. Če bo počilo - se bo kompletni moški del populacije polulal v hlačke. Mamice bodo pa junaško prale tiste poscane pleničke, češ kako so naši fantički bogi.

Jaz, blizu 60 let star ti moram kazat, kako se meja čuva? Ubogi fantič ! :bonk:

ja pa dej povej. da vidim.

govorimo o ilegalnih prehodih civilstov.