bedaki na cesti

Regnum

Pripravnik
24. jun 2021
81
25
8
Ste probal :

Posnetek zaslona 2021-07-27 101226.jpg
 

zaseka

Guru
5. dec 2015
3.502
1.816
113
Kaj, si se našel v tem opisu, zdaj bi se pa tepel? Ali bi se kar tako tepel z nekom, ki si ga MOGOČE razjezil?
Oboje je zrelo za kakšno ustanovo... Za izpit za avto pa tudi nisi zrel, kot vidim...
No, odgovori potem na vsaj enega od teh dveh vprašanj, da vidimo, če si bil res ti. Kater avto voziš? Ali si bil sam notri?
Dnevno se vozim po celovski in redno trobljenje poslusam. Ne nisem bil jaz, me pa zanima kaj bi mi povedal. K ponavadi ste glasni na forumu. A mislis, da mene 3 sekundni zamik speljevanja po zeleni luci ne jezi. Ampak nobenemu ne trobim v tem primeru. Prehitim in ne jebem dalje. Uzaljeni ste pa vi gospoda?!
Ne razumem
 

koliko

Guru
21. avg 2007
4.217
2.034
113
SV SLO
Ljubljančani, Ljubljančani. Vozit veste le po vaših ulicah, ko pridete pa malo ven iz mesta pa je konec. Zgubljeni primeri! 50 km/h pa sekanje nepreglednih ovinkov z avti s katerimi se da voziti po predpisih na svojem voznem pasu. Pa take brezzveznosti.... Okolica Banovec, Moravskih Toplic, da ne omenjam Goričkega..... Kjer koli je zastoj je prvi v koloni Ljubljančan.
 
  • Všeč mi je
Reactions: vide

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
14.640
6.113
113
Ljubljančani, Ljubljančani. Vozit veste le po vaših ulicah, ko pridete pa malo ven iz mesta pa je konec. Zgubljeni primeri! 50 km/h pa sekanje nepreglednih ovinkov z avti s katerimi se da voziti po predpisih na svojem voznem pasu. Pa take brezzveznosti.... Okolica Banovec, Moravskih Toplic, da ne omenjam Goričkega..... Kjer koli je zastoj je prvi v koloni Ljubljančan.
No samo v prometu se pa domacini med seboj pobijate.... prevec ceste poznate?
 
  • Všeč mi je
Reactions: VanZ in jendomen

gr69

Guru
15. dec 2009
11.276
2.378
113
še v SLO - ampak komaj
Izletavajo, ko se Lublančanom izmikajo …

Bemti - na našem koncu so Čehi, Slovaki, Poljaki, Jodlarji, Švabi in kar je še turistov, zvohali kako se Gruškovju izogniti - in sedaj se “trumoma” valijo po tej cesti in skoraj vse ovinke sekajo. Nas domačine je že prav “strah”. Sam niti ne štejem več kolikokrat sem “ustavil” in preprečil nesrečo. Začuda pa še ni spokalo - a predvsem zato, ker se tujci običajno valijo v eno smer - luštno bo, ko se bosta taka dva “srečala”.

Aja - pa biseri včasih za ovinkom počakajo in študirajo kam naprej …
 

darkstar66

Guru
1. apr 2013
1.171
673
113
Izletavajo, ko se Lublančanom izmikajo …

Bemti - na našem koncu so Čehi, Slovaki, Poljaki, Jodlarji, Švabi in kar je še turistov, zvohali kako se Gruškovju izogniti - in sedaj se “trumoma” valijo po tej cesti in skoraj vse ovinke sekajo. Nas domačine je že prav “strah”. Sam niti ne štejem več kolikokrat sem “ustavil” in preprečil nesrečo. Začuda pa še ni spokalo - a predvsem zato, ker se tujci običajno valijo v eno smer - luštno bo, ko se bosta taka dva “srečala”.

Aja - pa biseri včasih za ovinkom počakajo in študirajo kam naprej …
Jap, rezultat teh navigacij je da je po slovenskih rovtah zdaj več švabov kot leta 43. Zadnjič ko se je šlepar prevrnil na Vrhniki je bila kolona EU skozi Horjul …
 

LeQuack

Guru
26. avg 2007
6.808
3.336
113
40
Lj
Nesreča

No saj nam je lahko bit pametno, je pa tako če eden naredi napako in jo drugi popravi je ok, če pa še drugi spregleda tvoje traparije je pa sranje.

Isto kot na 24ur so že takoj v članku okrivili voznika skiroja, zato da pomirijo voznike avtomobilov da oni pa res ne morejo biti krivi če nekoga skoraj ubijejo.

Dosti kolesarskih po Ljubljani je tudi dvosmernih, primer Roška cesta, tako da če je npr. voznica pogledala samo v eno smer potem je ravno tako kriva. "Aha prišel je po napačni strani kolesarske, zdaj ga lahko povozim" logika.
 

bertoncl

Guru
4. jun 2015
1.731
578
113
Isto kot na 24ur so že takoj v članku okrivili voznika skiroja, zato da pomirijo voznike avtomobilov da oni pa res ne morejo biti krivi če nekoga skoraj ubijejo.

Dosti kolesarskih po Ljubljani je tudi dvosmernih, primer Roška cesta, tako da če je npr. voznica pogledala samo v eno smer potem je ravno tako kriva. "Aha prišel je po napačni strani kolesarske, zdaj ga lahko povozim" logika.
Ne seri. Tukaj pač ni dvosmerna kolesarska steza. Me pa zanima, kdo bo res na koncu kriv. In kdo bo plačal škodo na vozilu.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Kamele0N in jonny77

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.142
5.753
113
pri taščici
Vedno vec je dvosmernih kolesarskih, sploh na obrobju mest in med kraji (koper izola v vecini) . Zato je pocasi cas da se tudi vozniki avtov zacnemo tega zavedat.
Ker ko bomo zbili kolesarja ko bo pripeljal po dvosmerni, nam bo policaj ali pa sodnik povedal da obstajajo tudi dvosmerne.
 
  • Všeč mi je
Reactions: LeQuack

LeQuack

Guru
26. avg 2007
6.808
3.336
113
40
Lj
Ne seri. Tukaj pač ni dvosmerna kolesarska steza. Me pa zanima, kdo bo res na koncu kriv. In kdo bo plačal škodo na vozilu.
Tudi če ni dvosmerna steza ne moreš samo v eno smer pogledati in speljati, ker sem 100% da je zraven še prehod za pešce, ki pa je dvosmeren. Tako da itak da je jasno kje je krivda. In če te skrbi škoda na vozilu potem je jasno da sovražiš počasnejše udeležence v prometu.
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.148
4.590
113
Konec koncev pri nobenem vključevanju na dvosmerno cesto ni dovolj pogled samo v eno stran. Marsikje je prekinjena črta in je lahko tudi kako prehitevanje med vozili v teku.
 

bertoncl

Guru
4. jun 2015
1.731
578
113
Tudi če ni dvosmerna steza ne moreš samo v eno smer pogledati in speljati, ker sem 100% da je zraven še prehod za pešce, ki pa je dvosmeren. Tako da itak da je jasno kje je krivda. In če te skrbi škoda na vozilu potem je jasno da sovražiš počasnejše udeležence v prometu.

Zelo veliko predvidevaš in na podlagi lastnih predvidevanj vlečeš zaključke. Bravo.
 

bertoncl

Guru
4. jun 2015
1.731
578
113
Konec koncev pri nobenem vključevanju na dvosmerno cesto ni dovolj pogled samo v eno stran. Marsikje je prekinjena črta in je lahko tudi kako prehitevanje med vozili v teku.

Jasno. Zavijaš levo, pogledaš levo, desno, avta nikjer, pešca nikjer, kolesarja z leve ni, pogledaš še enkrat, spelješ in evo, e-projektil z desne po napačni strani, s polno hitrostjo. Se mi je že zgodilo, sicer sem ga še pravočasno opazil on se pa niti slučajno ni mogel ustaviti.
 

AndrejD

Guru
20. jul 2007
6.925
1.249
113
Kolikor vem je po trenutni zakonodaji še prepovedano voziti z temi stvarmi po javnih cestah...

Pricakovati je da se bo tole samo stopnjevalo. Vsaj kolikor gledam te "samomorilce".
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.142
5.753
113
pri taščici
Vožnja po napačni strani, krivda na kolesarju oz. na skiroju. Konec debate. Še dva focna bi mu moral dat. Sicer, pa se z el. skirojem uradno pri nas ne sme voziti. 500€ globe.
Mislim da se z zadnjo dopolnitvijo zakona lahko vozis tudi z e skiroji po cestah. Kako, kje kako hitro pa nimam zdele volje iskat.
Dolocene spremembe so tudi pri celadi; obvezna do 18 leta?