bedaki na cesti

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.149
5.754
113
pri taščici
Prav se piše.
Da toliko razbiješ nov SUV avto je dovolj da pelješ že 40mph najbrž.... ;)

Res bi bilo zanimivo izvedeti omejitev hitrosti in njegovo hitrost pred trkom. Po moje prekoračil vsaj za 2x.
Bežal pred paparazzi?
 
Nazadnje urejeno:
5. apr 2015
1.325
685
113
Jaz tudi ne. Ampak bremzam oz pospešujem :D :D sem pa sam se umaknil na prehitevalnega oz sem bil t.i. spuščen na voznega. Ampak ae pač očitno najdejo 3 asi in še 4ti s kamero zadaj:D
 
  • Haha
Reactions: tony in Hanzi

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.148
4.593
113
Z osebnim avtom je hec skočit na prehitevalni pas. Če to naredi tovornjak v povprečno gostem prometu na naših avtocestah, povzroči zaviranje vsaj 1 km daleč nazaj. Čemu, sploh ko gre za osebno vozilo, ki se vključuje in zlahka odločno pospeši na 120 + ali celo po potrebi zavre na 80 km / h in najde luknjo za vključitev?
Jaz se umikam predvsem tovornim vozilom, ki se vključujejo. Oni res nimajo šans, da dovolj pospešijo. Samo ob redkejšem prometu pa dam prostor tudi osebnim vozilom.
Vsa debata me spominja na famozne članke, kako bo sedaj težko zapustiti avtocesto, ko tovorna vozila ne bodo smela več prehitevati in bo desno gneča. Ker je izpod časti začeti iskati luknjo na voznem pasu kak km ali dva pred izvozom in se kako minuto peljati samo 90 km / h. Lahko koga pobere, izgubi službo, ker zgubil nekaj sekund in še kaj.
 

Corvette

Majstr
6. nov 2008
391
261
63
Kakorkoli, če pelješ po voznem in se vključujočemu ne umakneš na prehitevalnega (razen kadar to res ampak res ni mogoče) si ena navadna egoistična ignorantska pyzda, zrela za to da te en z leve na gobec.
Vprašanje za debato: kaj naredite, ko prihaja vozilo z desne in nima vklopljenega levega smernika? Primer omenjam zato, ker niso vsi priključki cest enaki, nekateri redki so npr. takšni, da prideš z desne in lahko nadaljuješ ravno naprej po desnem pasu (in ne greš na voznega, primer LJ ring ali pa okoli Rijeke), večina AC uvozov npr. pa je seveda takšnih za vključevanje na vozni pas.

Da bi človek vedel vse uvoze oz. priključke na pamet, je seveda nesmiselno. Je voznik potem egoistična ignorantska pyzda, če nadaljuje po voznem pasu v primerih, ko vozilo na desni ne vklopi levega smernika, s katerim ki bi nakazoval vključevanje?
 
  • Všeč mi je
Reactions: Pepe in BornSkeptic

kajpace

Guru
6. nov 2018
5.151
3.164
113
- za tvojim hrbtom...
hmpg.net
Vprašanje za debato: kaj naredite, ko prihaja vozilo z desne in nima vklopljenega levega smernika? Primer omenjam zato, ker niso vsi priključki cest enaki, nekateri redki so npr. takšni, da prideš z desne in lahko nadaljuješ ravno naprej po desnem pasu (in ne greš na voznega, primer LJ ring ali pa okoli Rijeke), večina AC uvozov npr. pa je seveda takšnih za vključevanje na vozni pas.

Da bi človek vedel vse uvoze oz. priključke na pamet, je seveda nesmiselno. Je voznik potem egoistična ignorantska pyzda, če nadaljuje po voznem pasu v primerih, ko vozilo na desni ne vklopi levega smernika, s katerim ki bi nakazoval vključevanje?

Ja...
 

amacar

Majstr
29. apr 2010
4.111
438
83
NI kaj za debatirat. Če imaš prostor in se lahko varno umakneš se pač umakneš, če ne pa pač ne. Enako pač malo pribremzaš, da ga spustiš noter ali pospešiš, da se vključi za teboj. Kaj si pa kdo drug o tebi misli je pa vseeno, js se večinoma umaknem na prehitevalnega, pa itak furam večinoma 160km/h, tako da če ni na levi kamikaza nimam problemov, da bi tam bil avto.
 

Romzi

Guru
4. sep 2008
9.636
3.450
113
Dobrova pri LJ.
Vprašanje za debato: kaj naredite, ko prihaja vozilo z desne in nima vklopljenega levega smernika? Primer omenjam zato, ker niso vsi priključki cest enaki, nekateri redki so npr. takšni, da prideš z desne in lahko nadaljuješ ravno naprej po desnem pasu (in ne greš na voznega, primer LJ ring ali pa okoli Rijeke), večina AC uvozov npr. pa je seveda takšnih za vključevanje na vozni pas.

Da bi človek vedel vse uvoze oz. priključke na pamet, je seveda nesmiselno. Je voznik potem egoistična ignorantska pyzda, če nadaljuje po voznem pasu v primerih, ko vozilo na desni ne vklopi levega smernika, s katerim ki bi nakazoval vključevanje?
Budno spremljam, kaj un instagramar na desni počne, obenem se pa delam da ga ne vidim. :zardelalter:
 

Corvette

Majstr
6. nov 2008
391
261
63
Bom malo igral hudičevega advokata: zakaj bi se voznik umikal, če nekdo drug iz kakršnega koli razloga že ne da smernika in s tem nakaže premik? Ker ne vem, ali sta oba (amacar kajpace) prebrala podrobno oz. v celoti: obstaja nekaj uvozov, tudi v naši bližini, kjer lahko imaš avto na desni, brez smernika, ker je vozilo prišlo z desne in bo nadaljevalo naprej po desni (ne gre na vozni pas). Po vajinem mnenju se je torej tudi v takem primeru smiselno umaknit, saj si sicer pyzda :)
 
  • Všeč mi je
Reactions: Pepe

kajpace

Guru
6. nov 2018
5.151
3.164
113
- za tvojim hrbtom...
hmpg.net
Bom malo igral hudičevega advokata: zakaj bi se voznik umikal, če nekdo drug iz kakršnega koli razloga že ne da smernika in s tem nakaže premik? Ker ne vem, ali sta oba (amacar kajpace) prebrala podrobno oz. v celoti: obstaja nekaj uvozov, tudi v naši bližini, kjer lahko imaš avto na desni, brez smernika, ker je vozilo prišlo z desne in bo nadaljevalo naprej po desni (ne gre na vozni pas). Po vajinem mnenju se je torej tudi v takem primeru smiselno umaknit, saj si sicer pyzda :)

Prebral sem v celoti. Za vsak slučaj se umakneš... Predvidiš, da zna bit sr*nje in se pač umakneš. A to ni normalno? Ali pa tvegaš, da ne bo nadaljeval po desnem in bosta naredila nesrečo... Kaj je boljše? Bit trmast ali pameten?
 

amacar

Majstr
29. apr 2010
4.111
438
83
Pa še ti enkrat preberi. Če imaš prostor se umakneš, kaj te pa stane. Mogoče mu je pa pred 1 minuto crknil smernik ali pa ima bmwja in jih ni obkljukal v konfiguratorju ali pa električarja in špara.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Hanzi in kajpace

jello

Guru
22. sep 2008
9.568
3.436
113
Bom malo igral hudičevega advokata: zakaj bi se voznik umikal, če nekdo drug iz kakršnega koli razloga že ne da smernika in s tem nakaže premik? Ker ne vem, ali sta oba (amacar kajpace) prebrala podrobno oz. v celoti: obstaja nekaj uvozov, tudi v naši bližini, kjer lahko imaš avto na desni, brez smernika, ker je vozilo prišlo z desne in bo nadaljevalo naprej po desni (ne gre na vozni pas). Po vajinem mnenju se je torej tudi v takem primeru smiselno umaknit, saj si sicer pyzda :)

Kaj a če se umakneš zaman, čeprav ne bi bilo treba ti bo pa krona z glave padla? Pač odvižaš nazaj tja kjer si bil.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.149
5.754
113
pri taščici
Isto vprašanje za debato pri sistemu zadrge ob zozanjih.
probam se držati 1na1 ni važno ali se vrivam, ali spuščam.
Ampak ko vidim nekoga, da ima ogledala za šminkanje, zmigavci porabijo preveč elektrike, vrat ima pa trd da bi se mal zasukal, takega pa tudi jaz ponavadi ne vidim.
Zakaj?
Zato ker na prvi izpitni vožnji v centru Domžal((vsakih 50m prehod) padel, ker sem zaviral izven prehoda za pešce, ko sta mi dva mulca prečkala cesto.
Pa čeprav vem da je bil to dober izgovor, ker sem imel premalo ur.
2 izpitno sem sam naredil napako,
3. Isti v komisiji kot v prvo, pa sem "švignil" mimo peške na prehodu, mi je pa potrdil, pa čeprav je tudi on videl napako, pa sem mu tudi sam na koncu povedal.
Ampak zavijal smo levo, popoldne, center, meckacev ni maral in je potrdil. Peške pa vseeno nisem ogrozil, bila pa je na prehodu(čez 4 pasove)
 

tony

Guru
23. jul 2007
9.356
1.350
113
Bom malo igral hudičevega advokata: zakaj bi se voznik umikal, če nekdo drug iz kakršnega koli razloga že ne da smernika in s tem nakaže premik? Ker ne vem, ali sta oba (amacar kajpace) prebrala podrobno oz. v celoti: obstaja nekaj uvozov, tudi v naši bližini, kjer lahko imaš avto na desni, brez smernika, ker je vozilo prišlo z desne in bo nadaljevalo naprej po desni (ne gre na vozni pas). Po vajinem mnenju se je torej tudi v takem primeru smiselno umaknit, saj si sicer pyzda :)

Če ne da smernika, se ne umikam kar sam od sebe. (In ne pričakujte tega od kamionov, lepo prosim. Je bilo razloženo, zakaj ne.)

Normalen voznik pa bo seveda tudi znal videti, če nekdo rine vate / se poskuša vključiti v promet na vozni pas - tudi če ne da smernika. Takrat seveda poskušaš narediti situacijo varnejšo, kar pa se v 80% da doseči že tako, da pohodiš / spustiš gas.
 

darkstar66

Guru
1. apr 2013
1.171
673
113
Takšne, ki se ne znajo/zmorejo vključiti na avtocesto in rabijo pomoč drugih voznikov, je potrebno še enkrat poslati v avtošolo.
Na popravnega.
Tudi njihove učitelje vožnje (?) poslati na dodatno izobraževanje.

Pa misliš da bo pomagalo? Mislim da je več kot neznanja nekega prikritega “podjebavanja”, kako ne delam po pravilih pa me nisi dobili, matr sem frajer. Osebno mislim da je neuporaba smernikov bolj nevarna kot za nekaj km prekoračena hitrost in skušam dati drugim čimveč informacij kakšen je moj namen in smer gibanja. Tako bodo imeli večjo možnost popraviti mojo morebitno napako. Ampak za precej ljudi je to intelektualno prezahtevno.