bedaki na cesti

gr69

Guru
15. dec 2009
11.277
2.379
113
še v SLO - ampak komaj
Kriv je avto - zapeljal na cesto iz “ne cestne” površine. Glej polno črto, ki jo je prevozil, ko je zapeljal iz avtobusne pred kolesarja.

Spada pa tisto skropucalo od križi... - no od tistega kosa porisanega asfalta v kategorijo “saj ni res” ozr. A je to.

Dislaimer: govorim le o pravni in s tem odškodninski odgovornosti.
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.078
3.565
113
Marlbor
Kak robnik ali pa zgolj ustrezno zarisane črte na tem mestu bi vse rešilo, morda tudi kakšno življenje.
 
  • Všeč mi je
Reactions: gr69

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.528
14.134
113
Matey a tak dogodek lahko pokriješ iz zavarovanja stavbe. Meni je bilo rečeno da podobne (smučarja, kolo....) škode krije moja (WS) zavarovalnica. Seveda škodo na avtu, koles najbez ne plača nobena.

Res je, marsikatero napako (napačno predvidevanje in posledično napačno dejanje kolesarja), ki ima za posledice škodo na tujih stvareh oz. na osebah se lahko krije iz naslova odgovornosti zasebnika, kar je krito po dodatku pri zavarovanju nepremičnine. Škodo na kolesu to seveda nebi krilo, škoda na avtu pa bi že znala biti priznana. Ali pa bi/bo šlo izplačilo čez je tudi odvisno kaj bi bilo napisano v policijskem poročilu (kdo naj bi bil dejansko povzročitelj). Alter predividevanja žal niso dovolj :D
 

zaseka

Guru
5. dec 2015
3.502
1.816
113
Hehe na tem kriziscu glih dva avtomobila na leto, pa se ne zajeba.vam, zavijeta namesto levo po prednosti tako kot tale. V bistvu je deljena odgovornost. Dobr, da imamo posnetek, drugace bi avtomobilista spet tozili kot un junak iz most. Ne pomaga deset znakov na cesti, ce si debil in koncas v krsti. Skrajni cas, da se roglici in indurajni zacnete obnasati po pameti. K sreci vas ni vec veliko, ker ko sem vceraj poganjal svoj 15kg mtb stroj po isti trasi sem srecal samo se procent manekenov kot en mesec nazaj.
 

jello

Guru
22. sep 2008
9.568
3.436
113
Ne. V resnici je bilo včeraj po mehčalcu dišečih dolčegabana pajkičarjev v tistem koncu ogromno, ampak vsem očitno ni uspelo pravočasno oziroma dovolj na daleč zavohat in kislošvicno flanelasto srajco in gnojne pumparce obvozit na Zalog ali Poženk okol, ko se je hilbili bližal Dvorjam.
 

Yogi

Guru
1. sep 2007
4.298
935
113
Hudirja, križišče v Dvorjah. Zagamana situacija. Prednostna gre iz Cerkelj, iz Dvorij nimaš prednosti. Kolesar je predvideval, da bo avto peljal naprej (levo) po prednostni, vendar je avto nadaljeval notri "naravnost" do Gradu Strmol (kavarna), pri tem pa dejansko z zavijanjem v levo odvzel prednost kolesarju. Definitivno pa tu ni primernih talnih označb, čeprav mislim, da četudi bi bile jih ljudje ne bi razumeli, bi pa označbe dale kolesarju tukaj prav, da ni kriv.
 

zaseka

Guru
5. dec 2015
3.502
1.816
113
Kolesar je sanjaj kot jih 99% in gledal na svojega garmina kako hiter je. Pocene lobanje mu pa sedaj noben ne bo skupaj sestavil. Pac ob nepravem casu na nepravem mestu. Lekcija za ostale.
 

Nenasiten

Fizikalc
16. sep 2011
841
70
28
Hehe na tem kriziscu glih dva avtomobila na leto, pa se ne zajeba.vam, zavijeta namesto levo po prednosti tako kot tale. V bistvu je deljena odgovornost. Dobr, da imamo posnetek, drugace bi avtomobilista spet tozili kot un junak iz most. Ne pomaga deset znakov na cesti, ce si debil in koncas v krsti. Skrajni cas, da se roglici in indurajni zacnete obnasati po pameti. K sreci vas ni vec veliko, ker ko sem vceraj poganjal svoj 15kg mtb stroj po isti trasi sem srecal samo se procent manekenov kot en mesec nazaj.

v bistvu gre kar neki avtov tukej (naravnost) prot kavarni. pozoren pajkičar bi prav čas videl, kam gre avto, strava champa pa sevede zanimajo druge stvari
 
  • Všeč mi je
Reactions: krko

AndrejD

Guru
20. jul 2007
6.925
1.249
113
Evo še odgovor AVP:

Spoštovani,

težko oziroma kar nemogoče je razložiti pravila vožnje na križišču, za katerega po tem sprašujete. Pristojni so si najverjetneje zamislili, da je cesta Cerklje – Velesovo prednostna, obe ostali pa naprednosti. Cesta, ki prihaja iz smeri gradu Strmol, nima nobenega prometnega znaka, druga pa ima pri približevanju križišču znak Križišče/priključek s prednostno cesto z dopolnilni znakom »čez 50 m«, na samem križišču pa le označbo na vozišču, ki pa se v takšnih primerih ne uporablja kot samostojen znak. Dodatno zmedo predstavlja, da se obe »neprednostni« cesti med seboj križata že pred označbo na vozišču, ki naj bi cesto iz smeri vasi Grad označevala za neprednostno. Na tem mestu pride do križanja tudi z vozili, ki zapuščajo cesto Cerklje – Velesovo. Na križišče bi lahko gledali kot na dve ločeni križišči, in sicer križišče enakovrednih cest, kjer se križata cesti od gradu in iz vasi Grad, ter križišče, kjer se pomanjkljivo označena neprednostna cesta iz smeri vasi Grad priključi na cesto Cerklje – Velesovo. Ugotovitve se nanašajo na videno z aplikacijo Google Street View (posredovan link), kar ne odraža nujno trenutne dejanske situacije.

Ena od rešitev, ki bi vzpostavila nedvoumna pravila vožnje na križišču, bi bila, da se označi cesta Cerklje – Velesovo z znakom prednostna cesta z ustreznim dopolnilnim znakom o njenem poteku, obe ostali cesti pa kot neprednostni, prav tako z ustreznim dopolnilnim znakom o poteku prednostne ceste, in sicer na mestu pred njunim križanjem.



Lahko kdo preveri če je situacija sedaj ista kot na Google view ?
So pa potrdili moj sum da z oznakami nekaj ne štima.

Lp
 
Nazadnje urejeno:
  • Všeč mi je
Reactions: koliko

krko

Guru
5. sep 2010
2.487
1.135
113
Dokler bo "vsak drugi" na Štajerskem koncu imel v vozniški vizitko od znanca policista, ne bo nič boljše.
 

zaseka

Guru
5. dec 2015
3.502
1.816
113
Evo še odgovor AVP:

Spoštovani,

težko oziroma kar nemogoče je razložiti pravila vožnje na križišču, za katerega po tem sprašujete. Pristojni so si najverjetneje zamislili, da je cesta Cerklje – Velesovo prednostna, obe ostali pa naprednosti. Cesta, ki prihaja iz smeri gradu Strmol, nima nobenega prometnega znaka, druga pa ima pri približevanju križišču znak Križišče/priključek s prednostno cesto z dopolnilni znakom »čez 50 m«, na samem križišču pa le označbo na vozišču, ki pa se v takšnih primerih ne uporablja kot samostojen znak. Dodatno zmedo predstavlja, da se obe »neprednostni« cesti med seboj križata že pred označbo na vozišču, ki naj bi cesto iz smeri vasi Grad označevala za neprednostno. Na tem mestu pride do križanja tudi z vozili, ki zapuščajo cesto Cerklje – Velesovo. Na križišče bi lahko gledali kot na dve ločeni križišči, in sicer križišče enakovrednih cest, kjer se križata cesti od gradu in iz vasi Grad, ter križišče, kjer se pomanjkljivo označena neprednostna cesta iz smeri vasi Grad priključi na cesto Cerklje – Velesovo. Ugotovitve se nanašajo na videno z aplikacijo Google Street View (posredovan link), kar ne odraža nujno trenutne dejanske situacije.

Ena od rešitev, ki bi vzpostavila nedvoumna pravila vožnje na križišču, bi bila, da se označi cesta Cerklje – Velesovo z znakom prednostna cesta z ustreznim dopolnilnim znakom o njenem poteku, obe ostali cesti pa kot neprednostni, prav tako z ustreznim dopolnilnim znakom o poteku prednostne ceste, in sicer na mestu pred njunim križanjem.



Lahko kdo preveri če je situacija sedaj ista kot na Google view ?
So pa potrdili moj sum da z oznakami nekaj ne štima.

Lp
o.k. se gre za zdravo pamet. In ce vozis 10kg bicikel bos naredil vse, da te ne zgazi 1.5t avtomobila. ocitno gre za ljubljancane, ki parkirajo avtomobile v komendi, mengsu in potem podirajo rekorde cez te trase do velesovega, preddvora, trzica, jezerskega. jebi ga. dober posnetek, smesen. Se bolje bi bilo, da se junaka sama javita, ce sta dedca in povesta svojo plat zgodbe. Malo verjetno..
 
  • Všeč mi je
Reactions: bertoncl

geronimo

Fizikalc
9. sep 2007
2.442
73
48
o.k. se gre za zdravo pamet. In ce vozis 10kg bicikel bos naredil vse, da te ne zgazi 1.5t avtomobila. ocitno gre za ljubljancane, ki parkirajo avtomobile v komendi, mengsu in potem podirajo rekorde cez te trase do velesovega, preddvora, trzica, jezerskega. jebi ga. dober posnetek, smesen. Se bolje bi bilo, da se junaka sama javita, ce sta dedca in povesta svojo plat zgodbe. Malo verjetno..

Voznik pa pri vsem skupaj nima nič? Sam bi iz vsega skupaj potegnil, da se ne vozi na pamet in na hitro brez razmišljanja, zato da prihraniš par sekund, ker zelo hitro kaj spregledaš.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Pepe