bedaki na cesti

turbobitch

Lesna Goba
5. dec 2007
22.783
1.460
113
42
Sicer ne vidim kako poteka prednostna. Kolesar ima jasno viden znak odvzem prednosti, za voznika avta pa ne vidim, ali je na prednostni ali ima odvzem prednosti in bi moral upoštevati desnega.
Ta zna velja za cesto ki je še 30 m naprej od tle kjer je uletu avto. Mors pogledat na Google maps.
 

Floki

Guru
6. sep 2007
9.891
3.020
113
Voznik avta je kriv, kolesar je pa bedak in polomljen. V križišče nikoli več kot 20-25 s kolesom pa tudi če sem na prednostni. Ravno zaradi takih situacij. Kaj mu pomaga da je voznik kriv če je lahko do konca življenja na postelji ali pa v krsti.
 

gr69

Guru
15. dec 2009
11.294
2.391
113
še v SLO - ampak komaj
A da so se enostavno spregledali, pa ni možno? Tista avtobusna je idealna, da se za njo marsikaj “skrije” in čeprav gledaš, pač enostavno ne vidiš da kaj prihaja od strani.
Ne pa spremeni dejstva, da je treba s štango med nogami zelo pazljivo v križišča. No - velja tudi za one v konzervah ali na hitrih motoriziranih dvokolesnikih.

edit: typo al dva
 
Nazadnje urejeno:

krko

Guru
5. sep 2010
2.496
1.147
113
Kolesar bi moral že 200m pred križiščem opaziti avto iz leve in ustrezno zmanjšati hitrost. Ampak ne, treba je "loviti" cajt na Strava segmentu ( https://www.strava.com/segments/12668718 ) :bonk:
Voznik avta je pa tak kot večina, ki ni nikoli sedela na specialki in ni znal pravilno ocenit hitrosti kolesarja. Si je mislil, da bo pred njima prišel čez križišče....to se redno dogaja.

Kot sem enkrat že napisal....jaz kot kolesar imam vedno v glavi, da nimam prednosti oz. da me vozniki ne vidijo. Zaenkrat ta moja logika zelo dobro deluje (tok,tok) in upam, da tako ostane tudi v prihodnje
 

gr69

Guru
15. dec 2009
11.294
2.391
113
še v SLO - ampak komaj
Nisi me razumel. To da je dvakrat glavo obrnil še bolj potrjuje, da je pogledal in avta ni videl (še enkrat - poglej avtobusno in malo kote).
Enako velja za avto, kajti če kolesar ni mogel videti (zakrito z avtobusno) tudi voznika/ca avta ni mogla videti kolesarja.
In ker sta oba "pogledala" in "videla, da je prosto" je počilo.
Zakaj drugi kolesar ni reagiral je pa najverjetneje, da se je zanašal na prvega, saj če se pelješ "na polno" slediš samo "vodilnemu" (ni potrebe po pametovanju ali je taka vožnja varna in po predpisih).
 

krko

Guru
5. sep 2010
2.496
1.147
113
Ne moreš 50m pred križiščem pričeti gledat in 2x obrnit glavo v levo.....to se na kolesu dela že dosti prej, sploh na taki cesti kjer lahko promet spremljaš že lep čas pred križiščem (odprta in pregledna cesta).
 
  • Všeč mi je
Reactions: sad in 8888

Corvette

Majstr
6. nov 2008
399
264
63
Sem šel še enkrat gledat posnetek:
- na začetku, ko prvi kolesar prevozi znak za odvzem prednosti-50 m, pogleda levo, takrat je avto viden, ker je še dovolj pred avtobusno
- kasneje pogleda še enkrat in je avto deloma viden za avtobusno
- kolesar otrpne oz. se zakrči par m pred trkom, ko je že prepozno, do takrat pa vsaj iz posnetka deluje, da je nadaljeval s praktično enako hitrostjo
 

AndrejD

Guru
20. jul 2007
6.947
1.259
113
Zanimivo križišče.
Kolikor je videt iz Google maps je kolesar imel odvzem prednosti. Saj je avto bil na prednostni cesti.
Ma kdo celi posnetek. Ki se začne prej ?

Mogoče je tu celo opcija da so prometni znaki malo narobe postavljeni.
 
Nazadnje urejeno:

gr69

Guru
15. dec 2009
11.294
2.391
113
še v SLO - ampak komaj
Moraš upoštevati, da so koti kako je videl prvi vseeno malo drugačni - in to, da je pogledal še ne pomeni, da je tudi videl.

Pa da ne bo kdo narobe razumel, da kogarkoli zagovarjam ali obsojam. Včasih so nesreče točno to kar so - nesreče. In ne dogodki, ki nastanejo iz objestnosti.

Je pa iz takih nesreč treba izvleči tisto poučno - raje 3x pogledati, pa še tedaj z dodatno pazljivostjo v križišče.

Saj sem ravno tu lani pisal kako se mi je prihajajoči avto "skril" za A-stebriček, trafo elektro štango in telefon omarico. Jaz gledal na desno, celo se nagibal naprej/nazaj, ker poznam to past - a še danes mi ni jasno od kod se vzel beli golf katerega sem skoraj nasadil - in to ob pazljivem vstopu v iz stranske ceste.
 

gr69

Guru
15. dec 2009
11.294
2.391
113
še v SLO - ampak komaj
u fak - zdaj šele street view pogledal ...

K celi štoriji še lahko dodamo, da je kolesar predpostavljal, da bo avto nadaljeval po glavni cesti in ne da bo skočil iza avtobusne.

Torej še enkrat več: "Assumption is the Mother of All F*** Ups"
 

AndrejD

Guru
20. jul 2007
6.947
1.259
113
Verjamem in bi rekel da je tu celo trenutna omejitev 40 preveč. In bi bilo 30 dosti boljše.

Že koti kamere so j*** za preverjat tako na hitrco :) Wide angle al kako se temu reče.