bedaki na cesti

AndrejEnej

Guru
13. okt 2016
3.714
-1.017
113
145 km SZ od Opatije
OK, kaj je tukaj objestnega? Brzina polža brez hišice, pred krožiščem bremza, kot bi šel 200 na uro itd. Prej bi rekel, da je bil za volanom nekdo, ki ne pozna pravil. Avto je že bolj tak, za starce. Nikakor pa ne za "dinamike". ;)

Je pa tole ziher za kazen napisat. Ampak tistemu, ki hupa in moti jutranji mir ter plaši srne ... :evil:
 
  • Všeč mi je
Reactions: sajkek

jekleni

Guru
1. avg 2007
2.482
815
113
OK, kaj je tukaj objestnega? Brzina polža brez hišice, pred krožiščem bremza, kot bi šel 200 na uro itd. Prej bi rekel, da je bil za volanom nekdo, ki ne pozna pravil. Avto je že bolj tak, za starce. Nikakor pa ne za "dinamike". ;)

Je pa tole ziher za kazen napisat. Ampak tistemu, ki hupa in moti jutranji mir ter plaši srne ... :evil:
Samo zato, ker si sam aroganten, še ne pomeni, da drugi niso. Taka optimizacija poti skozi krožišče žal sploh ni tako redka, in nikoli ni po pomoti.
 

jekleni

Guru
1. avg 2007
2.482
815
113
Ne. Gre za eno meni nerazložljivih skrivnosti. Vsi pravijo, da morajo kupiti tak-in-tak avto z argumenti, kot je uživanje v vožnji. Potem pa pride do krožišča in zavije levo, da mu ne bi bilo treba narediti 3/4 kroga, ampak samo 1/4. Bi pričakoval, da uživa v vožnji in se bo morda 2x zavrtel, ampak ne, čimprej drugam. (Res pa je, da so to dragi avti, in čas je denar.)
 

ncnifrej

Guru
14. avg 2013
1.962
812
113
a tole je bilo s "krompirjem" snemano? no vsaj ni blo treba tablic prekrivat :p

sem naletel na identičen primer - s tem, da je "ata" dal prej še žmigovc.. tko za v rondo.. kot iz njega.. old school zgleda :p
 
  • Všeč mi je
Reactions: AndrejEnej

AndrejEnej

Guru
13. okt 2016
3.714
-1.017
113
145 km SZ od Opatije
:valjamse: .......:bonk:

Itak, o je bilo njegovo prvo krožišče v življenju.

Tebi se zdi smešno, ja ... moj prjatu Albert je rekel, da človeška neumnost nima meja. Pa še res je.
Kar se "normalnim" zdi povsem nemogoče, je za nekoga izvedljivo.

Pa gremo še drugače: kolikokrat si TI videl podoben primer? Jaz naredim ogromno km letno (avto, motor, kolo, tudi peš), pa sem doslej videl 1 tak primer (v živo). Živim na področju, kjer je teh "okroglišč" veliko. V večini primerov tega ni, če pa misliš drugače, tudi OK. Jaz ti povem, da je to bolj izjema kot ne. In ja, v primeru, ko sem jaz to doživel, je bila za volanom ena mamca, cirka 80 let (ne vem točno, je nisem spraševal po letih). Sem pa prepričan, da ona ni zavila levo zaradi objestnosti ... razen, je če mela prazen kestel, pa je hotla prišparat na benzu ...
 

Floki

Guru
6. sep 2007
9.881
3.005
113
Ne smešen mi je tvoj odgovor kako ga zagovarjaš. Tak primer sem videl enkrat v zadnjih 20 letih v Krškem ko je ata ene 80+ prvo krožišče zvozil napačno. Po trobljenju tovornjaka je naslednje tri pravilno.

p.s A je bil v tem avtu ata 80+?, glede na hitrost ožje po moje kak prepotenten 40 letnik.
 

AndrejEnej

Guru
13. okt 2016
3.714
-1.017
113
145 km SZ od Opatije
Ah, ne, ne ... sorry, ker sem mogoče res pisal, kot da ga zagovarjam. Ga ne.
Moj namen je bil zgolj opozoriti na možnost, da verjetno ni šlo za objestnost, pač pa za "pomoto".

Seveda pa vsak pomisli, ko vidi avto za 50k + ter da gre poleg tega še za uberwagen, da gre za objestnost. Ni tako?