bedaki na cesti

sass

Guru
1. sep 2007
5.101
742
113
Apollo,

ali obstaja kakšna telefonska oz emajl kamor lahko javiš nepravilno delujočo prometno signalizacijo oz. kakšne predloge glede prometnih znakov ?
Pa recimo na pomlad ko se po tednu deževja začnejo pojavljati udarne jame.
za državne ceste imaš direkcijo za ceste: https://www.gov.si/drzavni-organi/organi-v-sestavi/direkcija-za-infrastrukturo/
za občinske ceste v LJ imaš pobude meščanov: https://pobude.ljubljana.si/
nekatere ostale občine imajo kaj podobnega...
 

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
14.678
6.237
113
Apollo,

ali obstaja kakšna telefonska oz emajl kamor lahko javiš nepravilno delujočo prometno signalizacijo oz. kakšne predloge glede prometnih znakov ?
Pa recimo na pomlad ko se po tednu deževja začnejo pojavljati udarne jame.
Sorry nism vidu

Upravljalec cest oz lahko tudi na policijo in potem javijo dalje
 

Morgoth

Majstr
27. sep 2018
752
870
93
Mi zna kdo povedati kaj je fora tega?
Voziš med 120 in 130km/h po avtocesti. Direkt pred izvozom te nek moron prehiti in zapelje takoj na izvoz in dol iz avtoceste.
 

Thrivial

Majstr
19. avg 2007
3.746
255
83
Mi zna kdo povedati kaj je fora tega?
Voziš med 120 in 130km/h po avtocesti. Direkt pred izvozom te nek moron prehiti in zapelje takoj na izvoz in dol iz avtoceste.

Je imel že prej tempomat na 170 in ga ne bo zdej samo zaradi tebe izklapljal pred izvozom.

Ali pa te je za vsak primer prehitel pred izvozom, da ne bi šel ti slučajno pred njim dol in bi moral za tabo voziti 50 v naselju.

V glavnem si pa kar sam povedal kaj je fora tega - moron.
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.620
14.316
113
Si moral zavirat?
Če ja, je ....
Če ne, se ne sekiraj, je pač, kar je...
LJ-MB in obratno se mi to dogaja skoraj vsakič... najraje na območju CE...

Takih manevrov je po mojih izkušnjah polno vsepovsod. Je pa po mojem opažanju ena izmed opcij za tak manever tudi gneča na voznem pasu z avtomobili/tovornjaki z zelo majhno varnostno razdaljo ali pa brez nje kar pomeni, da se težko not "vrineš" da zapustiš AC na prihajajočem izvozu, pred to "kolono" je pa polno prostora ampak potem moraš pa že takoj dol na izvoz in wualla, pa smo tam.
 
  • Všeč mi je
Reactions: kajpace

koliko

Guru
21. avg 2007
4.232
2.071
113
SV SLO
Motiš se to je samo folklora v SLO. 700 km A avtoceste nobenega vrivanja pa so vozili vsi domačini pa tujci. Mir, po predpisih, po omejitvah tu pa tam se sicer najde kaka izjema ampak, ga vozniki pustijo naj gre svojo pot se pravi ni privat policajev, ki bi delali red na avtocesti. Še največ prekrškarjev je bilo med SLO in Graz-em ker to cesto uporabljajo slovenski vozniki, ki delajo v okolici Graz-a....
 
  • Všeč mi je
Reactions: Pepe

ozze

Majstr
24. jul 2009
2.107
297
83
Mi zna kdo povedati kaj je fora tega?
Voziš med 120 in 130km/h po avtocesti. Direkt pred izvozom te nek moron prehiti in zapelje takoj na izvoz in dol iz avtoceste.
To je tudi men en kreten v škodi naredil dva tedna nazaj. Me sploh nebi motilo, če bi na polno zvozil izvoza, tko sem pa moral premzat. Še sedaj se mi dvigne pritisk, ko se na to spomnim. Tako redko se dobi popolnoma prazen izvoz, pol se ti pa en naserje 50 metrov pred izvozom.
 

gr69

Guru
15. dec 2009
11.294
2.391
113
še v SLO - ampak komaj
No, no - sicer je res, da je Graz - Šentilj po svoje katastrofa - a se začuda od Lipnice naprej da kolikor toliko normalno peljati.
Drugače pa je po pirnski AC nenormalno veliko Angležev in ni treba jodlarjev nič hvaliti.
 

zaseka

Guru
5. dec 2015
3.502
1.816
113
Mi zna kdo povedati kaj je fora tega?
Voziš med 120 in 130km/h po avtocesti. Direkt pred izvozom te nek moron prehiti in zapelje takoj na izvoz in dol iz avtoceste.
Ker pretiravas, sam prehitim tiste, ki se jajcajo do 120kmh, ker vem, da bodo vozili izvoz 40kmh kar mi nekako ni logicno in skregano z zdravo pametjo. Vsak izvoz se da zvoziti z 80kmh marsikaterega pa 120kmh in mi res ni, da bremzam iz 200kmh na 40 v 100m.
Res pa imate vecinoma linglong in kelly gume, 10 let stare in ne gre hitreje cez ovinke.
Pri meni ne bos rabil nikoli bremzati, ker me ne uspes dohiteti. Zaradi slabega avtomobila ali bednega dojemanja okolice okoli sebe. Ego je pa druga stvar. To vam jebe percepcijo na forumu.