bedaki na cesti

CLIO15

Guru
1. nov 2007
12.299
3.408
113
Tovornjakar ne jebe kolesarjev v BTCju "zakaj bi gledal v ogledala če imam tovornjak".


Evo ,da napišem baba bi mogla predvidet da jo tovornjakar ne vidi v ogledalu ne pa da se mu zapelje pod kole.

Ali pa B varianta naj goni hitreje ,da je tovornjak ne more dohiteti in prehiteti.
 

LeQuack

Guru
26. avg 2007
6.841
3.362
113
40
Lj
Evo ,da napišem baba bi mogla predvidet da jo tovornjakar ne vidi v ogledalu ne pa da se mu zapelje pod kole.

Ali pa B varianta naj goni hitreje ,da je tovornjak ne more dohiteti in prehiteti.

Baje je zelo popularen mit, da ima tovornjak velike mrtve kote kjer se nič ne vidi, ampak če tovornjakar uporablja kot bi moral vsa ogledala potem ni več veliko mrtvih kotov. Problem je ker jih ne, ker traja sekundo ali dve več da se prepriča, kot pa če samo zapelje.

Trucks Do Not Have Cyclist-Obscuring Blind Spots, Shows Truck Driver Who Cycles
 

Floki

Guru
6. sep 2007
9.880
3.005
113
Na takle način se je meni lani en naslonil na avto sicer v križišču in ne kolesarski. Pri zeleni zavija desno in čakam pešce na prehodu. Potem je pa še en model ki se je pripeljal po cesti mislil po desni prehiteti. Pa ni šlo.... Na Konc je moj avto trpel in njegov ego. Ampak avto je star tako da škode ni bilo.
 

zaseka

Guru
5. dec 2015
3.502
1.816
113
Baje je zelo popularen mit, da ima tovornjak velike mrtve kote kjer se nič ne vidi, ampak če tovornjakar uporablja kot bi moral vsa ogledala potem ni več veliko mrtvih kotov. Problem je ker jih ne, ker traja sekundo ali dve več da se prepriča, kot pa če samo zapelje.

Trucks Do Not Have Cyclist-Obscuring Blind Spots, Shows Truck Driver Who Cycles
Pravi alteras poleg formule 1 obvlada se tandem prikolico na sleperju in space shuttle. Ja! Na kamionu imas ogromno mrtvega kota spredaj dol in desno dol, desno. V resnici pravi alteras ne seze dlje od svoje kije ali golfa, najpremoznejsi od 12 let stare trojke s katero so prijeli boga za jajca in res nimajo pojma o cem govorijo. Ampak ker so ljudje preponosni zadnje case glede sebe se jim zgodijo bedarije. Piz.da bo mene jebal en kamion, jazsem kolesar in imam svoje pravice. Potem pa buum in jok in na drevo.
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.900
1.076
113
www.adriamedia.si
Pravi alteras poleg formule 1 obvlada se tandem prikolico na sleperju in space shuttle. Ja! Na kamionu imas ogromno mrtvega kota spredaj dol in desno dol, desno. V resnici pravi alteras ne seze dlje od svoje kije ali golfa, najpremoznejsi od 12 let stare trojke s katero so prijeli boga za jajca in res nimajo pojma o cem govorijo. Ampak ker so ljudje preponosni zadnje case glede sebe se jim zgodijo bedarije. Piz.da bo mene jebal en kamion, jazsem kolesar in imam svoje pravice. Potem pa buum in jok in na drevo.

Z delom o prehrabrih kolesarji se strinjam, s tistim o mrtvem kotu pa glede na videno v videu ne. Pred kamion se v ogledalu dobro vidi. Desno dol očitno v širokokotnem ogledalu na vrhu tudi. Je pa vseeno če nič drugega super, da ima kolesar poleg zdrave pameti še odsevno oblačilo, da se ga v ogledalu lažje vidi.
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.203
4.672
113
Kolesarka je imela prednost in to ji bo pač lepo lahko pisalo na spomeniku. Ko sem s kolesom, sploh po hribu navzdol, kjer lahko dosežem malo večjo hitrost, zmeraj smatram udeležence na stranski cesti, da imajo "prednost". Če me bo spregledal in zapeljal pred mene ali čez mene, bom nastradal jaz. Njemu hudega ne bo. Tisto kazen bo že zmogel in eventuelno par mesecev zapora. V krožiščih podobno.
 

brane_new

Guru
10. feb 2008
14.271
2.267
113
Teli kolesarji in pešci.
Tale kolesarka JE prečkala drug vozni pas - priključno ulico. Če ne zna preveriti da to lahko stori varno, naj gre pod kolesa.
isto velja za pešce. Če boš brezglavo prečakal pri zeleni, boš hrom do konca.
Mi Alteraši imamao tudi zeleno in NOBEN brezglavo ne zapelje v/skozi križišče. Pogledati moramo VSE, tudi peš bebote in antiJJ na kolesu!
In jim zaradi NAŠE varnosti odstopiti prednost!
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.088
3.574
113
Marlbor
Če je tovornjakova hitrost ob trčenju bila +40km/h je tako po zakonu kot moralno bil kriv tovornjakar. Če je tovornjakarjeva hitrost bila pod tem, je po zakonu kriv tovornjakar, moralno si je pa kolesarka sama kriva, ker je tudi sama dejansko rinila pod kolesa tovornjaka (ker je imela pač prednost).
 

krko

Guru
5. sep 2010
2.495
1.146
113
Na cestnem kolesu letno preživim med 400 in 500 urami.
Vedno ampak res vedno si rečem, da NIKOLI nimam prednosti. Ob taki miselnosti in malo zdrave kmečke pameti med vožnjo, imam zelo redko kakšen problem z ostalimi udeleženci v prometu. Pač imam dobro razvit "samoohranitveni" nagon :)
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.497
8.862
113
Mislim, kakšne to pišete. V tej situaciji je tovornjak zagotovo najprej peljal za kolesarko desno florestenčna kolesarska steza in jo je moral videt, če ne kolesarke, pa stezo, potem pa zapeljal desno in žensko dobil pod kolesa, videno večkrat. Kakšni mrtvi koti neki. Dec jo je spregledal že pred zavijanjem.

A ste ziher, da mu je ona rinila pod kolesa? Sem že imel situacijo, ko me je tovornjak prehitel in ko je bil ob meni je nenadoma zavil desno......Sem mel velik sreče, da nisem končal pod kolesi. Dec je bil bled, jest pa tud.

Je res, da se določen del kolesarjev obnaša katastrofalno, samo ni nujno vedno tako. Zdej so dva dni delal ipit mulci v Grosuopljem vključno z mojim. Kreten je skoraj zbil sošolko od tamalga....ljudje ne šljivijo.
 

bertoncl

Guru
4. jun 2015
1.738
583
113
Victim blaming se grejo, najbrž rudi ženske krivijo če so posiljene.

Ne bluzi. Dejstvo je, da je kriv tovornjakar, tega nihče ne zanika in nihče ne obtožuje kolesarke ničesar. Dejstvo pa je tudi, da če kot kolesar paziš nase in na ostale, je možnost, da se ti kaj takšnega zgodi, zelo zelo majhna. Po Lj jih je pa cel kup, ki mislijo, da je kolesarska steza neprebojno mesto in s slušalkami v ušesih pičijo, kot da so v računalniški igrici. Pa nikakor ne pravim, da je bila ta kolesarka takšna.
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.497
8.862
113
Glej, takoj se v takih primerih začne delat "krivo" kolesarko. Pa ni vedno tako. Kako pa učijo mulce vozit po cesti v današnjem prometu pa raje ne bi. Sem moral z vsakim posebej na šnelkurz varnosti, ker zavijanje levo na način, kot ga učijo, je v današnjem času, ko kolesarjev vozniki ne šljivijo smrtno nevarno.

Kot sem že napisal, sta se med ponedeljkovim izpitom zgodila dva incidenta in to na neprometni cesti mimo šole omejeni na 30kmh pred očmi vsaj petih občinskih redarjev in dveh policajev. Učenka je po šolsko zavijala levo in čakala ob sredinski črti nasprotni promet. Skoraj jo je zgazil teliček, ki je živčno prehiteval mojega sina, ki je peljal kakih 30m za njo. Tip je ustavil avto in se začel dret na redarje.....ti kljukci so ga pa mirili, namest da bi ga ruknili na havbo in lisice gor.
Naslednji dan se je blazno mudilo eni kozi na pošto in je sredi vaj, ko redarji še niso bli prisotni vpila učiteljici skozi okno avta, če se gre tepst.... Otroc so delal izpit za kolo......ni blo pajkičarjev......

O nekaterih teličkih, ki vozijo kolo po Ljubljani imam pa tud svoje mnenje, sam noben si ne zasluž končat pod kolesi.
 

brane_new

Guru
10. feb 2008
14.271
2.267
113
Nekdo tu na forumu trdi, da sta za nesrečo potrebna dva! Jaz in še kdo temu nasprotujeta.
Naj vam bo #krko vzornik. Vsaj po dejanjih, ki jih izvaja.
Kolesarka je pri prečkanju ceste slepo zapeljala po tovornjak. Toliko o nas strokovnjakih, ki smo bili tam!
 

Thrivial

Majstr
19. avg 2007
3.746
255
83
Mislim, kakšne to pišete. V tej situaciji je tovornjak zagotovo najprej peljal za kolesarko desno florestenčna kolesarska steza in jo je moral videt

Ni nujno. Zelo kmalu za tem križiščem je še en precej prometen rondo in lahko, da je čakal v koloni, spremljal promet naprej, vmes pa je prišla po stezi kolesarka. Še vedno je povsem njegova krivda, ni pa rečeno, da je bila nesreča posledica objestne vožnje.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Pepe

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.497
8.862
113
Ne trdim, da je bla objestna vožnja. Tudi ta, ki je mene skor imel pod kolesi je bled razlagal, da je iskal firmo kamor mora razložit in me ni videl. Sva se poslovila oba srečna, da sva jo odnesla brez jest hudih poškodb, on pa travm in oba z zastonj šolo za naprej.
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.900
1.076
113
www.adriamedia.si
Kot sem že napisal, sta se med ponedeljkovim izpitom zgodila dva incidenta in to na neprometni cesti mimo šole omejeni na 30kmh pred očmi vsaj petih občinskih redarjev in dveh policajev. Učenka je po šolsko zavijala levo in čakala ob sredinski črti nasprotni promet. Skoraj jo je zgazil teliček, ki je živčno prehiteval mojega sina, ki je peljal kakih 30m za njo. Tip je ustavil avto in se začel dret na redarje.....ti kljukci so ga pa mirili, namest da bi ga ruknili na havbo in lisice gor.

Ti to resno? Pretiravaš ali se upaš javit (lahko tudi na PM), kje in kdaj se je to zgodilo? Ker bom bivšim kolegom posredoval, ki bodo z veseljem uradno vprašalo kateri redarji in policisti so to gledali in niso ukrepali, zakaj niso ukrepali in kakšna bo kazen zanje, če drži, kar si napisal.