bedaki na cesti

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.152
4.599
113
Ko se drugemu zgodi, ni nikoli nič jasno, kako se to lahko zgodi. Poznam enega tridesetletnika, ki mu je to uspelo popoldne, ko se je vračal iz (zahtevne) službe. Ali je za trenutek zaspal, ali je bil kak drug problem, mu še do danes ni jasno.
Vsak, ki privoščljivo tukaj piše o raznih nesrečah, se mora zavedati, da se po spletu okoliščin lahko kdaj kaj podobnega zgodi tudi njemu.
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.180
8.960
113
drugače pa zobata volanska letev za dotični model 3000 € na uradnem,. Ena taka s prve roke, pred dnevi.Tolk so včasih menjalniki stali...hehe.
 
  • Wow
Reactions: Matey

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.180
8.960
113
niti ne, je kar mala znanost to ratalo..Sploh ker avto sam zavija itd, mora bit elektronska pamet kar močna,ne gre samo za mehaniko.

podobna od chevija:
 

casio

Pripravnik
19. nov 2014
528
15
18
Evo pa sem si nakopal sranje...

Long story short:
Lani takle čas me je nekdo s kombijem šel prehitevati(pred mano kolona) v nepreglednem ovinku v megli in nasproti je v tistem trenutku pripeljal nekdo z avtomobilom. Možakar s kombijem je zapeljal hitro na moj pas in me skoraj izrinil s ceste(sem moral precej zavirati) in v tistem trenutku sem mu poblendal kaj se gre. V tistem trenutku je model namerno polno zabremzal in jaz sem skoraj zapeljal s ceste, da sem rešil situacijo. Nato je odpeljal naprej, jaz pa ven z bankine.....
Naslednji dan sem odšel na policijo in ga prijavil.....


Danes po enem letu pošta, da sem kot priča vabljen na sodišče glede tega primera. Očitno se je možakar pritožil in ne priznava krivde. Na vabilu tudi piše, da jaz nosim neke sodne stroške in takso.
Človek me je skoraj ubil in sedaj bi rad dosegel nevem kaj. Brezveze se mi tudi zdi, da moram jaz plačevati zdaj to bedarijo, tako, da karkoli se vam zgodi na cesti požrite dol in ne prijavljate nikamor, ker boste imeli samo težave in brezvezne stroške.
Kaj bi bilo, če bi mu jaz zletel v zadek vozila takrat. Kriv bi bil seveda jaz!


Mi lahko kdo še kaj svetuje?
 

ribicija

Guru
4. sep 2007
2.309
1.327
113
Najprej si preberi vabilo, ki si ga prejel. Stroske bos kot prica nosil v primeru, da ne prides in te bodo morali prisilno privesti. Sicer pa si navadna prica, ki bo na sodiscu odgovarjala na vprasanja sodnika, tozilca in odvetnika od storilca.
To je to, ne delat panike in sirit krive vere ;)
 

AndrejD

Guru
20. jul 2007
6.925
1.249
113
Evo pa sem si nakopal sranje...

Long story short:
Lani takle čas me je nekdo s kombijem šel prehitevati(pred mano kolona) v nepreglednem ovinku v megli in nasproti je v tistem trenutku pripeljal nekdo z avtomobilom. Možakar s kombijem je zapeljal hitro na moj pas in me skoraj izrinil s ceste(sem moral precej zavirati) in v tistem trenutku sem mu poblendal kaj se gre. V tistem trenutku je model namerno polno zabremzal in jaz sem skoraj zapeljal s ceste, da sem rešil situacijo. Nato je odpeljal naprej, jaz pa ven z bankine.....
Naslednji dan sem odšel na policijo in ga prijavil.....


Danes po enem letu pošta, da sem kot priča vabljen na sodišče glede tega primera. Očitno se je možakar pritožil in ne priznava krivde. Na vabilu tudi piše, da jaz nosim neke sodne stroške in takso.
Človek me je skoraj ubil in sedaj bi rad dosegel nevem kaj. Brezveze se mi tudi zdi, da moram jaz plačevati zdaj to bedarijo, tako, da karkoli se vam zgodi na cesti požrite dol in ne prijavljate nikamor, ker boste imeli samo težave in brezvezne stroške.
Kaj bi bilo, če bi mu jaz zletel v zadek vozila takrat. Kriv bi bil seveda jaz!


Mi lahko kdo še kaj svetuje?


Ti bom povedal ko moj primer pride pred sodišče.
Drugače pa kamera.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.150
5.756
113
pri taščici
casio
Kamera bi ti rešila kožo ali pa vsaj v zadrego spravila norca in druge vpletene, sploh če ne bi takoj na začetku omenil posnetka.
Za podnevi je vsaka Kitajka dobra za nekaj 10 evrov, za ponoči pa je treba dati nekaj 100 evrov....
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.150
5.756
113
pri taščici
Jaz sem naredil prijavo na osnovi posnetka. Nisem bil niti na policiji, niti na sodišču. Po mejlu in po telefonu s policajem.
Primer je bil na koncu iz zdravstvenih razlogov sicer ustavljen oziroma oproščen, ampak....očitno ima video posnetek neko težo pri dokazovanju, pa čeprav je narejen v nedorecenih okolišcinah, katere nekateri striktno zagovarjajo. ( Prepovedana objava registrske...)
 

crnobog

Guru
29. apr 2009
3.344
1.716
113
A dobi v takem primeru potem kršitelj lepo domov servirano odločbo z vsemi tvojimi podatki? Zadnja stvar ki bi si jo želel imet na vratu je en brezposelni brazilc s preveč časa.
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.152
4.599
113
Nauk zgodbe je bolj ali manj znan. Ne mešaj se v delo državnih organov in ne pričakuj, da ti bodo državni organi rešili nek resen problem. Vsaj ne v realnem času. V državi si podložnik in v OŠ so nas včasih naučili, kak položaj ima podložnik.
 
  • Všeč mi je
Reactions: brane_new

jello

Guru
22. sep 2008
9.569
3.437
113
Dala ti je tudi razlog za jamranje in te naučila da je treba jamrat ob vsaki priložnosti kolikor se le da.
 

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
14.640
6.113
113
A dobi v takem primeru potem kršitelj lepo domov servirano odločbo z vsemi tvojimi podatki? Zadnja stvar ki bi si jo želel imet na vratu je en brezposelni brazilc s preveč časa.
Ce se tvoja izjava steje kot dokaz na katerem temelji odlocba (torej da je bistveno tvoje pricanje) bodo navedeni tvoji podatki, ker ima krsitelj pravico vedet kdo je prica itd... Vsaj 99% sem... ze vec let ne delam na podrocju prekrskov in se zadeve vsake tok spreminjajo... nekaj casa smo na placilne naloge pisali kdo je prica, nato ne vec, itd...
 

casio

Pripravnik
19. nov 2014
528
15
18
Tako je. Jaz sem dobil domov ime in priimek možakarja, on pa verjetno moje.
To se pravi jaz pridem tja(tudi on verjetno) in potem povem zgodbo in grem domov. Ta zgodba je stara že več kot 1,5 leta sem se spomnil. On pa je kazen dobil pol leta po tem, ko sem ga prijavil policiji in od te kazni, ki jo je dobil je minilo že eno leto.

Me lahko kaj mene kdo kaznuje, če se on tam spomni drugo zgodbico, da je bil on žrtev ali preprosto vse zanika, da sem si izmislil?

Prvič grem na sodišče zato sprašujem.