bedaki na cesti

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
14.640
6.113
113
Ne bluzi, ker nimaš pojma. Vse kar pišem tu gor, mi je povedal policist, prisoten na kraju dogodka.

Dežurni sodnik je bil na kraju dogodka in odredil.

Lej pajac, teb je lahko zobna miska razlagala o pristanku na luni. Jaz ti pa lahko razlozim kaj je zakonsko mozno, kaki so postopki policije v primeru suma kaznivega dejanja nevarne voznje in kako se to tehnicno izvede.

Dezurni preiskovalni sodnik lahko prevzame ogled kraja kaznivega dejanja, lahko tudi odreja posamezna opravila. Dejstvo pa je, da je po zakonu ob sumu takega KD mandatoren zaseg vozila (razen ce se tozilec odloci da ne). In ogled take razbitine (in demontaze delov vozila) se ne dela sredi , ker jo je treba odpret za promet.

Da pa ne bova se enkrat sla cez zgodbo o policistu ki ti je povedal - policisti s kraja tud se kam drugam porocajo, ne samo tebi in sta samo dve opciji: tebi so narobe povedali/ti si narobe razumel ali pa so se vsem ostalim v sluzbi zlagali.
 

Spajky

Guru
7. jun 2017
2.749
667
113
Obala
... malo zabave :evil: CarCrashTV- YT kanal
-----------------------------
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...
 

naliM

Majstr
26. sep 2007
1.375
213
63
Itak da ne bo, američani imajo precej nizke hitrosti, sem prevozil pri njih ca. 15 kkm pa če se prav spomnim je bilo 80 milj največ kar sem peljal. Lahko da ima katera država tudi več. Najhujše so tiste njihove omejitve 55 na cestah, ki jim ne vidiš konca.
Samo se teh omejitev praktično nihče ne drži (morda turisti prvi dan po najemu avta) in vozijo vsaj 10milj preko. Tudi policije ni skoraj nič videti na cesti.
No, v SLO je ravno obratno, tu si v vožjo na omejitvi med hitrejšimi. :)
 

Hondi

Majstr
18. avg 2007
3.358
298
83
Samo se teh omejitev praktično nihče ne drži (morda turisti prvi dan po najemu avta) in vozijo vsaj 10milj preko. Tudi policije ni skoraj nič videti na cesti.
No, v SLO je ravno obratno, tu si v vožjo na omejitvi med hitrejšimi. :)
katera zvezna država? Louisiana, Texas, ne drži 100% ne
 

jello

Guru
22. sep 2008
9.568
3.436
113
Jaz imam tudi drugačne izkušnje, prevozil sem florido, kalifornijo, nevado, arizono, oregon, washington in če sem tempomat nastavil na 2mph nad omejitvijo sem bil najhitrejši. Edino v puščavi med LA in LV se je našel kdo, ki je padel mimo (pa še to samo v nevadi).
 
  • Všeč mi je
Reactions: Hondi

Floki

Guru
6. sep 2007
9.851
2.986
113
Samo se teh omejitev praktično nihče ne drži (morda turisti prvi dan po najemu avta) in vozijo vsaj 10milj preko. Tudi policije ni skoraj nič videti na cesti.
No, v SLO je ravno obratno, tu si v vožjo na omejitvi med hitrejšimi. :)


Kalifornija, Nevada, Oregon, Aljaska, 95+% ljudi se drži omejitev striktno.
 

Cash

Guru
19. avg 2007
8.070
981
113
V naselju mislim. Niti ne vem, kake imajo omejitve v naselju? in da greš do 20km/h čez omejitev?
 

mirsi

Predator
4. jun 2014
7.726
-3
113
Samo se teh omejitev praktično nihče ne drži (morda turisti prvi dan po najemu avta) in vozijo vsaj 10milj preko. Tudi policije ni skoraj nič videti na cesti.
No, v SLO je ravno obratno, tu si v vožjo na omejitvi med hitrejšimi. :)
Tudi js imam enako mnenje. In ko pelješ tam 10 milj preko, te pogosto prehitijo šleparji - ki so med najhitrejšimi na cesti.
Ne vem ampak verjetno za njih veljajo enake omejitve kot za osebne avte.
 
Nazadnje urejeno:

Floki

Guru
6. sep 2007
9.851
2.986
113
Kaksne so kaj kazni za 10-20 čez omejitev?

Za kalifornijo mislim da je bilo okol 30$, drugje nisem gledal.
Moram pa reči za tovornjake da take kulture vožnje nisem videl še nikjer na svetu, sploh kar se Aljaske tiče. Ko pripelješ za njim se vsak umakne na prvem postajališču da greš naprej če ni dvopasovnica, sploh pa če se več avtomobilov nabere. Pa to ne mislim 10+ ker tam na severu ni tako gost promet. Prav nepredstavljivo za naše razmere.
 
  • Všeč mi je
Reactions: sad in Cash

Hondi

Majstr
18. avg 2007
3.358
298
83
Louisiana ti ob prometnih prekrških dvignejo zavarovanje vozila, primer prevoziš rdečo luč.
 

KillaKHAN

Guru
27. avg 2008
17.805
1.121
113
Samo se teh omejitev praktično nihče ne drži (morda turisti prvi dan po najemu avta) in vozijo vsaj 10milj preko. Tudi policije ni skoraj nič videti na cesti.
No, v SLO je ravno obratno, tu si v vožjo na omejitvi med hitrejšimi. :)

Jaz sem sicer samo po new york state vozil ampak s 5mph nad omejitvijo me je zelo veliko vozil prehitevalo. Tudi recimo na gradbiščih kjer so imeli table, da 2x speeding v gradbišču pomeni odvzem vozniške.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Davidoff

naliM

Majstr
26. sep 2007
1.375
213
63
Kalifornija, Nevada in Arizona, konec letošnjega poletja, prevozil skupaj 3500milj v treh tednih.
Dejansko sem bil prve dni z avtocestno vožnjo po omejitvah (tempomat na omejitvi, oz. 1mph čez) napoti vsem, tudi tovornjakom. Ti so ponoči po avtocestah (omejitev 65mph) po klancih navzdol leteli mimo tudi z 80mph. Z +10mph je nekako šlo s prometom in se je dalo izvajati 'stay-in-lane'. Po naseljih je +4mph nekako normalno.
Policajev in ustavljenih avtomobilov sem videl morda 5, dodatno še morda 5 patrulj ob cesti.
Tudi vozniška kultura je zanimiva: agresivnost pri menjavi pasov, prehitevanje tik pred izvozom iz AC namesto pravočasnega razvrščanja, trobljenje (San Francisco), sredinci (LA), ni nič nenavadnega. :)
So pa totalno presrani pri prehitevanju v dvosmernem prometu izven naselij - tudi če je prostor, te avto, ki te je dohitel z vožnjo nad omejitvijo, ne bo prehitel.
Je pa za pohvaliti vožnjo po svojem pasu. Tudi po zelo ovinkastih cestah ni bilo opaziti sekanja pasu. Edini primer, ki mi je prišel nasproti po mojem pasu, je bil glede na obraz in avto rentacar (oba z voznikom germanskega izvora :) ).
 
  • Všeč mi je
Reactions: Cash

Dygscxpixm

Fizikalc
2. jun 2009
396
70
28
Sončna Štajerska
Mene je v 24 letih (in cca 100.000 km) v ZDA gospod policaj ustavil le enkrat.
Peljal sem okoli 80 mph, omejitev je bila 65.
Dobil sem opozorilo, da naj malce zmanjšam hitrost, in to je bilo vse.

Tam nekje do 10 mph nad omejitvijo se običajno tolerira - na cestah, kjer je omejitev 55 mph ali višja.
Če je omejitev 40 ali 45 mph, je toleranca ustrezno nižja (recimo 5 mph).
Če je omejitev 35 mph ali manj, se je striktno držim.
Mimo šol, kjer je omejitev 20 ali 25 mph, tolerance ni.
Če si očitno prehiter, te hitro ustavijo.
Znajo se dobro skriti in naenkrat v retrovizorju zagledaš state trooperja, ki ti signalizira, da moraš ustaviti.

Za krepko prekoračeno hitrost lahko greš po hitrem postopku v zapor.
Enako za vožnjo pod vplivom alkohola.