bedaki na cesti

Fe3

Thinc
13. avg 2007
1.054
16
38
55
Vzhodna Gorenjska
Zato, ker s tem nekomu olajšaš vključevanje na avtocesto. Ampak razumem, da sebičnim lolekom, ki gledajo le na svojo rit, to tudi na kraj pameti ne pade.
Na kratko: bonton. Kje je v današnjih časih bonton pa vsi vidimo vsak dan...
Samo malo strpnosti bi bilo potrebno, pa bi bile naše ceste bistveno varnejše in predvsem manj stresne.

PS: Pa da se razumemo: če nimaš prostega prehitevalnega pasu, pač ni treba, da si ti bedak in vse izsiliš, da se bo nekdo lahko vključil na vozni pas. Lahko pa čisto enostavno pospešiš ali pa malo zavreš/spustiš plin, da mu narediš prostor. Spet, egoističnim bedakom je to znanstvena fantastika. Te bodo raje ''zaprli'' in se ti smejali v obraz (tako kot je bilo zgoraj že napisano).


Če nekdo potrebuje pomoč in »strpnost« ostalih pri tako enostavnem manevru, kot je vključevanje na avtocesto, je pa mogoče z njim kaj narobe. Meni se zdi bolj egoistično in ignorantsko, da nekdo uleti na vozni pas z svojimi 60 km/h in ga boli q. za cel svet, se bodo že drugi umaknili. Da ne govorim o nevarnosti, ki jo s tem povzroča ostalim, po tvoje nestrpnim egoistom. A to je pa kul?
In ne, ni mi problem spustiti gasa, včasih prepustiti prednost, držati primerne varnostne razdalje ipd.
Samo do čisto vsakih neumnosti pa nisem in ne bom strpen.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.263
5.822
113
pri taščici
Vkljucevanie na Ac je enostavno v "bakovcih“ sredi noci. V okolici Ljubkjane v prometni konici pa ne zgleda vec enostavno. Sploh za nekoga ki ne zna " izsiliti“,da bi se vjljucil z ustrezno varnostno razdaljo pa lahko kar pozabis. Na voznem pasu ze tako vozijo s polovicno varnostno razdaljo, in ce grem se jaz vmes, smo na cetrtini. Ker se nisem nikomur priletel v rit, mi ni problem iti vmes med polovicno varnostno razdaljo. Nekdo z malo straha do spostovanja pravil pa nekoliko slabso telesno in umsko koordinacijo pa....ocitno se se nisi vkljuceval v okolici lj vsako jutro. Probaj se vkljuciti v domzalah, sentjakobu, na ljubljanskem obrocu, ob 8 uri zjutraj pa porocaj koliko bos imel pred in za sabo .
 

rotvajler

Pripravnik
7. mar 2011
173
20
18
Zato, ker s tem nekomu olajšaš vključevanje na avtocesto. Ampak razumem, da sebičnim lolekom, ki gledajo le na svojo rit, to tudi na kraj pameti ne pade.
Na kratko: bonton. Kje je v današnjih časih bonton pa vsi vidimo vsak dan...
Samo malo strpnosti bi bilo potrebno, pa bi bile naše ceste bistveno varnejše in predvsem manj stresne.

PS: Pa da se razumemo: če nimaš prostega prehitevalnega pasu, pač ni treba, da si ti bedak in vse izsiliš, da se bo nekdo lahko vključil na vozni pas. Lahko pa čisto enostavno pospešiš ali pa malo zavreš/spustiš plin, da mu narediš prostor. Spet, egoističnim bedakom je to znanstvena fantastika. Te bodo raje ''zaprli'' in se ti smejali v obraz (tako kot je bilo zgoraj že napisano).

Končno eden, ki razume zgoraj napisano. Sam se v takem primeru vedno umaknem na prehitevalni pas, da vozniku iz pospeševalnega pasu omogočim varno in lažjo vključitev na vozni pas. Zakaj bi nekomu zapiral pot ali ga oviral, če imam na voljo še en pas? Seveda se tega ne dela na način, da se ovira ali celo ogroža voznike na prehitevalnem pasu, da se razumemo, saj sem jasno napisal, da sva bila 2 udeleženca v danem trenutku . V zakonih marsičesa ne piše, pa se v praksi (v življenju) prilagaja na način, da je za vse bolj enostavno, lažje, varno, itd.

Za tistega, ki se sprašuje, ali kje to piše v zakonu, pa ni vredno izgubljati niti časa, niti besed...
 
  • Všeč mi je
Reactions: Mr_Wolf

brane_new

Guru
10. feb 2008
14.271
2.267
113
Zaj-j-e-bavanje na AC je resna stvar. Tam je vse 100km +.
Sam vem, koikokrat sem bil stisnjen pri vključevanju na AC. Dam prednost, se umaknem, seveda previdno. Zagotovo sem kakšnemu na prehitevalnem pasu zaprl pot med umikanjem/dajanju prostora , pa je blo vse brez problema.
Doživljam pa redno pri vožnji skozi križišče v Litiji. Moraš tam bit malo šrf in se uriniti. Semafor je kratek, veliko prometa. In mi tip blenda, hupa, dela vaje z rokami in takoj, ko prevozi most zavije z ceste dol.
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.203
4.672
113
Sem mislil, da si se sam mučil in da si tablico skril, nič krive osebe pa ne. Jaz ga tudi ne bi prepoznal, ker ga gotovo ne poznam :)
 

jest5

Guru
18. avg 2007
25.244
-8.464
113
Če bi bmw-kreten gledal, kaj se dogaja pred njim, bi pravočasno zaviral. Če te sorte pacjenti sploh vedo, kje imajo žlajfe
 

Fetici

Fizikalc
1. feb 2008
550
36
28
Mene pa zanima zakaj so se ustavili - vsaj na posnetku ni vidno, da bi bila kakšna kolona naprej.
 

gr69

Guru
15. dec 2009
11.289
2.391
113
še v SLO - ampak komaj
5 vozil - verižno trčenje => torej sta že prej vsaj dva poknla (BMW je snel Cliota in še enega) in so ostali pač zmanjšali.

Ni pa 2x za reči, da ni kdo pod mostom zaradi "toče" parkiral - sam to morajo nekdo "raziskati".
 

geronimo

Fizikalc
9. sep 2007
2.442
73
48
BMW je direktno zadel Cliota in Golfa, katerega je odbilo v en siv avto, plus guma je zadela črnega enoprostorca, torej 5 vozil.

Je pa res videti, da je nekdo ustavil pod mostom in bil izven avta, verjetno so zato upočasnili.