bedaki na cesti

jello

Guru
22. sep 2008
9.697
3.580
113
Živčen je bil in na qrac so mu šli vsi na prehitevalnem, ki se jim ni treba drajsat <100 km/h in v zavetrju kamionov, da bi prijadrali na cilj.
 
  • Haha
Reactions: tomazpog

luka51

Guru
16. avg 2007
13.887
5.165
113
Ne morem več dopolniti. Prva triada. Merjenje sladkorja, delo z avtomatsko črpalko, nadzor nad dieto, dajanje PENa v kritičnih situacijah.

Sem se pa jaz na strani učiteljev isto jezil, da to ni v sklopu njihovih delovnih nalog in odgovornosti pa ni pomagalo.


Če se z napisanim ne strinjaš, pa ti v praksi povej kako zgleda, ko v prvi razred pride 6 letnik s sladkorno brez spremljevalca.
Negre se za strinjat ali ne. Jaz nisem strokovno usposobljen za te zadeve, na koncu sem pa jaz odgovoren, če pride do težav zaradi tega. Sem jaz odgovoren, če nisem dal prave doze inzulina, sem jaz odgovoren ker nisem to in nisem ono. In če pride do zapleta mam nož v hrbtu takoj pri takih zadevah.
V praksi ti pa povem, da če jaz ne smem frocu klopa ven cuknit al pa mu dat lekadola, če ga v šoli v naravi glava boli, mu tudi inzulina ne bom dajal. Je na straših, da za to poskrbijo. Mi je zelo žal. Nemoreš od učitelja/vzgojitelja pričakovat, da bo še zdravnik ali sestra in presojal o zdravju otroka. Preveč stvari lahko gre narobe in kriv bo učitelj, ki je želel pomagat. Imamo za to ustrezno usposobljene ljudi in naj oni skrbijo za to.
V praksi pa če pride s sladkorno brez spremljevalca v 1. razredu se poskrbi, da ima spremljevalca.... Definitivno pa ni za urejanje teh zadev odgovoren učitelj, ampak vodstvo šole.
 

delavec44

Guru
17. dec 2012
1.663
1.009
113
Se načeloma strinjam. Zgodilo se je pa to kar sem opisal. Da bi vsak otrok s sladkorno lahko dobil spremljevalca je utopično pričakovati.
 

Yogi

Guru
1. sep 2007
4.333
957
113
Pa dajte si dopovedat, da vrednost sladkorja 22 pri otroku (ali odraslem) NI nujno stanje. In en interval na semaforju ne spremeni popolnoma nič. Več se mi pa ne da pisat...
 
  • Všeč mi je
Reactions: tony in BornSkeptic

luka51

Guru
16. avg 2007
13.887
5.165
113
Ne rabi ga vsak met. Dovolj je en spremljevalec na šoli in je lahko za več otrok. Mi ga mamo, ker rabi EPI pen oziroma neke tablete al nevem kaj že. V glavnem na šoli je človek, ki realno gledano samo čaka, če bo potreba, da rukne epi pen.
 

ribicija

Guru
4. sep 2007
2.316
1.339
113
Negre se za strinjat ali ne. Jaz nisem strokovno usposobljen za te zadeve, na koncu sem pa jaz odgovoren, če pride do težav zaradi tega. Sem jaz odgovoren, če nisem dal prave doze inzulina, sem jaz odgovoren ker nisem to in nisem ono. In če pride do zapleta mam nož v hrbtu takoj pri takih zadevah.
V praksi ti pa povem, da če jaz ne smem frocu klopa ven cuknit al pa mu dat lekadola, če ga v šoli v naravi glava boli, mu tudi inzulina ne bom dajal. Je na straših, da za to poskrbijo. Mi je zelo žal. Nemoreš od učitelja/vzgojitelja pričakovat, da bo še zdravnik ali sestra in presojal o zdravju otroka. Preveč stvari lahko gre narobe in kriv bo učitelj, ki je želel pomagat. Imamo za to ustrezno usposobljene ljudi in naj oni skrbijo za to.
V praksi pa če pride s sladkorno brez spremljevalca v 1. razredu se poskrbi, da ima spremljevalca.... Definitivno pa ni za urejanje teh zadev odgovoren učitelj, ampak vodstvo šole.
Ti povem iz izkušenj, da se v primeru ko je na šoli otrok s sladkorno usposobi vsaj enega učitelja, ki ga uči za delo s sladkornim bolnikom.
In tako je tudi prav, ker sladkorna ni hec. Sicer je veliko manj heca, ko si v hipo, ampak tudi take visoke vrednosti niso ravno kul.
 

igiNo1

Guru
24. feb 2018
1.414
638
113
So jo policaji ustavili ob prekršku, prevozitvi rdeče luči? Je zato prišla kasneje, ampak še vedno pravočasno, k svojem sončku v šolo?
Če zavestno narediš prekršek, pač plačaš in to je to. Dobro, da ni povzročila prometne nesreče. Da o naklepu niti ne govorim.
 

LarryClay

Majstr
10. feb 2023
883
887
93
Ne rabi ga vsak met. Dovolj je en spremljevalec na šoli in je lahko za več otrok. Mi ga mamo, ker rabi EPI pen oziroma neke tablete al nevem kaj že. V glavnem na šoli je človek, ki realno gledano samo čaka, če bo potreba, da rukne epi pen.
Epipen ni za diabetes.
Je za lajšanje anafilaktičnih reakcij ob hudih alergijah in podobnih reakcijah. Recimo pre-občutljivost na osji pik in podobne jebe.
Ponavadi se poleg mulca, tudi njegove sošolce pouči, kako se ga uporabi.

 

Ledenko

Guru
18. jul 2011
2.475
863
113
Švabski in jodlarski biseri:
IMG_20230611_141212.jpg
IMG_20230611_141225.jpg

IMG_20230611_141300.jpg
IMG_20230611_141317.jpg


 
  • Haha
Reactions: tony

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.945
1.099
113
www.adriamedia.si
Pa saj pise, da je hitela, ker je peljala inzulin. Verjetno je otroku zmanjkalo inzulina in je peljala novega, sicer bi ga dali v soli, ce bi ga otrok imel. Ali pa pen oz. crpalka ni delala.
Tukaj se pac zavestno odlocis, da bos delal prekrske in placal kazen, ce te dobi policija. Ni neke visje matematike. Se zmeraj pa bi lahko klicala 113 ali 112 in bi ji zagotovo priskocili na pomoc.
Potem se tudi zavestno odločiš, da bo morda nekoga ubil, ko bo šel skozi rdečo? Ali pa sebe, pa bo otrok ne le brez inzulina, ampak tudi brez starša?
Poklicala bi 112 in to je to. Ali tudi 113, če jo lahko peljejo, recimo.
 
  • Všeč mi je
Reactions: jendomen

DOMEK

Fizikalc
11. dec 2013
628
56
28
Ko se generira intervencijski pas po sredini velikokrat ni placa med vozili da bi skozi zapeljal ker se vsi tlačijo v špure zadnji hip. Pa tudi če se zapelješ vprašanje kam, ker je itak vozni pas dejansko na odstavnem zaradi naše širine avtocest in ustrahovanja z intervencijskim pasom. Tako da ko promet stoji je čisto vseeno ali gumo menjaš na voznem/odstavnem ali pa na prehitevalnem, dokler je ne na sredini je vse legit.

Seveda je problem če spredaj ni nesreče in se promet spet sprosti, takrat se premakneš če nimaš ravno avta na dvigalki.
Evo ga...še en pacient, ki bo ob priliki menjal gumo na prehitevalnem pasu, kjer se počuti najvarneje.
 

jezek

Guru
24. jul 2008
2.632
1.245
113
...ampak je beton popustil ker pametnejši odneha. Zato je poklico zemota iz Fordam da mu skoći u Lidel po pumpicu za oolje...pa bo po oni metodi za automate porihto!
 
  • Všeč mi je
  • Haha
Reactions: jendomen in aljoman