bedaki na cesti

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.376
5.894
113
pri taščici
Ne boš verjel, v nekaterih križiščih celo lahko legalno zapeljes v rdeco.
Intervencisjka vozila in politiki tudi ne cakajo zelenih.
Kolone(skupine) vozil tudi praviloma ne ustavi rdeca. Pa dejansko vsi krsijo zakon.

Je pa v tem primeru res vprasanje kako nujno je bilo vse skupaj.
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.223
4.703
113
Kazen je v tej zgodbi še najmanjši problem. Večina nas v taki situaciji ne bi bila dovolj zbrana za resno udeležbo v prometu. Policija dela strašne "akcije", da najde ljudi, ki so v prometu, čeprav so spili pivo preveč. Dobro bi bilo, če bi znali najti tudi take udeležence v prometu, ki so preveč utrujeni ali denimo preveč vznemirjeni iz katerega koli razloga za normalno vožnjo.
 
  • Všeč mi je
Reactions: sad in jonny77

Garfildd

Guru
24. jul 2007
5.815
4.308
113
Ne boš verjel, v nekaterih križiščih celo lahko legalno zapeljes v rdeco.
Intervencisjka vozila in politiki tudi ne cakajo zelenih.
Kolone(skupine) vozil tudi praviloma ne ustavi rdeca. Pa dejansko vsi krsijo zakon.

Je pa v tem primeru res vprasanje kako nujno je bilo vse skupaj.
O boh no....

ja prov, pol pa verjetno lahko kar vsi vozimo čez rdečo na polno, če se identificiramo tako da smo na nujni vožnji... :bonk:


Ja, vsi vemo, da lahko gredo intervencijska vozila v rdečo, če gredo lahko varno
in ob zeleni puščici lahko zavijaš desno, če je varno in ne oviraš koga drugega,
ampak ta mamica ni izpolnjevala nobenega od teh pogojev...
 
  • Všeč mi je
Reactions: jendomen

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.376
5.894
113
pri taščici
Ne vemo ce je imel sin insulin pri sebi. Ce ga ni imel in ce je imel sladkorja 22, bi ti kot oce najbrz rekel , da naj mu dajo en bonbon da se bo umiril?
Ali bi pri praznem kriziscu mirno stal pri rdeci luči?
A ni kazen za rdeco vcasih bila vec kot 350?
In ja, pol poti do bolnice sem se peljal v osebnem avtu, drugo polovico pa z resilcem "z luckami". Pa mislis da bi stali pred rdeco ce bi bilo krizisce prazno.
Zakaj vcasih policaji delajo pot osebnemu vozilu na "nujni" voznji"?
 
  • Všeč mi je
Reactions: sad

Piton

Guru
11. apr 2022
1.679
-205
113
kle gor je horda brihtnih, k druzga k narisnga rešica še vidl niso
ne vejo pa, da ti znajo iz 112 mirno povedat da bo za počakat, ker nimajo nobenga rešica frej, razen če držiš čreve u naročju
 
  • Všeč mi je
Reactions: aljoman

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.376
5.894
113
pri taščici
Zakaj pa mislis da sem jaz pol poti naredil z avtom. Zato ker mi je na 112 v prvo rekel naj vzamem analgetik. V drugo ko sem se ze peljal mr je pa vezal na urgenco v domzale
Ko sem se presedel v resilca je pa lucke vzgal, pa ceprav ni bilo vec tako "kriticbo
 

Yogi

Guru
1. sep 2007
4.333
957
113

ribicija

Guru
4. sep 2007
2.316
1.339
113
Pa saj pise, da je hitela, ker je peljala inzulin. Verjetno je otroku zmanjkalo inzulina in je peljala novega, sicer bi ga dali v soli, ce bi ga otrok imel. Ali pa pen oz. crpalka ni delala.
Tukaj se pac zavestno odlocis, da bos delal prekrske in placal kazen, ce te dobi policija. Ni neke visje matematike. Se zmeraj pa bi lahko klicala 113 ali 112 in bi ji zagotovo priskocili na pomoc.
 

tony

Guru
23. jul 2007
9.395
1.356
113
Tle nam dobre polovice zgodbe manjka. Še v mojih časih so mladoletni dobili črpalko, ki jo je polno kril ZZZS. Kaj je šlo tukaj narobe, pa ne vemo, ker ni bilo povedano. Vsekakor pa si predstavljam, da se tega ne rešuje tako, da se kliče mamo, ki nato počne neumnosti na cesti, ker s tem bolj ogroža sebe in druge kot otroka z 22 cukra.
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.883
5.161
113
Za take primere morajo biti v šoli usposobljeni. Od merjenja sladkorja, do dajanja injekcij do znanja avtomatske črpalke. Ne moreš čakati, da starš pride. V najslabšem primeru se pokliče rešilca in potem starša.

Govorim iz izkušenj.
Očitno maš bolj malo izkušenj. V šoli ti lekadola nesmem dat, niti ceka ven cuknit, še glave ti nesmem pogledat če maš uši. Kaj šele inekcije. Edini, ki to lahko naredi je (če ga ima po odločbi) spremljevalec. Bilo kaj je se pokliče starše ali rešilca ko je življensko ogrožujoče.
 

delavec44

Guru
17. dec 2012
1.663
1.008
113
Očitno maš bolj malo izkušenj. V šoli ti lekadola nesmem dat, niti ceka ven cuknit, še glave ti nesmem pogledat če maš uši. Kaj šele inekcije. Edini, ki to lahko naredi je (če ga ima po odločbi) spremljevalec. Bilo kaj je se pokliče starše ali rešilca ko je življensko ogrožujoče.
Pa si že imel otroka s sladkorno ali ti to malo na pamet?

Moje izkušnje so iz 2 primerov v praksi par let nazaj. Učitelji so morali še na "izobraževanje".
 

delavec44

Guru
17. dec 2012
1.663
1.008
113
Ne morem več dopolniti. Prva triada. Merjenje sladkorja, delo z avtomatsko črpalko, nadzor nad dieto, dajanje PENa v kritičnih situacijah.

Sem se pa jaz na strani učiteljev isto jezil, da to ni v sklopu njihovih delovnih nalog in odgovornosti pa ni pomagalo.


Če se z napisanim ne strinjaš, pa ti v praksi povej kako zgleda, ko v prvi razred pride 6 letnik s sladkorno brez spremljevalca.
 

blazko

Majstr
21. sep 2007
7.357
379
83
Vceraj v gostem prometu na AC vozim po prehitevalnem pasu, kolona na obeh pasovih, z motorjem, na voznem nova Kia EV6. Ko se ji priblizujem, se razmisljam da od vseh stromarjev se mi ta vsaj vizuelno se najbolj dopade, se ji vklopi indikator v vzvratnem ogledalu. Ok sofer ve, da ima v mrtvem kotu drugo vozilo. Vraga ve, zavije levo, jaz zaviram, spozna napako in sunkovito odvije desno nazaj na vozni pas. Trenutek pocakam za njim, potem se zelim odpeljat naprej in ko sva vzporedno, ponovi vajo in me stisne ob ograjo :oops1:

In potem razmisljam kaj bi temu lahko botrovalo? Je mozno da je tisto sunkovito vracanje na vozni pas opravila avtomatika oz. asistencni sistem? Pa se potem sofer ni dal in "povozil" avtomatiko? Ne verjamem da bi namenoma zapeljal vame, zagotovo pa ni prebral navodil za uporabo vozila.
 
  • Wow
Reactions: Matey

Fly

Majstr
21. jul 2007
2.590
498
83
Očitno človek ni imel pojma o svojem avtu. Imam kio z vsemi asistenčnimi sistemi, zelo verjetno delujejo enako kot na ev6.
Torej, če je želel na levi pas in ni vklopil smernika, ga avto samodejno "popravi" nazaj na vozni pas, gre pa na silo, če želiš.
Če je vklopil smernik, se pa sproži zvočni signal, da ima vozilo v mrtvem kotu, tako da zelo spregledaš vsa opozorila.