bedaki na cesti

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.346
8.709
113
Moji nedeljski doživljaji.... se s kamperjem peljem ponoči od Vinice proti Črmošnjicam in naprej proti Žužemberku Ivančni itd. Na cesti kar nekaj prometa in ponavadi ko se za mano nabere kolona ustavim in jih spustim naprej, s kamperjem se le ne da tiščat po ovinkih, tokrat je blo to bolj nemogoče. Klasična ovira na cesti sem bil zgolj v najhujšem klancu, ko je šlo jedva 80, tam se pa nimaš kam umaknit. Se nabere za mano kolonca in začnem razmišljat kje bom ustavil in začnem po koncu klanca in naselja pospeševat s pol gasa (če bi kdo prehitel) do dobrih 90, za mano nobenga, se spustim s Črmošnjic cel čas dobrih 90 do 100, nobenga. Prva naselja spodaj, kjer vozim vedno dobrih 50, že iz navade pa tam so dostikrat tud ponoč radarji jih spet fašem na rit, takoj ko je konec naselja in grem spet počas pospeševat namest da bi me kdo prehitel, jih spet zgubim. Sem in tja je kdo prehitel klasilčno in vzorno potem, ko se je očitno losal te čudne grupe zadaj, vsi ostali so podobno najedali v naseljih, ven iz naselja, ko bi me z lahkoto prehitel, so zaostal. Potem se pa najde en tam mal pred mostom čez Krko v tistih ozkih naseljih, ki me je šel divje prehitevat v ovinek (prej na odprti cesti je zaostajal) in zarad roke na trobli skoraj pristal v eni hiši, očitno je mislil, da se bi mu moral umaknit, čeprav nisem jaz delal gužve.
Cel čas sem razmišljal, če se jim umaknem, se bom moral cijazit 70, ker očitno nekateri vozijo konstantno 70 ne glede na to, al so v naselju al pa na odprti cesti. Tud pol, ko se je šlo v Ivančni na AC, kjer grem s kamperjem max 120 me ni prehitel noben s tiste grupe, pa so bli za mano, ko sem zavijal na AC. Luna ni bla, to vem.
 

kajn

Guru
5. okt 2007
2.441
1.235
113
Iskajoč brata
to je kar nedeljska klasika na tej cesti...
Problem je takega, jaz jim rečem klub 70, prehitet na tem odseku. Ker ti v naselju ravno toliko pobegne, da potem dohitiš ravno do naslednje vasice, kjer se zgodba ponovi....
 

8888

mesija - Assassin's Creep
8. jul 2010
32.904
5.654
113
blizu močvirne prestolnice
Moji nedeljski doživljaji.... se s kamperjem peljem ponoči od Vinice proti Črmošnjicam in naprej proti Žužemberku Ivančni itd. Na cesti kar nekaj prometa in ponavadi ko se za mano nabere kolona ustavim in jih spustim naprej, s kamperjem se le ne da tiščat po ovinkih, tokrat je blo to bolj nemogoče. Klasična ovira na cesti sem bil zgolj v najhujšem klancu, ko je šlo jedva 80, tam se pa nimaš kam umaknit. Se nabere za mano kolonca in začnem razmišljat kje bom ustavil in začnem po koncu klanca in naselja pospeševat s pol gasa (če bi kdo prehitel) do dobrih 90, za mano nobenga, se spustim s Črmošnjic cel čas dobrih 90 do 100, nobenga. Prva naselja spodaj, kjer vozim vedno dobrih 50, že iz navade pa tam so dostikrat tud ponoč radarji jih spet fašem na rit, takoj ko je konec naselja in grem spet počas pospeševat namest da bi me kdo prehitel, jih spet zgubim. Sem in tja je kdo prehitel klasilčno in vzorno potem, ko se je očitno losal te čudne grupe zadaj, vsi ostali so podobno najedali v naseljih, ven iz naselja, ko bi me z lahkoto prehitel, so zaostal. Potem se pa najde en tam mal pred mostom čez Krko v tistih ozkih naseljih, ki me je šel divje prehitevat v ovinek (prej na odprti cesti je zaostajal) in zarad roke na trobli skoraj pristal v eni hiši, očitno je mislil, da se bi mu moral umaknit, čeprav nisem jaz delal gužve.
Cel čas sem razmišljal, če se jim umaknem, se bom moral cijazit 70, ker očitno nekateri vozijo konstantno 70 ne glede na to, al so v naselju al pa na odprti cesti. Tud pol, ko se je šlo v Ivančni na AC, kjer grem s kamperjem max 120 me ni prehitel noben s tiste grupe, pa so bli za mano, ko sem zavijal na AC. Luna ni bla, to vem.
Že spet nakladaš. Ti nisi nikoli znal voziti :evil:
 

erikson

Guru
25. avg 2007
21.279
5.200
113
Ni sicer bedak, bolj kaj se ti lahko zgodi na avtocesti.

Je imel kar srečo v petkovi popoldanski gneči, da vseeno ni bilo toliko avtomobilov. Pohvale tudi voznikoma, ki sta takoj ustavila in tekla pomagat, medtem ko so ostali vozili naprej.

 
  • Všeč mi je
Reactions: tony

ncnifrej

Guru
14. avg 2013
1.959
803
113
Zakaj ima Dars tele krompirje od kamer?

ziva zalost od so-ljudi.. imel prilko bit prva prica/pomoc nesrece na avtocesti.. kolk ljudi vijuga med razbitinami - to ne mors verjet.. nisem skodozeljen - ampak v tistem trenutku sem ji pa zazelel da jim gume pocijo na naslednjem ovinku .. bedaki

aja nesreca - kar je bilo hudo za videt (streseno po bankini pa cez oba pasova) se je izslo samo s sesutim plehom
 

LeQuack

Guru
26. avg 2007
6.808
3.336
113
40
Lj


Ali avtobusi danes nimajo še Lane Assist, pa radarski tempomat????? al to ne dela če zaspiš?
Na 24ur spet dvoličnost, ker se je nesreča zgodila na Hrvaškem dovolijo komentiranje, če bi bila pri nas pa ne bi. Res so brez vesti.

 

Ledenko

Guru
18. jul 2011
2.465
857
113
Imamo (še delujoč) link do posnetka tega padalca?
 

Viper_XxL

Guru
20. avg 2007
9.301
928
113
Titograd
Haha, spet on! Domneva se kdo je, je že pred leti dirkal, spremljala ga je pa corvetta. Bolid pa je od Dallare iz leta 2008 iz nekdanjega razreda F3000 z preko 600KM. Poezija za ušesa :srce:
 
  • Všeč mi je
Reactions: 8888

brane_new

Guru
10. feb 2008
14.132
2.208
113
"Njemački sud u utorak je osudio 52-godišnjeg muškarca na kaznu doživotnog zatvora zbog ubojstva pet osoba, uključujući i novorođenče, tako što je jurećim automobilom uletio u pješačku zonu u gradu Trieru na zapadu zemlje."
 
  • Všeč mi je
Reactions: luciano

luka51

Guru
16. avg 2007
13.836
5.081
113
Dirkalni picikl ni stvar registracije in homologacije za udeležbo v prometu. Dirkalni avto pa ni homologiran za promet, niti registriran.
 

Vojnik

Guru
16. apr 2017
1.287
818
113
Jeba, ce nima prostora za parkirat z BMW.
3FB9C539-1B18-47D8-AC2C-CA2E9F25C40D.jpeg
 
  • Všeč mi je
Reactions: Marxon