bedaki na cesti

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.933
1.094
113
www.adriamedia.si
Ja, samo ce se je ustavil "70" korakov od mesta nesrece, smatras da je bila voznja v okviru omejitve hitrosti 50kmh?
Sem imel nesreco z G2 ( fosil v primerjavi s focusom) s prblizno tako hitrostjo (res da skoraj s povicnim prekrivanjem avtomobilov, pa so se vrata "odprla in zaprla" pri avtu.
Na strani trcenja je bil cvikel na strehi. Narazen pa sva bila "7" korakov
50% prekrivanje je neprimerljivo ugodnejše od 20% ali še manj. Plus: pri tako majhnem prerivanju se avti po navadi ustavijo dosti bolj narazen. Pri 100% se ponavadi ne premaknejo prav dosti od točke trka.
 

mirsi

Predator
4. jun 2014
7.788
-255
113
Po teh novih kolesarskih je pa tud umetnost, da v 3,5m spraviš dva avtomobila, pa še nekaj placa je vmes.
sharrow.JPG
 

vogel

Majstr
1. sep 2007
1.470
227
63
No, da vidimo odgovore:

Ni policistov, ni semaforja, ni znakov …

Zeleni avtomobil želi zaviti levo, medtem ko gresta rdeči in modri naravnost. Kdo ima potemtakem na križišču prednost?

pref.jpg
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.416
9.163
113
popravljam, Jurek ima prav. ceprav v praksi ne gre ravno tako kot je napisal.

v praksi jači gre prvi... omika s klobukom gre zadnja ker jo je strah samega sebe. :evil:
 
  • Haha
Reactions: bertoncl

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.223
4.703
113
Ko smo mi delali izpit, so nas to učili drugače. Torej tako kot je najprej napisal sajkek. Res pa je, da sem potem bral čez kako desetletje, da so nas v Jugi učili kdaj se uporabi pravilo desnega in kdaj pravilo srečanja drugače kot preostali svet ali vsaj Evropa.
 

jurek1973

Guru
3. sep 2007
3.916
816
113
Ko smo mi delali izpit, so nas to učili drugače. Torej tako kot je najprej napisal sajkek. Res pa je, da sem potem bral čez kako desetletje, da so nas v Jugi učili kdaj se uporabi pravilo desnega in kdaj pravilo srečanja drugače kot preostali svet ali vsaj Evropa.
Priznam, da ne vem, kako bi ravnal sam v taki situaciji.
Križišča brez znakov so pri nas redka, če so že, so to zelo majhna križišča z ozkimi cestami.
Pa recimo, da je namesto zelenega avta en zelen tovornjak.
Si ne predstavljam, kako bi zapeljal do polovice in čakal. Bi zablokiral celo križišče.

V primeru tovornjaka teorija pravi, da tovornjakar džentelmensko počaka in odstopi prednost ostalim.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Pepe

damci

Pripravnik
12. sep 2007
247
6
18
Še en nesposobnež, ki bi skoraj fental sebe, svoje otroke v avtu in še koga.
Vse to pri omejitvi 80km/h, letel pa je zagotovo z najmanj 120km/h

 
  • Wow
Reactions: Morgoth

LeQuack

Guru
26. avg 2007
6.860
3.381
113
40
Lj
Prijava na policijo, da ga pridejo z vodnim topom nabutat. Če lahko nedolžne protestnike ne vidim zakaj ne bi tudi tega.
 
  • Haha
Reactions: Matey

Ledenko

Guru
18. jul 2011
2.475
862
113
Verjetno en iz med tistih "tapametnih", k mu je Lane assist brezvezen in ga vsakič ob zagonu izključi, med vožnjo pa dela vse drugo, samo tisto ne, kar je treba....
 
  • Všeč mi je
Reactions: Hanzi