bedaki na cesti

crnobog

Guru
29. apr 2009
3.353
1.733
113
Dejmo rečt bobu bob. Vsak normaln šofer bi v tem primeru ustavil in BMW ja, ki je pač očitno naredil napako spustil predse. Prostora je bilo dovolj in hitrost ni bila prevelika. Tole pederišenje s trobljenjem in nepotrebnim odmotavanjem čez zebro pač pripelje do konfliktov in zato sta vedno potrebna dva. Dva butla!
 

sass

Guru
1. sep 2007
5.101
742
113
Dejmo rečt bobu bob. Vsak normaln šofer bi v tem primeru ustavil in BMW ja, ki je pač očitno naredil napako spustil predse. Prostora je bilo dovolj in hitrost ni bila prevelika. Tole pederišenje s trobljenjem in nepotrebnim odmotavanjem čez zebro pač pripelje do konfliktov in zato sta vedno potrebna dva. Dva butla!
ja seveda, ti normalen šofer bi BMW še pospremil čez zebro, da ja ne bi prišlo do nekih konfliktov. ni bila to neka konfliktna situacija, prostora je bilo dovolj. če bi mi kdo peljal nasproti, sem imel dovolj časa da bi ustavil, lahko pa bi BMW tudi pohodil gas v križišču in mi niti bremzati ne bi bilo treba. zmotila me je le reakcija voznika v BMW, ko je iz relativno nenevarne in nehotene situacije začel delati namerne prekrške
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.322
5.842
113
pri taščici
Bodimo pošteni, stop znaka pri nas tako ali tako noben od rednih voznikov ne upošteva tako kot bi ga naj, ko smo se to učili v avto šoli. Je vsaj to naredil, da je ustavil toliko hitro, da se je dalo normalno "odmotat" mimo njega, saj ni bilo nasproti vozečih.
Tisto pri semaforju pa je za odvzem, kar se mene tiče. Res ne razumem, da pri rdeči pelješ mimo kolone in se zrineš na prvo mesto...
Res je, ustavljanje pri stop znaku oziroma njegovi črti je v primeru nepreglednosti precej nesmiselno.
Je pa zato pametno do točke preglednosti pripeljati s tako hitrostjo in z nogo na zavoro da lahko ustavis na enem metru.
Če ti tudi to ne uspe, ni treba zaradi tega vozniku na prednostni cesti pokazati kaj si misliš o njem in zganjati potem še večje neumnosti na cesti.
Jaz se v takem primeru poskušam opravičiti s kretnjo rok ali kako drugače požreti drek.ki sem ga skuhal.
Zato pa nimam.bmw
 

VAG

Majstr
11. avg 2007
1.747
218
63
Dejmo rečt bobu bob. Vsak normaln šofer bi v tem primeru ustavil in BMW ja, ki je pač očitno naredil napako spustil predse. Prostora je bilo dovolj in hitrost ni bila prevelika. Tole pederišenje s trobljenjem in nepotrebnim odmotavanjem čez zebro pač pripelje do konfliktov in zato sta vedno potrebna dva. Dva butla!
Kdor naredi napako, se lahko potem tudi opraviči, kljub temu, da mu je uporabnik sass potrobil in ga obvozil.
Popolnoma identična situacija se mi je zgodila v soboto, samo da je voznik Touarega še malo bolj vehementno zapeljal iz neprednostne ceste in to sredi belega dneva in na preglednem delu ceste.
Po tistem, ko sem potrobil in istočasno dokaj na hitro ustavil (da ni bilo trka), je možak ustavil sredi križišča (še danes ne vem a zato, ker enostavno ni vedel kaj naredit ali mi je samo hotel pokazat, da je jaći, pa se mi bolj dozdeva, da slednje) in se potem počasi odpeljal, ko sva si bila vzporedno, mi je pa poskušal skozi zaprto okno nekaj dopovedovat v stilu kaj je narobe.
Po tistem, ko sem odprl svoje okno, da ga vprašam, če je vse OK z njim, se je pa raje spokal.
Recimo, da imam prevoženih pol milijona+ kilometrov brez da bi povzročil prometno nesrečo, če pa sem kdaj (nehote) koga izsilil, sem pa dvignil roko in se opravičil, nikoli pa nisem po svoji napaki bil še pameten.
Ampak na Alterju je vedno en del populacije, ki potem tudi tistega, ki ni bil kriv za skorajšnjo nesrečo, obtoži, da je isti bedak.
Lepo se je potem pokazal karakter in kultura voznika BMW škatle, najprej sredinec (po navedbah uporabnika sass), potem pa še šerif v naslednjem križišču.
In takemu je treba dat še prednost, pa rdeč tepih, da bo varno oddirjal dalje?
 

hermann

Guru
19. mar 2014
9.249
5.817
113
Je, ampak nič pametnega

Debil pač v eni roki drži telefon in snema števec in pri 186 gre vse po svoje na koncu pa vidiš razbito šipo. Še najbolj moteča pri vsem je glasna cigumigu muzika.