bedaki na cesti

JakeOnBreak

Majstr
18. jun 2012
730
296
63
Poznam pomen. In ja, sem videl, da ni več v zakonu počasnega pasu, znak pa ostaja. Na določenih odsekih je ta počasni pas zaradi tovornjakov in uničenosti problem in verjetno se strinjava, da divjanje 180+ v Vrhniški klanec ni ravno fajn po nobenem pasu, še najmanj pa po skrajno desnem, še posebno, ker ni odstavnega pasu. Zakonodajo so prilagodili tri in več pasovnim avtocestam, žal pa avtocest niso.
Če poznaš pomen, potem verjetno veš, da ne prepoveduje vožnje po skrajno desnem pasu. Pomeni samo, da se moajo vozila, ki ne dosegajo navedene hitrosti, razvrstiti na določen pas. Ne pomeni pa tega, da če si hitrejši od navedene hitrosti, da ne smeš uporabljati tega pasu. Še vedno velja posevem enako pravilo, da se držiš skrajno desnega voznega pasu, razen kadar prehitevaš druga počasnejša vozila.
Noben ne pričakuje, da se kdorkoli umika na desni pas, če je ta zaseden z drugimi vozili, saj v takem trenutku dejansko prehitevaš in je sredinski pas čisto ok. Problem nastane, ko je desni pas prazen, nikjer nobenga v celotnem vidnem polju, vozila se pa se še vedno vozijo po sredniskem in skrajno levem pasu, običajno na obeh pod omejitvijo.
Se pa strinjam, da bi lahko pasove razmejili z enakimi črtami in da bi se 3tji pas vedno odpiral in zapiral z leve (kot je že rešeno na določenih odsekih) in ne z desne. S tem bi verjetno veliko več voznikov upoštevalo pravila

Vožnja s 180+ pa v Sloveniji tako ali tako ni dovoljena. Ne glede na prometni pas. Še vedno pa to ne poeni, da lahko špilaš šerifa in načrtno omejuješ divjake. Za to imamo policijo. Pač če vidiš nekoga hitrejšega za sabo, se mu umakneš desno takoj ko je to varno in trajbaš svoj tempo naprej. Al je to 100 al 130 niti ni važno.
Zadnje čase se res bolj malo po slovenskih AC peljem tako da ne vem, kako je z uničenjostjo desnih pasov, samo če te nekdo lahko z 180+ prehiti po desnem pasu, potem že ne more biti tako uničen, da se tudi ti ne bi moral voziti po njem znotraj omejitve.
 
Nazadnje urejeno:

naliM

Majstr
26. sep 2007
1.378
213
63
Skrajno desni pasovi (uporabljam jih z vsemi avti, tudi takimi, ki so krepko zmogljivejši od povprečja vozil alfa Alter predstavnikov :) ) so čisto zadovoljive kvalitete, zato to ne more biti razlog na neuporabo.
Moje mnenje je, da večina neuporabnikov skrajno desnega voznega pasa razloga za neuporabo ves čas vozi s seboj (namig: nahajata se približno med obema usesoma, reče pa se jima Neznanje in Ego :fredi: ).
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.609
8.933
113
Imaš prav.
Imaš problem, če drekaš po telefonu, če notmalno voziš vidiš že na 500m kaj je naprej in se ustrezno presortiraš. Ali pa če voziš na varnostni razdalji 2m za tovornjakom.
Ampak vem, avtodom je prenizek in potem ne vidiš čez ostala vozila, tako da te čisto razumem. :p

PS: pizdeki najdete 1001 izgovor zakaj nečesa ne morete narediti, da le vam ne gre sekunda življenja ali pa bog ne daj, da bi pomagali nekomu drugemu z rahlo prilagoditvijo svojega ravnanja. Lani se nas je na Vršič jajcalo gor ene 50 vozil za pizdekom v kovinski kanti. Vmes je bilo najmanj 10 parkirišč, ampak ne, on se ne MORE za pol minute ustavit in spustit mimo.
Ne vem sicer na podlagi česa zdaj ti mene sodiš. Včeraj sem se na relaciji Grosuplje Brod na Kolpi umaknil vsaj 10krat to redno počnem. Seveda jih pol teh, ki sem jih spustil pred mano potem ni imel izpolnhenih obrazcev in smo pol stal ko opice, da so jih popisal.
 

AndrejD

Guru
20. jul 2007
6.950
1.260
113

brane_new

Guru
10. feb 2008
14.413
2.295
113

kaj češ. Rešitev edino karantena.
 

koliko

Guru
21. avg 2007
4.233
2.072
113
SV SLO
Včeraj sem prevozi enih 800 km po avstrijskih avtocestah. Nobene situacije, kjer bi lahko preklinjal, vse tekoče, kljub temu, da so omejitve tudi na 100 km/h ali celo 80 in 60 km/h. Dejansko nobenega stresa zaradi drugih voznikov. Edino ko sem se peljal iz Graza proti Sloveniji je bilo nekaj dirk slonov (ko šleper prehiteva šleperja) pa še to so bili glavni akterji tovornjaki s slovenskim reg. oznakami. Ampak se nisem sekiral, ker sem bil že konkretno utrujen.....