bedaki na cesti

AndrejD

Guru
20. jul 2007
6.945
1.258
113

Varnostna razdalja in idioti, ki ne gledajo na cesto ?

Potrjeno x2 :


Prva se je zgodila v smeri Maribora, ko je voznik tovornega priklopnega vozila zaradi tega, ker ni vozil po sredini voznega pasu, trčil v drugo tovorno priklopno vozilo, ki je moralo pred tem nujno ustaviti na odstavnem pasu.

Odpadli deli vozil iz prve nesreče so prileteli tudi na drugo smerno vozišče avtoceste, za smer iz Maribora proti Ljubljani. Zaradi predmetov na vozišču je začel voznik osebnega avtomobila, ki je vozil proti Ljubljani, zavirati, zaradi prekratke varnostne razdalje pa je vanj trčil za njim vozeči voznik osebnega avtomobila.
 

LeQuack

Guru
26. avg 2007
6.846
3.364
113
40
Lj
Potrjeno x2 :


Prva se je zgodila v smeri Maribora, ko je voznik tovornega priklopnega vozila zaradi tega, ker ni vozil po sredini voznega pasu, trčil v drugo tovorno priklopno vozilo, ki je moralo pred tem nujno ustaviti na odstavnem pasu.

Odpadli deli vozil iz prve nesreče so prileteli tudi na drugo smerno vozišče avtoceste, za smer iz Maribora proti Ljubljani. Zaradi predmetov na vozišču je začel voznik osebnega avtomobila, ki je vozil proti Ljubljani, zavirati, zaradi prekratke varnostne razdalje pa je vanj trčil za njim vozeči voznik osebnega avtomobila.

Koliko dodatnega dela bodo imeli zdravniki? A zdaj pa ne bodo mediji hiteli pisati da je treba ustaviti avtomobilski promet?
 
  • Všeč mi je
Reactions: jonny77

sad

Guru
24. avg 2007
20.495
9.200
113
tole z motoristi adijo pamet, naj jim nabijejo 10x registracijo motorja in dražje izpite itd....pa seveda takojšen odvzem motorja ob že najmanjšem cpp prekršku.
A res? In koliko prometnih povzročijo avtomobilist in kakšne so posledice teh nesreč? Potem bi morali njim nabiti 100x registracijo in jim vzeti izpit že preden ga sploh v roke dobijo.
In zakaj bi morali motoristu, ki gre 5km/h čez omejitev vzeti motor, avtomobilist bo pa plačal par 10 EUR? No, dej mi to povej.
Bedak.
 

Floki

Guru
6. sep 2007
9.891
3.018
113
osebni avtomobili1.143.150
kolesa z motorjem63.790

VOZNIKI ENOSLEDNIH MOTORNIH VOZIL - med 23 umrlimi vozniki enoslednih motornih vozil jih je bilo 20 voznikov motornega kolesa, 2 umrla sta bila voznika mopeda, 1 umrli pa voznik mopeda do 25km/h,
17 od 23 umrlih voznikov enoslednega motornega vozila je bilo tudi povzročiteljev prometne nesreče (74 %).

Največ umrlih udeležencev v letu 2019 je bilo v prometnih nesrečah, ki so jih povzročili vozniki osebnih avtomobilov – 59 umrlih oz. 58 %. Med 59 umrlimi jih je bila večina oz. 29 umrlih voznikov osebnih avtomobilov, 17 potnikov, 7 pešcev, 4 voznikov motornih koles, 1 voznik tovornega vozila in 1 kolesar.

Voznikov motornih koles je 18 kat manj

Zaključke delajte sami.
 
  • Všeč mi je
Reactions: fonza12

koliko

Guru
21. avg 2007
4.231
2.069
113
SV SLO
To motoristi ne bodo nikoli priznali. Ko si kupiš motor(enosledno vozilo z motorjem) si že z eno nogo v grobu(žari). Če še tako upoštevaš prometne predpise prej ali slej naletiš na nekoga, ki jih ne. V avtu imaš airbage, okoli sebe karoserijo pred sabo motor, ABS, ESP, v novejših avtomobilih sistem samodejnega zaviranja,.... Kaj ima pa ko si motorist? Mogoče čelado drugo pa je popolnoma nezaščiteno. Potem pa najdeš junake, ki se ne vozijo po predpisih predvsem za nekajkrat prekoračijo najvišjo dovoljeno hitrost najrajši po naseljih. Prvo soboto karantene sem malo kolesaril okrog MS in to kar so počeli motoristi res ni bilo v mejah cestno prometnih predpisov. Kot, da bi čutili pogin. In res naslednji dan se je pri Lenartu smrtno ponesrečil motorist(prevelika hitrost in je zletel s ceste v ulično svetilko(kandelaber)).
 

brane_new

Guru
10. feb 2008
14.274
2.268
113
To motoristi ne bodo nikoli priznali. Ko si kupiš motor(enosledno vozilo z motorjem) si že z eno nogo v grobu(žari). Če še tako upoštevaš prometne predpise prej ali slej naletiš na nekoga, ki jih ne. V avtu imaš airbage, okoli sebe karoserijo pred sabo motor, ABS, ESP, v novejših avtomobilih sistem samodejnega zaviranja,.... Kaj ima pa ko si motorist? Mogoče čelado drugo pa je popolnoma nezaščiteno. Potem pa najdeš junake, ki se ne vozijo po predpisih predvsem za nekajkrat prekoračijo najvišjo dovoljeno hitrost najrajši po naseljih. Prvo soboto karantene sem malo kolesaril okrog MS in to kar so počeli motoristi res ni bilo v mejah cestno prometnih predpisov. Kot, da bi čutili pogin. In res naslednji dan se je pri Lenartu smrtno ponesrečil motorist(prevelika hitrost in je zletel s ceste v ulično svetilko(kandelaber)).
Dejstva, ki so znana/poznana. Pa še zmerom tolčejo svojo, kako so ogrožrni, pa da oni sploh in da so to drugi.
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.495
9.200
113
To motoristi ne bodo nikoli priznali. Ko si kupiš motor(enosledno vozilo z motorjem) si že z eno nogo v grobu(žari). Če še tako upoštevaš prometne predpise prej ali slej naletiš na nekoga, ki jih ne. V avtu imaš airbage, okoli sebe karoserijo pred sabo motor, ABS, ESP, v novejših avtomobilih sistem samodejnega zaviranja,.... Kaj ima pa ko si motorist? Mogoče čelado drugo pa je popolnoma nezaščiteno. Potem pa najdeš junake, ki se ne vozijo po predpisih predvsem za nekajkrat prekoračijo najvišjo dovoljeno hitrost najrajši po naseljih. Prvo soboto karantene sem malo kolesaril okrog MS in to kar so počeli motoristi res ni bilo v mejah cestno prometnih predpisov. Kot, da bi čutili pogin. In res naslednji dan se je pri Lenartu smrtno ponesrečil motorist(prevelika hitrost in je zletel s ceste v ulično svetilko(kandelaber)).
Tole si poglej:
Video je narejen na podlagi znanstvenih podatkov o prometnih nesrečah in vzrokih, ne tvojega apčutka.

Mislim, da se večina motoristov zaveda, da je vožnja motorja V POVPREČJU konkretno bolj nevarna od avtomobila. Ampak ni pa potrebno, da to velja tudi ZATE. Poglej si cel video, pa ti bo vse jasno.
Sam poznam kar nekaj motoristov, ki so stari že tudi čez 60 let in so na motorju že vsaj 20 let, naredijo pa letno ohoho kilometrov. Poznam enega, ki se razen pozimi, vse ostalo vozi praktično le z motorjem. In noben še ni imel prometne. Čudno ne?
Verjamem pa, da je kar nekaj divjakov, ki zraven še pijejo alkohol in še kakšen element tveganja dodajo k temu. No, taki se žal zelo verjetno hitro izločijo iz prometa, je pa dobro vsaj to, da večinoma le sebe izločijo, ne pa tudi drugih nedolžnih.

To je to, sedaj pa nakladajte spet o nevarnih divjakih na motorjih.

Pa btw.: vsa ta načela veljajo tudi za avtomobiliste.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Matey

jello

Guru
22. sep 2008
9.664
3.555
113
Preveč 50+ letnikov, ki so turistično v paru kruzali sem in tja po evropi poznam, ki so ali kripli ali pa jih ni več med nami. Večina ne po lastni krivdi. Ampak, ugotovitve, ki se začnejo z "jaz pa poznam" niso statistika.
 

Romzi

Guru
4. sep 2008
9.636
3.450
113
Dobrova pri LJ.
Tudi poznam. Popravek: sem poznal.
In še izjava motorista (50+) - iz prve roke: ko imaš enkrat 100kw in več pod ritjo, ni šans da tega ne bi pr'tisnu. Se zaveda da je velika verjetnost da bo 1x nekam poču, ampak ga ne odvrne.
Btw., največ motorjev na avtonetu ima med 750 in 1500 ccm, imajo pa večinoma vsaj toliko konjev kot povprečen družinski avto.
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.495
9.200
113
Preveč 50+ letnikov, ki so turistično v paru kruzali sem in tja po evropi poznam, ki so ali kripli ali pa jih ni več med nami. Večina ne po lastni krivdi. Ampak, ugotovitve, ki se začnejo z "jaz pa poznam" niso statistika.
To drži. Zato je pa video zgoraj precej realen.
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.495
9.200
113
Tudi poznam. Popravek: sem poznal.
In še izjava motorista (50+) - iz prve roke: ko imaš enkrat 100kw in več pod ritjo, ni šans da tega ne bi pr'tisnu. Se zaveda da je velika verjetnost da bo 1x nekam poču, ampak ga ne odvrne.
Btw., največ motorjev na avtonetu ima med 750 in 1500 ccm, imajo pa večinoma vsaj toliko konjev kot povprečen družinski avto.
Jaz poznam motorista, ki je s tujo R1ko na 500m ravnoci v naselju šel 200km/h. In kaj sedaj?
Pa čoperji s 1000 kubiki so smeh, ravno tako kvazi adventure motorji. Imaš kar nekaj 750 takov s 70-80 konji. In?
Je pa lahko recimo cestak s 600 kubiki precej nevaren.

Tako da tvoja logika kubikov ne velja ravno. Poleg tega itak ne velja. Malo poglej koliko je mopedov, pa potem naprej razpredaj stereotipe.
 
Nazadnje urejeno:
  • Všeč mi je
Reactions: Robert
I

Izbrisan uporabnik 3287

Evo, jaz priznam. Kjer se da, pritisnem. Se zivim. Samo enega do sedaj razbil totalko. Starejsi si, manj casa je.
Dosti vas ocitno ne loci hitrejse voznje in totalnih bedakov (posnetek zgoraj dober primer).
Bolj nevarni so janezi in metke na faceshitu, sms ali ostalih zadevah.
 
  • Ljubezen
Reactions: Robert