bedaki na cesti

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.089
3.574
113
Marlbor
Ko so reševalci prišli, je bilo že konec. Nekaj ga je kao poskušal oživljati povzročitelj sam, samo nič ni mogel narediti.
 

jonny77

Guru
16. sep 2007
10.730
2.343
113
Pomurje
:bonk:
Ti pa nikoli ne pozabiš vklopiti smerokaze???? Se zgodi, da v določenih situacijah(v mojem primeru zeloooooo redko) pač ne vklopiš in to te lahko stane življenja, ker umetna inteligenca reagira drugače, kot razumen človek. Amen. Ne maram občutka, da nekdo drug vozi namesto mene, lahko me opozarja ni mi pa všeč, da mi volan dobesedno trga iz rok.
Kaj vse zemlja nosi!

Zakaj si raje varovalk ven ne pobereš. Ne rabiš vedno gumbov pritiskat. LoL
Avto da je kriv, ker odvija če ne daš žmigavca. :bonk::bonk::bonk::bonk::bonk:
 
  • Všeč mi je
Reactions: sad in Pepe

koliko

Guru
21. avg 2007
4.232
2.071
113
SV SLO
:bonk:
Kaj vse zemlja nosi!

Zakaj si raje varovalk ven ne pobereš. Ne rabiš vedno gumbov pritiskat. LoL
Avto da je kriv, ker odvija če ne daš žmigavca. :bonk::bonk::bonk::bonk::bonk:
ti se kar tolči po glavi, mogoče pa prideš k pameti..... ko boš naslednjič slučajno pozabil na smerokaz in ti bo avto odvil direktno pod tovornjak. Ni moja praksa vozit brez smerokazov samo želim povedat, da se lahko zgodi, da pozabiš.
Nisem vedel, da vsi na Alterju vozite perfektno in popolnoma po predpisih in to z avti, kjer je omenjen AMG fičo proti Vašim strojem.
 
  • Všeč mi je
Reactions: turbobitch

mirsi

Predator
4. jun 2014
7.774
-216
113
Kako je pa pritiskal na gas, če mu je ena noga manjkala? Z berglo?
Pa imajo invalidi boljše psihofizične sposobnosti kot nekdo, ki spije dva piva, ker prvi se lahko vozijo, drugi pa ne - ker se jim refleksi itd zmanjšajo…..
 

jonny77

Guru
16. sep 2007
10.730
2.343
113
Pomurje
ti se kar tolči po glavi, mogoče pa prideš k pameti..... ko boš naslednjič slučajno pozabil na smerokaz in ti bo avto odvil direktno pod tovornjak. Ni moja praksa vozit brez smerokazov samo želim povedat, da se lahko zgodi, da pozabiš.

Kater znamka to je nevarna. Res me zanima.

V Lexusu v kombinaciji ACC in LKA je res mala verjetnost da se kam zabiješ ker itak prej zbremza.

Sem probal sistem LKA v bmw, mercedes, lexus, audi. Še najmočneje se je upiral mercedes in še ta je res z malo dodatne moči brez težav zavil čez črto brez žmigavca.
Audijev je pa itak polizdelek na lokalnih cestah(očitno slabo bere sprane črte), žal na AC nisem imel prilike probat, tam verjetno dela ok.
 

koliko

Guru
21. avg 2007
4.232
2.071
113
SV SLO
Ja majstore ker si snob. In voziš samo avte nad 50.000 eur. Obične ljudi verjetno niti opaziš ne. Ti samo živi vi svojem svetu.....
 

AndrejD

Guru
20. jul 2007
6.947
1.259
113
Pa probaj prehitevati(ali pa zaviti na drugi pas) po avtocesti (AVTOCESTI) brez smerokaza .Asistenca te drži na voznem pasu, ker nisi(nisem) vklopil levega smerokaza me je asistenca želela ohraniti na voznem pasu, kjer pa je bil tovornjak. Ja, itak mi je bilo oziroma mi je za življenje vseeno in namerno zavijam v tovornjake pri večjih hitrostih. Od tedaj vedno izklopim asistenco za ohranjanje voznega pasu zato ker je nadležna in svoje življenje zaupam sebi ne pa nekim napol dodelanim aplikacijam.

Acc pa me drži na varnostni razdalji :) In ja vedno uporabljam smerokaze in me posledično lane asist ne moti, Pa tudi takoj ga premagaš če je potreba.

Ampak glede na napisano bi ti moral to loterijsko srečko, ki ji praviš izpit vrnil.

1. Prehiteva se namreč po drugem pasu kot vozi prehitevanec. Kot sem napisal si se mislil namerno zaletet.
2. Prehitevat se začne na primerni razdalji in s primerno hitrostjo.
3. Smerokazi niso okrasna razsvetjava na avtomobilu.
 

AndrejD

Guru
20. jul 2007
6.947
1.259
113
koliko.. kdo je sploh omenil da JE imel asistenco vklopljeno? to je tvoja domneva. Stroj z 612KM se ne gre kolegu kazat kako delujejo asistenčni sistemi. Kaj ti ni jasno? in prehitevanje po desni? kako? hitrost 140? seveda. pametni ste, da glava peče.

Pri teh novih avtomobilih je zelo težko izklopiti asistence. Ni to ravno ena tipka na armaturi.
Jaz sem napisal da se je z cca 140 zakantal ne da ga je z 140 prehiteval :)
 
Nazadnje urejeno:

AndrejD

Guru
20. jul 2007
6.947
1.259
113
Govorim o svojem primeru in kaj se lahko zgodi, če preveč zaupaš sodobnim pomagalom za vožnjo.

Kaj ti pomaga 612 konjev, če v glavi nimaš za pol atoma znanja glede kaj in kako deluje fizika pri hitrostih nad 200 km/h


Pri 200km/h nebi potreboval gasilcev da bi temu avtu odstranili streho :)

Fizika pa to.