bedaki na cesti

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.555
266
113
mater, pa isti komentarji na fb...

pa si predstavljam vas, ko vam sredi AC crkne avto. A naj kar začara zelen brezrokavnik na sebi in trikotnik 50m zadaj??? ne vem zakaj dars ni objavil daljšega posnetka, mogoče potem nebi bilo tok butastih komentarjev.

sej glede na trk, ni bilo kakšne visoke brzine... če gledamo kaj je naredilo takrat iz avta v nesreči pri Lomu

Če avto crkne je treba res TAKOJ vse iz avta in za ograjo... čeprav tukaj je tista protizvočna, tko da dost placa glih ni... in če kamionar zaspi je itak vseen... ruši vse pred seboj...

važn da je s potniki vse ok!

me pa čist tko btw zanima, ali je dars kaj poskrbel za čakajoče v koloni? Verjetno je bil vmes tudi kdo, ki ni imel vode in klime v avtu za 2 urno čakanje. Je dars pripeljal eno paleto vode in jo potalal čakajočim?

Pa danes spet nesreča... je dars kaj poskrbel za čakajoče?
 
  • Všeč mi je
Reactions: navlixx

ginek

Fizikalc
21. sep 2007
545
54
28
Brez trikotnika, brez odsevnega jopiča, osebe v vozilu.
NA pasu za počans vozila, ne na odstavnem pasu!!

Samo še reci, zakaj niso šli za ograjo....:bonk::bonk:

Iz posnetka je razvidno, da je tip zadnji moment skočil izza prtljažnika (verjetno iskal trikotnik) in pomahal tovornjakarju. Po trku pa tekel do avta poln adrenalina, z mislijo na dojenčka in ženo v avtu.

Stavim da tovornjakar ni imel pogleda stalno na cesti.
 

brane_new

Guru
10. feb 2008
14.271
2.267
113
Nima kaj ustavljat na voznem pasu. Pa makar za počasna vozile. Pika.
Je bila tu že debata o tistem mehankarju, ko ga je zbilo, ko je pomagal pri menjavi gume. Sveto ste zaprisegli, Naprej za vsako ceno.
Pa si malce oglejte nasvete in nicke.
 

Floki

Guru
6. sep 2007
9.891
3.018
113
Glede nato, da je model tekel nazaj je verjetno ravno postavljal trikotnik. Drugače ne vem kaj bi delal 50 m od avta v katerem imaš otroka.
 
  • Všeč mi je
Reactions: gr69

gr69

Guru
15. dec 2009
11.291
2.391
113
še v SLO - ampak komaj
Pod črto imajo vsi srečo, da se je končalo brez poškodb.

Pa še nekaj - kot prvo - da ne bo kdo mislil, da kakorkoli hočem voznik oprati odgovornosti!
Poglejte si malo celotno situacijo - osebni avto je crknil na najbolj neugodnem mestu - delno "skrit" v desnem ovinku, dodatno na delu kjer vozniki kamionov običajno pohodijo do konca, saj imajo klanec pred sabo - nato dodajte "motnjo" pešca na cestišču, posledično pogled voznika v vzratno ogledalo, da preveri ali se lahko umakne na levo brez, da sname avto na srednjem pasu - in nato zagleda avto, ki stoji pred njim. Ve da je na mostu - ga ni voznika, ki ne bi zgubil trenutek ali dva, ko pomisli, da je desno prepad in da polno na bremzo lahko pomeni, da bo odletel s mostu, ker ga bo prikolica porinila.
Še enkrat - pod črto: dobro se je izteklo.
 

jello

Guru
22. sep 2008
9.658
3.543
113
Pozabljaš, da ima na alterju pojem nesreča povsem drug pomen. Nesreče se dogajajo samo ko nekdo nekaj nalašč naredi (beri: zajebe).
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.891
5.452
113
Prežarči me Scotty
Prej tale varjanta... :D
2idM0wMiRZHGgK6VINPA4Y2lYhIwqa7NE1yA-WYoFvg.jpg
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.208
4.689
113
Jaz vidim predvsem to, da se je voznik tovornjaka "odločil", da ne bo šel levo in povlekel v nesrečo nekoga, ki s tem do tega trenutka nima nič.
Tisti, ki je vozil, še najbolje ve, kdaj je situacijo zagledal in kdaj so njegovi možgani sprocesirali, da vozilo v bistvu stoji. Na osnovi tega posnetka ne upam oceniti, če bi to lahko bilo bistveno prej, da bi se lahko povsem ustavil.
Da se moraš ustaviti na nekem takem delu brez opozoril prej, je na avtocesti precej redka in nepričakovana situacija. To ugotoviš, ko sam kaj podobnega doživiš. Letos smo se enkrat morali povsem ustaviti na obeh pasih, ker je po avtocesti hodil pes. Kar zanimiva izkušnja, ki se je k sreči povsem dobro iztekla. Bil pa je povsem raven odsek, varnostne razdalje sem imel za večkratnik predpisane, enako oni za mano. Vidljivost odlična, cesta suha. Če ne bi kaj od tega držalo, bi bilo mogoče drugače.
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.088
3.574
113
Marlbor
Jaz vidim tudi to, da je direkt pikiral v človeka pred sabo in bi ga enostavno zgazil, če ta zadnji hip ne bi skočil vstran. Tudi verjetno ni brez razloga skakal pol metra visoko pred tovornjakom in istočasno mahal pred njim, ampak je človek sam videl, da ga tovornjakar sploh ne vidi. Potem pa zadnje 2m pune po žlajfi, ko ga je zagledal.
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.208
4.689
113
In kaj bi si mislil, če bi pešec skakal pred tabo na avtocesti?
Zadnjič so se pubeci na magistralki nekaj zezali in je en skočil na sredino ceste in kao "štopal". Skočil je moče 30 metrov pred avtom. Ne nisem ustavil, temveč sem ga obvozil v največjem loku kar sem lahko. K sreči je bil nasprotni pas prazen. Misliš, da se mu je pokvaril avto, ali pa je alkohol ali kak druga substanca zameglila razum?
Sicer pa priznam, da dobro vidiš, imaš pa tudi nekaj otroške domišljije, ker vidiš tudi nekatere stvari, ki jih posnetek ne kaže.