bedaki na cesti

crnobog

Guru
29. apr 2009
3.358
1.734
113
Pa se dotaknimo še mariborskih mestnih in primestnih jutranjih debilov, ki na poti v centru odlagajo svoje sopotnike v obliki najdražjih sončkov in kokoši v pelcmantlih.
Kljub avtobusnim postajališčem mestnega prometa, ki so dobesedno vsakih 100m, se ti idioti dejansko ustavljajo sredi ceste, pri zelenih lučeh ali celo na izvozih iz hitre ceste. Pri tem pričakovati kakršenkoli drug signal, kot zavorno luč, je seveda utopično, pravi 'štajerski dedi' namreč ne uporabljajo smernikov.
Posledično se mora za ta manever ustaviti celotna kolona za njimi.
To pa v zimskih razmerah pomeni, da tudi, če se za idiotom pravočasno ustaviš, obstaja velika verjetnost, da se drugi idiot podobnih mentalnih zmožnosti, ki med vožnjo krili na zadnji hit zvezde balkanske estrade, ne bo pravočasno ustavil in posledično skompresiral kakšen avto ali dva pred seboj.

Haha, Mariborčani so carji res. Sem v študentskih časih stanoval nad tole cesto in vsak dan gledal, kako so raje stali na cesti (seveda brez žmigavcev), kot da bi zavili samo majčkeno desno in se s tem popolnoma umaknili s ceste. Nisem mogel razumet takrat in še zdaj ne razumem.
 

KillaKHAN

Guru
27. avg 2008
17.805
1.121
113
ksz...

danes mi v Arji vasi pred mene na AC zapelje nizozemski kamion. S strehe se mu je tako kadilo snega, da sem mislil, da sem v snežni metež padel. Vidljivost v trenutku na 0, pa je bil 100m pred mano.
 

jonny77

Guru
16. sep 2007
10.749
2.358
113
Pomurje
Kako pa naj očisti cerado? Če bi se peljal iz počivališča, kjer imajo narejo ogrodje za čiščenje cerad, kot to imajo v Avstriji, bi ga lahko dejansko obsojal. Zdaj pa težko.
Ti bi plezal po navadni lojtri na zasneženo cerado, na višino 4m?
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.887
5.162
113
Kako pa naj očisti cerado? Če bi se peljal iz počivališča, kjer imajo narejo ogrodje za čiščenje cerad, kot to imajo v Avstriji, bi ga lahko dejansko obsojal. Zdaj pa težko.
Ti bi plezal po navadni lojtri na zasneženo cerado, na višino 4m?

Se ti zdi da je to problem ostalih udeležencev v prometu ali problem šoferja? Če ve, da gre v takih pogojih ven se ustrezno pripravi tudi na to dejanje. Če naj hodi ven samo v soncu.
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.632
14.334
113

Neverjetno res, kaj to uspe nekaterim. Še bolj neverjetno pa se mi zdi to, da se v vseh teh avtomobilih, ki so mu pripeljali nasproti, ni našel niti en voznik, ki bi zablokiral napačno vozeče vozilo in spametoval voznika da obrne v pravilno smer vožnje. Tako pa so se mu kar umikali, d3bil pa lepo cik-cak mimo njih in dalje svojemu cilju nasproti, kot da je vse v najlepšem redu o_O

P.S. ko imamo ravno "nov" forum - zelo všečno citiranje posta z linkom do filmčka *thumbs_up*
 

Ginginova

Guru
28. jul 2007
6.522
1.405
113
Pametnejši se umakne. Ne boš videl junaka, ki bi želel izgubit glavo zaradi nekega bedaka.
Morda snežni plug, da se mu bi upal nastavit. Pa še slednji ne, ker bi ga šefi trajbali za škodo na plugu.
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.632
14.334
113
Valda, da se umakneš nasproti vozečemu, če ga srečaš na AC pri 120+ km/h. Nekaj drugega pa je ta primer z rondoja, ko se je napačnovozeči vozil zelo počasi in se parkrat celo ustavil. Takrat bi mu moral nekdo preprečiti nadaljevanje vožnje in tu nebi bilo prav nobene nevarnosti.
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.632
14.334
113
Jaz pa Bitchu povsem verjamem in tudi zase mislim, da bi zablokiral ta avto v kolikor bi se ta vozil meni nasproti s 5km/h ali pa da se mi celo ustavi pred avtom. Točno ta situacija ni bila prav nič posebnega oz. posebno nevarnega. Kot že prej omenjeno pa je lahko to nekaj povsem drugega pri višjih hitrostih.
 

brane_new

Guru
10. feb 2008
14.362
2.282
113
Video lepo pokaže spretnost teh bebotov. Vendar, če bi še kdo imelo bčitek za varnost in poznal CPP, bi ga dva z lahkoto, mala malca, blokirala, in pridržala do prihoda policistov. Tudi vzdrževanje varne prometne situacije, ne bi bil problem.
Torej, tista dva sta bila sama v akciji SAMA. Za to je un lahko nadaljeval.
Nekaznovano.
In zopet eden(ni) iz foruma: Ja kako pa to veš. Ja kako pa ti veš, da je pokasiral?
Eden ne more nič. Pa to velja tudi za Gandija, tistega iz indije.Pa naj govorijo kar hočejo!
 

KillaKHAN

Guru
27. avg 2008
17.805
1.121
113
Video lepo pokaže spretnost teh bebotov. Vendar, če bi še kdo imelo bčitek za varnost in poznal CPP, bi ga dva z lahkoto, mala malca, blokirala, in pridržala do prihoda policistov. Tudi vzdrževanje varne prometne situacije, ne bi bil problem.
Torej, tista dva sta bila sama v akciji SAMA. Za to je un lahko nadaljeval.
Nekaznovano.
In zopet eden(ni) iz foruma: Ja kako pa to veš. Ja kako pa ti veš, da je pokasiral?
Eden ne more nič. Pa to velja tudi za Gandija, tistega iz indije.Pa naj govorijo kar hočejo!

Kaj pa narediš ko se zaleti v tebe?
 

brane_new

Guru
10. feb 2008
14.362
2.282
113
Kaj pa narediš ko se zaleti v tebe?
Ja res, kaj le. Nič, tako kot v ostalih dogotkih med udeleženci v CPP.
Sicer pa je le treba paziti, da ne pride do tega. Tako kot v normalnih situacijah. Ker je oni drugi bebo, se postopek ustavi. Če sem prav razumel en komentar tega dogotka.
Problem je v policiji in sodstvu, da nas ne morejo obvarovati predi takimi.
Znajo pa takoj reagirati, ko je prekršek parkiranje s kolesom na črti, ki označuje parkirno mesto. Ja, je prekršek, tako kot taka vožnja nasproti, bil bebo ali ne. In v takem primeru gre bebo skozi, ta normalini pa kazen.
TO JE problem! In tu ima Timoty prav :)