bedaki na cesti

ribicija

Guru
4. sep 2007
2.315
1.339
113
Apollo kako pa je s prijavo mopedista, ki je na prehodu za pešče skoraj povozil (z zadnjimi močmi je naredil zavoj) peščev. ko se naredil prijavo in povedal registrsko sta me dva policaja seznanila, da nič ne moreta, ker tega onadva nista videla, razen če se strinjam, da bom jaz podal prijavo z vsemi svojimi podatki in bom potem tudi seveda na sodišču kot priča (ok, to mi je itak logično). Ampak, na moje vprašanje zakaj ne pogledajo v sistem in ga obiščejo doma, pa malo pregledajo moped in te finte je bil odgovor isti. Nismo nič videli vse te povedali vi, kaj če ste si izmislili, ker ste na njega jezni....v glavnem zadevo so zaključili @takoj
frown-1.gif
 

SoulMan

Majstr
9. sep 2007
3.254
136
63
Celje
Citat:
Uporabnik ribicija pravi:
Apollo kako pa je s prijavo mopedista, ki je na prehodu za pešče skoraj povozil (z zadnjimi močmi je naredil zavoj) peščev. ko se naredil prijavo in povedal registrsko sta me dva policaja seznanila, da nič ne moreta, ker tega onadva nista videla, razen če se strinjam, da bom jaz podal prijavo z vsemi svojimi podatki in bom potem tudi seveda na sodišču kot priča (ok, to mi je itak logično). Ampak, na moje vprašanje zakaj ne pogledajo v sistem in ga obiščejo doma, pa malo pregledajo moped in te finte je bil odgovor isti. Nismo nič videli vse te povedali vi, kaj če ste si izmislili, ker ste na njega jezni....v glavnem zadevo so zaključili @takoj
frown-1.gif

Glej iz tega vidika...recimo, da mi gre nek uporabnik iz foruma po imenu Ribicija na živce (pišem hipotetično). Grem na policijsko postajo in naredim prijavo zoper njega kjer navedem, da je pred pol ure prevozil rdečo luč, pri tem skoraj povozil mlado mamico z dojenčkom v vozičku, se skoraj zaletel v pravilno vozeč avtomobil, prevozil dvojno polno črto, se peljal v nasprotno smer, se polkrožno obrnil tam, kjer to ni dovoljeno in vse skupaj s samo eno roko, saj je v drugi roki držal telefon in klical svojo drago. Kaj pričakuješ, da bodo naredili policisti? Mu izdali plačilni nalog za 2.455€ in 18 KT?
 

LeQuack

Guru
26. avg 2007
6.851
3.369
113
40
Lj
Citat:
Uporabnik Davidoff pravi:
Citat:
Uporabnik luciano pravi:
Se šališ ali ti to res.

Če pa to ni dovolj sarkastično napisano, potem pa tudi ne vem. A rabiš navodila?

Po moje pa ni daleč od resnice. Vsak ve, da se politikov, županov in ostalih veljakov ne ustavlja. Torej sklepam da obstajaj še ostale VIP osebe, ki si jih ne ustavlja. Ni nujno da imajo "knjižico", saj ustavijo in vidijo kdo je, ter mu zaželijo srečno vožnjo še naprej. Če bo nek policaj dal takemu veljaku kazen ve da bo imel probleme na dolgi rok.
 

Jado

SCANIA, na uro ziher 140
21. maj 2008
15.614
199
63
Kranj
turbobitch in soulman: ne počakali bodo, da ubije koga - morda od vaju starše, brata, sestro, prijatelja.

bosta potem tudi pametna?
 

Lateral

Fizikalc
31. mar 2008
1.771
33
48
Kako bi bil pa ti pameten, če bi nekdo poklical policijo in jim rekel, da si peljal čez rdečo in nepravilno prehiteval?
 

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
14.684
6.248
113
Citat:
Uporabnik LeQuack pravi:
Citat:
Uporabnik Davidoff pravi:
Citat:
Uporabnik luciano pravi:
Se šališ ali ti to res.

Če pa to ni dovolj sarkastično napisano, potem pa tudi ne vem. A rabiš navodila?

Po moje pa ni daleč od resnice. Vsak ve, da se politikov, županov in ostalih veljakov ne ustavlja. Torej sklepam da obstajaj še ostale VIP osebe, ki si jih ne ustavlja. Ni nujno da imajo "knjižico", saj ustavijo in vidijo kdo je, ter mu zaželijo srečno vožnjo še naprej. Če bo nek policaj dal takemu veljaku kazen ve da bo imel probleme na dolgi rok.
Sej vsak ve tudi da obstajajo posebni seznami s tablicami vozil ki se jih ne ustavlja. V nasi drzavi predvsem vsak ve (vse). Pa jupol beri ce si v dvomih. Ceprav glede na to da itak vsak ve - ne rabis dodatnih navodil.
 

ribicija

Guru
4. sep 2007
2.315
1.339
113
V bistvu ne pričakujem kazni zaradi prekrška, ki sem ga sam zaznal. Ampak bi se pa lahko peljali do takega prijavljenega kršitelja in opravili ogled ter pogovor z njim. Recimo temu preventiva v cestnem prometu. Verjetno, danes ko lahko vidijo kdo kliče na 113 ravno ne dobijo veliko lažnih prijav kršiteljev CPP.
 

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
14.684
6.248
113
Citat:
Uporabnik franZanton pravi:
kako se obravnavajo vozila/vozniki, ki imajo na vetrobranskem steklu levo spodaj veteransko nalepko ?
Ne vem kaj mislis kot veteransko nalepko. Ampak da ne bo izpadlo kot da se delam glupega ti bom odgovoril malce sirse. Verjetno ciljas na razne nalepke "pripadnosti". Najpogostejse so IPA nalepke. Obstajajo pa nalepke zdruzenja SEVER (veterani), nalepke obeh sindikatov (pss in sps), zdruzenja policistov slovenije...

In ker je tega toliko je vsem policistom jasno, da si to na avte lepi tudi dosti ljudi ki s policijo nimajo veze. Osebno sem imel celo dve izkusnji ko je IPA nalepka bila na avtu vrednem 50keur +, vozil je pa lopov s celo bero kaznivih dejanj.

Sem clan IPA ampak nimam nobenih nalepk na avtu. Ce je voznik policist bo se identificiral brez da nalepke po avtu lima.

Tko da odgovor na tvoje vprasanje je da nalepke IMHO ne pomenijo da ne bos kaznovan za svoje neumnosti na cesti
 

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.367
229
63
Kras
www.mtl.si
Pravilen odgovor bi bil, da ti nalepka ne zagotavlja, da jo boš odnesel brez kazni, verjetnost le tega pa vseeno precej poskoči, še posebej če se zraven identificiraš z ustreznim dokumentom, ki dokazuje, da si policist. Drži?
 

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
14.684
6.248
113
Citat:
Uporabnik mtl pravi:
Pravilen odgovor bi bil, da ti nalepka ne zagotavlja, da jo boš odnesel brez kazni, verjetnost le tega pa vseeno precej poskoči, še posebej če se zraven identificiraš z ustreznim dokumentom, ki dokazuje, da si policist. Drži?
Pomoje da folk na alterju raje bere realne odgovore kot pa "pravilne". Najlazje mi je napisat "ne glede na nalepke ali zaposlitev si vedno obravnavan enako".

Ce pa zelis teoretizirati: nalepka ni vredna nic. Verjetnost da jo bos odnesel brez kazni poskoci ce si policist. Da pa bos bolj mirno spal (z zavedanjem o enakosti med ljudmi) - dva dni nazaj sem placal polovicko od 250 eur ter dobil 3kt. Ker sem s sluzbenim avtom padel na radar. Ja lahko bi trdil da sem "potegnil" za nekim sumljivim vozilom. Pa nisem. Tko da ne ti men s pravilnimi odgovori. Beri ce ti je vsec, ce ti ni pa pac preskoci.
 

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.367
229
63
Kras
www.mtl.si
Najprej kapo dol za to kar si naredil, verjetno jih ni veliko, ki bi prevzeli odgovornost, temveč bi raje iskali ovinek, kako se tega losat.
Sicer si pa napisal točno to, kar sem tudi jaz.
In da te potolažim: nisem teoretiziral, ker sem to napisal na podlagi ''hvaljenja'' kar nekaj policistov, kako so se izognili kazni s tem, da je bila izkaznica (ali kaj že imate) v prometnem, ki ga je podal policistu. Najhujši se je hvalil, da so ga na Hrvaškem ustavili zaradi 135km/h v naselju, pa jo je odnesel brez kazni.
In da ne bo nesporazuma: ne mislim zaradi tega, da so vsl policisti barabe.