bedaki na cesti

gr69

Guru
15. dec 2009
11.315
2.411
113
še v SLO - ampak komaj

Citat:
Uporabnik MiHa88 pravi:
Pravkar malo od tunela Golovec smer proti štajerski, naprej bel Cayenne na polno po desnem pasu prehiteva tako da skoraj zapne mene na levem ker mu je na desnem zapiral možnost vključitve voznik, ki je predvideval manever... seveda se ciganski italijan ni dal in zahodil do konca in se cca 1m preden bi me nabil zadaj vključil nazaj na levi pas in na polno naprej. No kot da ni bilo dosti se od zadaj pripodi verjetno so skupaj na poti v rodno bugarsko še novi x6m naložen do vrha vse najprej po desnem ga en lepo zapre da mu ni ratal manever kot bratkotu malo prej je bil tok užaljen da je šel na odstavnega na polno po gasu avtu pred njim nakazal da ga bo izrinil oz. zapeljal proti njemu... policijo načeloma vedno ob takih menavrih takoj kličem tukaj se je tok hitro dogajalo da niti tablic nisem uspel videti razen da sta imela oba italijanske in naložena do vrha vse notri.

Ehm - kaj ste pa delali na levem, da je blo placa po desnem iti mimo?
 

krko

Guru
5. sep 2010
2.499
1.149
113
Vseeno pokličeš policijo poveš model avta in da imata italijanske tablice.

Sem podobno naredil dobre 2 leti nazaj, ko so neki bolgarski/romunski cigoti po severni obvoznici z A8 (italijanske tablice) in BMW 2 Coupe (ki je imel samo zadnjo tablico gor pa še to francosko) prehitevali po odstavnem se rinili na vso silo na voznega pa nazaj na prehitevalnega. Nikogar nista pustila, da pride vmes itd....jaz sem takoj pomislil, da je bmw ukraden....

Pokličem 113 povem kaj se dogaja, rečejo hvala bomo poslali patruljo. Me čez nekaj minut kličejo iz Celjske policije, da jim še enkrat dam podroben opis vozil. Vse lepo ponovim se zahvalijo in to je bilo to.

Razpleta zgodbe ne poznam ampak glede na to, da so klicali iz Celja je moralo biti kar resno oz. najbrž so ju prestregli nekje na cestninski.

Al sem pa naiven in verjamem v dober konec zgodbe
smile-1.gif
 

luciano

Guru
3. okt 2011
1.814
817
113
MB
Ksz

Na AC imamo premalo prisotnosti policije. Več bi jih moralo biti prisotnih na motorjih, da lahko v primeru piz..rij hitreje pridejo na kraj in ukrepajo.

Nekaj časa nazaj se je na veliko pisalo o meritvah varnostnih razdalj, kaj sedaj tega več ni?

Tovornjakarji, pa ne samo oni, vozijo na 3-5m razdalji.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.391
5.898
113
pri taščici
Citat:
Uporabnik Jado pravi:
jaz bi klical da.

kar kliči, saj potem bodo potem tudi oni tebe klicali...
kako se bo moj mejl razpletel, še čakam. Kak poziv iz sodišča, ker sem kao oškodovanec, čeprav tega nisem želel. Oškodvoanec sem pa zato ker sem se umikal nasproti vozečemu na AC. A to pomeni da lahko zahteval odškodnino za psihične bolečine. Ker tisti dan je bil res
bonk.gif
. Počitek na Lomu je bil konkreten...pa čeprav sem imel šele eno uro vožnje za seboj.
 

luciano

Guru
3. okt 2011
1.814
817
113
MB
Citat:
Uporabnik Hanzi pravi:
Citat:
Uporabnik Jado pravi:
jaz bi klical da.

kar kliči, saj potem bodo potem tudi oni tebe klicali...
kako se bo moj mejl razpletel, še čakam. Kak poziv iz sodišča, ker sem kao oškodovanec, čeprav tega nisem želel. Oškodvoanec sem pa zato ker sem se umikal nasproti vozečemu na AC. A to pomeni da lahko zahteval odškodnino za psihične bolečine. Ker tisti dan je bil res
bonk.gif
. Počitek na Lomu je bil konkreten...pa čeprav sem imel šele eno uro vožnje za seboj.

Pozanimaj se pri advokatu, da imaš sedaj strah pred AC, da še samo po regionalkah voziš in podobna jajca.

Dobro, da si gledal naprej, ne pa na radio, drugače te sedaj ne bi bilo več z nami. Upam, da se ti kaj takega ne bo več zgodilo.
nahrung002.gif
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.391
5.898
113
pri taščici
Ja res, pogosto je taka vožnja precej monotona in si hitro zasanjan.
Pa nisem več pogosto tipicen alter voznik ki ima povprečno 200+ na AC in je ob tem bolj koncentriran kot dirkač F1
 
Nazadnje urejeno:

MiHa88

Pripravnik
13. apr 2008
729
4
18
Citat:
Uporabnik gr69 pravi:

Citat:
Uporabnik MiHa88 pravi:
Pravkar malo od tunela Golovec smer proti štajerski, naprej bel Cayenne na polno po desnem pasu prehiteva tako da skoraj zapne mene na levem ker mu je na desnem zapiral možnost vključitve voznik, ki je predvideval manever... seveda se ciganski italijan ni dal in zahodil do konca in se cca 1m preden bi me nabil zadaj vključil nazaj na levi pas in na polno naprej. No kot da ni bilo dosti se od zadaj pripodi verjetno so skupaj na poti v rodno bugarsko še novi x6m naložen do vrha vse najprej po desnem ga en lepo zapre da mu ni ratal manever kot bratkotu malo prej je bil tok užaljen da je šel na odstavnega na polno po gasu avtu pred njim nakazal da ga bo izrinil oz. zapeljal proti njemu... policijo načeloma vedno ob takih menavrih takoj kličem tukaj se je tok hitro dogajalo da niti tablic nisem uspel videti razen da sta imela oba italijanske in naložena do vrha vse notri.

Ehm - kaj ste pa delali na levem, da je blo placa po desnem iti mimo?


Amm jaz sem se vozil na desnem tako da nevem kaj so imeli tam
smile-1.gif
ampak v vsakem primeru nima pravice početi take piz...rije
 

VanZ

Guru
1. feb 2008
2.786
1.937
113
Dokler bo na policijah obstajal seznam avtov ki se jih ne sme ustavljati, se ne bojte, da bi taksne bisere kdo ustavil.
 

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.375
233
63
Kras
www.mtl.si
Kako ni kazen?
Točke (verjetno ne 1) in 860/430 EUR po mojem ni slabo (pač v skladu z zakonom). Vsekakor je pa potrebno policijo pohvalit, da so zadevo spravili do kazni, kar je ob naši zakonodaji skoraj čudež.
grin1.gif
In čudež je, da snemalec ni dobil kazni, no morda bo še fasal odškodninsko s strani voznice.

PS: Jebe.. dejte vsaj enkrat bit zadovoljni, ne pa vedno nekaj nergat.
tongue-1.gif
 

Corvette

Majstr
6. nov 2008
399
264
63
Glede tega posnetka bi bilo zanimivo slišati ozadje oz. kako je potekal postopek. Predvidevam, da so uspeli izslediti voznico in je potem snemalec pričal proti njej oz. podal izjavo? Kolikor vem, sam posnetek naj ne bi zadostoval kot podlaga za kazenski pregon.
 

Jado

SCANIA, na uro ziher 140
21. maj 2008
15.614
199
63
Kranj
Zakaj se toliko tolerira konstantna vožnja na levem pasu po AC, ko je desni prost/vozen?
 

membrain

Majstr
4. jun 2014
2.863
283
83
Ko pa tista korošica Petra snemala policaja, ste bili pa povečini mnenja, da je snemanje nezakonito, da si zasluži kazen, no pa tudi policaj ji je dal kazen in še zasebno tožil (z policijskim denarjem).
Zakaj razlika?
 

asteliks

Fizikalc
5. mar 2013
1.442
94
48
Citat:
Uporabnik gr69 pravi:

Citat:
Uporabnik MiHa88 pravi:
Pravkar malo od tunela Golovec smer proti štajerski, naprej bel Cayenne na polno po desnem pasu prehiteva tako da skoraj zapne mene na levem ker mu je na desnem zapiral možnost vključitve voznik, ki je predvideval manever... seveda se ciganski italijan ni dal in zahodil do konca in se cca 1m preden bi me nabil zadaj vključil nazaj na levi pas in na polno naprej. No kot da ni bilo dosti se od zadaj pripodi verjetno so skupaj na poti v rodno bugarsko še novi x6m naložen do vrha vse najprej po desnem ga en lepo zapre da mu ni ratal manever kot bratkotu malo prej je bil tok užaljen da je šel na odstavnega na polno po gasu avtu pred njim nakazal da ga bo izrinil oz. zapeljal proti njemu... policijo načeloma vedno ob takih menavrih takoj kličem tukaj se je tok hitro dogajalo da niti tablic nisem uspel videti razen da sta imela oba italijanske in naložena do vrha vse notri.

Ehm - kaj ste pa delali na levem, da je blo placa po desnem iti mimo?

Ja pelu se je
evil.gif
 

MiHa88

Pripravnik
13. apr 2008
729
4
18
Citat:
Uporabnik asteliks pravi:
Citat:
Uporabnik gr69 pravi:

Citat:
Uporabnik MiHa88 pravi:
Pravkar malo od tunela Golovec smer proti štajerski, naprej bel Cayenne na polno po desnem pasu prehiteva tako da skoraj zapne mene na levem ker mu je na desnem zapiral možnost vključitve voznik, ki je predvideval manever... seveda se ciganski italijan ni dal in zahodil do konca in se cca 1m preden bi me nabil zadaj vključil nazaj na levi pas in na polno naprej. No kot da ni bilo dosti se od zadaj pripodi verjetno so skupaj na poti v rodno bugarsko še novi x6m naložen do vrha vse najprej po desnem ga en lepo zapre da mu ni ratal manever kot bratkotu malo prej je bil tok užaljen da je šel na odstavnega na polno po gasu avtu pred njim nakazal da ga bo izrinil oz. zapeljal proti njemu... policijo načeloma vedno ob takih menavrih takoj kličem tukaj se je tok hitro dogajalo da niti tablic nisem uspel videti razen da sta imela oba italijanske in naložena do vrha vse notri.

Ehm - kaj ste pa delali na levem, da je blo placa po desnem iti mimo?

Ja pelu se je
evil.gif

Zdaj vidim da sem zgoraj narobe napisal, da sem se jaz vozil po "prehitevalnem" no jaz sem bil na vozem pasu igralci te debilnosti pa na prehitevalnem oz. kasneje na vseh vključno z odstavnim