bedaki na cesti

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.326
5.845
113
pri taščici
Že veliko je bilo povedanega o tomačevskih rondojih, ampak vseeno, še moja zgodbica. Sicer nič presenetljivega....
Peljal sem se iz smeri Vojkove, želel sem proti Stožicam, se pravi drugi izvoz. Iz smeri Stožic se je peljala gospa po notranjem pasu, še precej na začetku rondoja, jaz sem se vključil na rondo na zunanji pas. Na prvem izvozu sem pogledal levo, ujel očesni kontakt in nadaljeval po zunanjem pasu, ker me je ženska pač videla, pozna predpise, me bo počakala itd. Malo morgen. Zapeljala je proti mene, mahala kot ventilator in vpila ko zmešana, nisem je sicer slišal, ampak sem si zelo nazorno predstavljal, da me pošilja tja, odkoder sem ob rojstvu prišel. No, kdo je tukaj Bedak na cesti? :p
A to pišeš za semaforiziran rondo? (Na obvoznici)
A ni tam prvi izvoz za Stožice
 

krko

Guru
5. sep 2010
2.498
1.148
113
Če sem prav razumel je bilo takole?

Zajeta slika.PNG
 
  • Všeč mi je
Reactions: Car

Corvette

Majstr
6. nov 2008
399
264
63
Ja ti si kriv ker nisi zapeljav ven. Kdo pa?
Ne drži. Pri morebitni nesreči bi bila krivda na strani voznice, ker je naredila premik oz. menjavo pasu, brez da se je prepričala, da lahko to stori varno. Prekršek Car-ja, da je nadaljeval vožnjo mimo prvega izvoza še ne pomeni krivde za nesrečo. Ja, egoistično, torej se bolj splača voziti po zunanjem pasu, sploh če imaš že malo pobutan avto in ga potem takole uštimati :)

Vir: osebni pogovor s policisti PP Bežigrad, ker sem imel par identičnih situacij in so tako pojasnili.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Matey in delavec44

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.326
5.845
113
pri taščici
Ja, to je vse res.
In na to neumnost jaz opozarjam ze vsaj pet let in ne kebejo. Od medijev amzs, agencije, preko fb....
Rondo je treba spremenit v Turbo!
Tako bo carja prisilil v prvi izvoz, ali pa da bo zapejal na notranji pas.
Ker sicer smo brez veze delali dvopasovnico med tomacevim in Linhartovo in dvo(tro)pasovne rondoje (Razen da se delaš bedaka in kršis omejitev in "varno" prehitevas tiste ki peljejo 60 po omejitvi) .
Mi.jw zal da nis m v preteklosti s starim.avtom kdaj ene pol ure se vozil po zunanjem obrocu v znak protesta.
 

erikson

Guru
25. avg 2007
21.411
5.395
113
Ojoj, še en bedak s 4 nogami:
V nenavadni prometni nesreči v Mozirju jo je voznik odnesel brez poškodb, konja pa so morali po trčenju uspavati.
Kot so za N1 pojasnili na Policijski upravi Celje, je konj v petek lastniku ušel iz ograde, ki je bila sicer primerno zagrajena.
Po tem, ko je konj stekel na cesto, je vanj trčil avtomobil. Na kraj nesreče je prišel veterinar, ki je moral žival žal uspavati. Voznik ni utrpel nobenih poškodb.
 
  • Žalosti me
Reactions: Barbarian

Corvette

Majstr
6. nov 2008
399
264
63
Skrbijo za pretočnost, da se lahko iz smeri Brnika in Jezerskega vozniki prej vključijo :)

Ko ravno o krožiščih, zmagajo seveda trije rondoji od Brnika do ind. cone. Čisto vsak je drugačen...
 
  • Všeč mi je
Reactions: Hanzi in erikson

Yogi

Guru
1. sep 2007
4.322
951
113
Meni se pa zdi ravno obratno, da tako za*e*ejo tiste, ki se hočejo vključiti iz Britofa. Meni se zdi, da če zapeljejo po zunanjem, jim tisti ki se vključuje lažje uide. Kajti če zapelje notri, mu preseka pot in se mora vključojoči ustaviti - in ko se ustavi, ustavi vožnjo na zunanjem pasu tistim, ki pridejo iz Šenčurja po desnem...
 
  • Všeč mi je
Reactions: Dik in jendomen

jello

Guru
22. sep 2008
9.681
3.566
113
Ne pa ne. Vsak qrac, ki se cijazi po zunanjem mimo uvoza in ne gre ven zapira pot vsem, ki želijo v krožnega. In skoraj brez izjeme gre za fitipaldije, ki so prepričani da mora biti izstopna hitrost iz krožnega bistveno višja kot vstopna.
 
  • Objave ne odobravam
Reactions: jendomen