BBQ Smokerji

twinman

Fizikalc
17. jul 2012
1.172
16
38
Ljubljana
Se da.
smile-1.gif
 

twinman

Fizikalc
17. jul 2012
1.172
16
38
Ljubljana
Dame in gospodje, žarovniki in žarovnice, pivovarji in pivovarke.....pred vami je najava našega finala letošnjih dogodkov iz Žarovnij. Za zadnji dogodek smo se res, ampak čisto res po naključju združili ljubitelji domačega BBQ-ja in ljubitelji domačega piva, za povrh pa se še povabili kar v pivovarno. V soboto 8.10. nas bo vse skupaj gostila Human Fish Brewery na Vrhniki. Kot se za finale spodobi, vsaj kar se BBQ-ja tiče, tokrat ni omejitev za število udeleženih smokerjev in ekip. Je pa vseeno pred nami posebna naloga. Prijatelji pivovarji so letos na enem svojih srečanj zvarili prav posebno pivo. To pivo bo potrebno uporabiti pri pripravi BBQ - ja, udeleženci degustacije pa bodo s svojim mnenjem izbrali zmagovalca tokratnega dogodka. Na samem dogodku se bo odvijalo še marsikaj, počakamo samo na skupno napoved eventa, kamor se boste lahko prijavili. Bo piva, bo dima, bo BBQ-ja, bo taprave žive muzike in bo kvalitetnega druženja! Aja....pa nagrade bodo tudi!
wink-1.gif


Program celotnega dogodka bo objavljen v skupni objavi eventa na FB.
Za udeležbo z smokerjem se lahko prijavite tukaj v komentar ali na e-mail: info@zarovnije.si.

 
Nazadnje urejeno:

twinman

Fizikalc
17. jul 2012
1.172
16
38
Ljubljana
Takole....uradno je da bomo tam!
wink-1.gif

POMEMBNO:
Za udeležbo pri degustaciji boste pri smokerjih prevzeli poseben kupon, s katerim boste tudi oddali glas za svojega favorita.
smile-1.gif

Za aktivno udeležbo z smokerjem se lahko prijavite tukaj v komentar ali na e-mail: info@zarovnije.si.

 

Abeta

Fizikalc
13. avg 2007
1.860
3
38
za nedeljsko kosilo sem pri mesarju naročil svinjsko plečko. sicer je ne nameravam spečt na BBQ smokerju pač pa v pečici na 100 - 130 oC ....
pa me zanima če mi lahko kdo svetuje s čim jo začinim pre peko...
hvala
 

twinman

Fizikalc
17. jul 2012
1.172
16
38
Ljubljana
Oj, en večer prej stri par strokov česna, dodaj olivno olje in belo vino, morsko nejodirano sol, sveže mlet črn poper, janež, žajbelj, rožmarin. Preko noči mariniraj v hladilniku. Dobro se obnese low & slow v pečici, okus pa je bolj toskanski. Vmes enako kot za BBQ malo poškropi vsako uro peke. Lahko kar z belim vinom, limono in malo olivnega olja. Če vino ne bo prav suho bo še boljše. Ti pa ne uide 6 - 8 ur pečenja, meso mora doseči 95 stopinj, pa upam, da si pustil kost noter. Dober tek.
 

smoukar

Majstr
3. avg 2007
4.056
392
83
44
dolenska
Kaj pa "vajenci"? Če ne bi bilo slučajno službe, bi kr prišel, sam to bi bilo zame premiera, ker se nisem poguma zbral za kaj konkretnega.
 

Gaston

skeptik
19. jul 2007
890
2
18
Danes prevzamem 1 Boston Butt in par kg baby back ribs.

Boston Butt bo naslednji vikend kot pulled pork končal v štručkah.
Rebra pa nameravam še ta vikend pripraviti po metodi 3-2-1, podobno kot se jih je lotil Twinman na Hot Rodu - @twinman: hvaležen bi ti bil za kratek povzetek recepta (temperature, postopki,...)

Slikce sledijo...
 

twinman

Fizikalc
17. jul 2012
1.172
16
38
Ljubljana
Ni kaj...jaz sem jih narubal tokrat en večer prej. Potem 3 ure na 115 stopinj in dim češnje. Če imaš jablano še bolje. Vmes špricaš z mešanico jabolčnega soka in jabolčnega kisa na eno uro. Ko grejo v folijo dodaš še rjav sladkor in malo tekočine, obrneš pa jih z mesom navzdol in tesno zaviješ. Po 1,5 ure preveriš, če so kosti že pokukale ven. Meso z reberc ne sme odpasti samo, ampak se mora še malenkost držat skupaj. To je stopnja pri kateri odviješ in povrhu premažeš z BBQ omakco. Potem pa le še za 20minut nazaj v smoker, da vse skupaj postane fino lepljivo. Pa velik prtičkov pripravit!
wink-1.gif
 

Gaston

skeptik
19. jul 2007
890
2
18
Še to mi prosim povej na kakšnih temperaturah oddelam drugi (folija) in tretji stint (zadnja dopeka).

Aja, še to... imaš morda kak link do primerne BBQ omakce, ki pa naj ne bi bila ne sladka, ne pekoča. Imam pač nekaj čudakov med jedci :-/
 
Nazadnje urejeno:

twinman

Fizikalc
17. jul 2012
1.172
16
38
Ljubljana
Kompleten BBQ oddelaš na enaki temperqturi. Na koncu bi jo sicer lahko dvigni ali rebra "fiksiral" na direktni strani, ampak če je čas potem akr na isti temperaturi. Za ne sladko in ne pekočo omako lahko zbereš osnovno z manj sladkorja in zmanjšaš tudi pekoče začimbe. 2 skodelici ketchupa(že tu lahko nadomestiš z navadnim paradižnikom), 1 skodelica vode vode, pol skodelice jaboilænega kisa, 5 žlic rjavega sladkorja, 5 žlic navadnega sladkorja (sladkor ustrezno zmanjšaj začenši z belim, lahko nadomestiš z medom ali sadno kašo), pol žlice mletega črnega popra, pol žlice mlete gorčice, pol žlice suhe mlete čebule, 1 žlica worchester omake in 1 žlica limoninega soka. To je res osnovni recept. Lahko dodaš še pol žlice ruba, mogoče pol skodelice jabolčnega soka namesto dela sladkorja ali košček črne čokolade. Kuhaj dokler se ne zgosti in imaš zadevo pripravljeno. Če kuhaš pod pokrovom žara med dimljenjem, bo zadeva dobila še malo dima.
 

Abeta

Fizikalc
13. avg 2007
1.860
3
38


sem se kar ustrašil, ko je mesar prtegnu celo plečko na plano... je mela mal več k 6,5kg
grin1.gif

sva se zmenla potem samo za lopatco 3kg ... se je grela na 100-130oC od 5:30 pa do 14:00 ure kake pol urce še zavita počivala, pol smo se je pa lotli pa je nismo zmogli, tako da bo še danes za malco
tongue-1.gif


sem jo pa premazal in zalival kot napisano in moram rečt, da je blo za prste obliznit... mogoče bi rabla še kako urco, da bi bila čisto puled pork, ma jo tudi tako ni bilo treba nič rezat
 

twinman

Fizikalc
17. jul 2012
1.172
16
38
Ljubljana
Odlično....meso mora doseči notranjo temperaturo 95 stopinj, potem pa najman pol urte počivat. Ne dvomim pa, da je bilo že tole odlično! Ostnaki so pa seveda bistvo vsega. Za sendviče naslddnji dan hehhehe....
wink-1.gif
 

twinman

Fizikalc
17. jul 2012
1.172
16
38
Ljubljana
Gentlemen start your chimneys!
wink-1.gif


Bliža se zadnji in največji dogodej za letos. Skupaj s DLDP in HFB bomo zaokrožili tole leto, kot se zagre. Niti v sanjah si nisem predstavljal, da bo že letos kaj podobnega na programu, ampak tu smo kjer smo!
smile-1.gif
Nekaj nujnih delovnih dni je sicer še pred nami, a sobota bo kmalu tukaj. Prosim vse ekipe, ki bodo v soboto prisotne, da se prijavijo in dopišejo ime ekipe. Če kdo potrebuje meso iz BBQ CUTS, mi naj čimprej sporoči. Vsi skupaj moramo pripraviti 120 degustacij. Toliko je namreč posebnega piva DLDP za ta namen. Ne se ustrašit.... degustacija pomeni en lep BBQ grižljajček ne cel talar mesa! Poskrbite pa, da bodo vaši povabljeni siti in zadovoljni. Naše stvaritve bomo predstavili od 18h do 19h. Izven tega časa pa uživamo v ponudbi šanka Human Fish Brewery. Ne pozabit na rube in omakce, les in oglje. Tema je temno pivo(hint za okuse), poizkusili ga bomo zjutraj preden začnemo!

Let's BBQ!
wink-1.gif
 
Nazadnje urejeno: