Bazen:

Valhalla

Guru
17. dec 2007
4.020
772
113
Nekaj strani nazaj sem objavil sliko našega bazena. Pokrivam ga, ker mi ohranja temp. Spodaj ga imam na izolaciji, stranice so temne, ponjava je temna, voda je topla. Vanj dajem le klor in algicid po dežju. Voda je po šestih tednih bistra in pod 26°C ni padla. Zmatrala mi ga je sahara in kakšno obilno deževje. Takrat dam malce več klora (40g) in malce več algicida (0,6dcl) in mi kar dobro uspeva. Za prvo sezono sem zelo zadovoljen. Mi bo pa ponjava propadla, se že trga na dveh koncih in je vprašanje, če bo drugo leto ok.

Tistega zgoščevanja letos nisem uporabil, sem imel pa včeraj noro veliko malih mušic v vodi, sem jih cel dan po malem pobiral ven.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Matey in matej_

Valhalla

Guru
17. dec 2007
4.020
772
113
Posesal sem ga le enkrat do zdaj. Še enkrat ga bom. Uporabil sem dva filtra, za drugo leto bom kupil vsaj tri filtre in ostal bom na kartušni črpalki.
 

MrDaco

Guru
11. sep 2007
10.787
6.072
113
Nekaj strani nazaj sem objavil sliko našega bazena. Pokrivam ga, ker mi ohranja temp. Spodaj ga imam na izolaciji, stranice so temne, ponjava je temna, voda je topla. Vanj dajem le klor in algicid po dežju. Voda je po šestih tednih bistra in pod 26°C ni padla. Zmatrala mi ga je sahara in kakšno obilno deževje. Takrat dam malce več klora (40g) in malce več algicida (0,6dcl) in mi kar dobro uspeva. Za prvo sezono sem zelo zadovoljen. Mi bo pa ponjava propadla, se že trga na dveh koncih in je vprašanje, če bo drugo leto ok.

Tistega zgoščevanja letos nisem uporabil, sem imel pa včeraj noro veliko malih mušic v vodi, sem jih cel dan po malem pobiral ven.
Jaz se vprašujem zakaj enostavno ne uporabljate multitabs tablete? Sicer imam bazen komaj dva meseca, in je precej v uporabi, ampak z temi tabletami se mi ni potrebno ukvarjat z meritvami. Voda je cel čas kristalna.
 

Valhalla

Guru
17. dec 2007
4.020
772
113
luka51 Povej kaj več. MrDaco probam naslednje leto Hofer tablete 4 v 1, letos sem ta podatek zgrešil, težav pa nimam. Poolstar quattrotabs, 200g / 4kg. Baje še manj dela.
 

raners

Majstr
4. mar 2008
2.690
349
83
Evo, sezona je pri kraju in bazen je že (nažalost) pospravljen... Ker smo letos prvič imeli vodo s soljo in klor generatorjem, moram rečt, da se je odneslo odlično... Prvi dan samo dodali sol in nato je celo sezono deloval samo klor generator, nismo čisto nič drugega dodajali v vodo in je še včeraj bila voda "čista ko suza".. ;) Enkrat smo morali samo klor generator ščistit s kisom...

Ker smo letos imeli prvič tudi filter na pesek, me zanima, kaj naret na koncu sezone na filtru? Zanima me naslednje:

- ker bo filter prezimil v čisti kleti, je verjetno najbolje pesek odstranit in filter spucat, kajne? Zaenkrat sem samo vodo ven spustil...
- Ali je stekleni pesek za vrečt vstran ali je še uporaben? Se ga da kako "ščistit"?? Stekleni pesek je bil uporabljen samo 1 sezono...

Prosim za odgovore tiste, ki že imate izkušnje... Pa hvala lepa že vnaprej... ;)
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.839
5.081
113
Zakaj bi bek metal medij? Predn prazniš pustiš backwash par minut in je čist. Pol pa vodo ven spustiš. Saj pesek se ne pokavri.
Jaz sem mel danes in včeraj še 30° vodo :D.
 
  • Všeč mi je
Reactions: bertoncl

Valhalla

Guru
17. dec 2007
4.020
772
113
Jaz sem vodo izpustil 22.8. in potem v naslednjem tednu pospravil bazen. 500m nmv, takrat temp vode padla na 24-25 in zunaj je bilo prijetnih 27-28 in se nam ni več pasalo kopat. Lepo poletje je bilo.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Hanzi

MrDaco

Guru
11. sep 2007
10.787
6.072
113
Naš je imel 28 ko smo v petek na Pag prišli. Res je da je pokrit z solarnim pokrivalom, res pa je tudi da po 14 do 15 uri pade na njega senca. Se pravi ni cel dan osončen. Imel sem namen, da ga ta vikend pripravim na zimovanje, pa sem rekel, klinc pa teh nekaj kilovatov kaj naredi črpalka in sem ga nazaj pokril in upam še na kak skok v njega v letošnjem letu.
 

MrDaco

Guru
11. sep 2007
10.787
6.072
113
Zdaj pa o zimovanju. Kaj priporočate kako to napravit? Jaz sem mislil ga do polovice ali vsaj pod nivo šob spraznit, noter nalit sredstvo za zimovanje, v njega položit nekaj plovnega (kajpavem, recimo prazne plasteneke) potem pa čez navadno celtno (cerado, tisto za drva pokrivat), okoli pa tlakovce na vsek meter naložit da celtne ne odpihne veter. Itak pa bo ob prvem dežju se notri nabralo nekaj cm vode. Pumpo pa odvijem, pošpricam z WD-jem in jo položim nekje na višje mesto. Ne da se mi klem v elektro omarci razklapljat.

Kaj pravite bi šlo tako?
 
Nazadnje urejeno:
I

Izbrisan uporabnik 474

Ja, saj tak je nekak procedura za zimovanje. Mi edino namesto nekega pokrivala čez napnemo mrežo, toliko da listje ne pada direkt v vodo not. Vodo iz bazena izčrpamo kar preko backwash funkcije, s tem se prečisti tudi pesek v filtru. Pumpo potem nekam na toplo oz. vsaj toliko toplo, da ne zmrzne. To je to
 
  • Všeč mi je
Reactions: bertoncl

MrDaco

Guru
11. sep 2007
10.787
6.072
113
Evo, sezona je pri kraju in bazen je že (nažalost) pospravljen... Ker smo letos prvič imeli vodo s soljo in klor generatorjem, moram rečt, da se je odneslo odlično... Prvi dan samo dodali sol in nato je celo sezono deloval samo klor generator, nismo čisto nič drugega dodajali v vodo in je še včeraj bila voda "čista ko suza".. ;) Enkrat smo morali samo klor generator ščistit s kisom...

Ker smo letos imeli prvič tudi filter na pesek, me zanima, kaj naret na koncu sezone na filtru? Zanima me naslednje:

- ker bo filter prezimil v čisti kleti, je verjetno najbolje pesek odstranit in filter spucat, kajne? Zaenkrat sem samo vodo ven spustil...
- Ali je stekleni pesek za vrečt vstran ali je še uporaben? Se ga da kako "ščistit"?? Stekleni pesek je bil uporabljen samo 1 sezono...

Prosim za odgovore tiste, ki že imate izkušnje... Pa hvala lepa že vnaprej... ;)

Berem da se pesek zamenja nekje na 5 let. Nikakor ni potrebe, da se to dela vsako leto. Z "rinse" in nato "backwash" ga opereš in izplakneš svinjarijo in bi do naslednjega leta moral biti mir.
Kako pa vodo izpraznit iz filtra mi pa še ni jasno? Jaz imam fiksne cevi in obračanje filtra niti ni opcija.
 

raners

Majstr
4. mar 2008
2.690
349
83
Jebemo, da nisem prej vprašal... Pa sem še mislo...

Kaj pa narediti zdaj? Probal bom najt nekoga, ki še ima vodo v bazenu, da spustim vodo skozi filter... Ali kako bi drugače to naredil?

Pa zanima me tudi, kakšen je pravilni vrstni red za čiščenje filtra? Kolikor sem gledal na netu, je najprej "Backwash" (ki ščisti filter) in potem "Rinse" (ki znivelira pesek). Je tako pravilno?

Torej za prezimovanje Filtra kar pustim pesek v filtru? Z vodo vred ali lahko vodo ven spustim ? (je takoj par kg lažji za nosit...)